חמש שנים אחרי שצ’רלי נשך לי את האצבע

לפני כחמש וחצי שנים, עלה ליוטיוב סרטון משעשע במיוחד אשר חשף לעולם את צמד האחים הבריטים הארי וצ’רלי. בסרטון המדובר, יושב האח הקטן צ’רלי (1) על ברכיו של האח הגדול יותר הארי (3), ונושך את אצבעו של אחיו הגדול. הארי, שחשב שהנשיכה תהיה מינורית ולא מכאיבה, התבדה וטבע את המשפט האלמותי “צ’רלי נשך לי את האצבע”.

הסרטון המפורסם, שכמעט כל גולש ברשת ראה אותו לפחות פעם אחת, הפך לסרטון היוטיוב הנצפה ביותר בכל הזמנים עם קרוב לחמש מאות מליון צפיות. הסרטונים היחידים שנצפו יותר פעמים הם קליפים מוסיקליים של זמרים מוכרים ומפורסמים כמו ליידי גאגא, ג’סטין ביבר וג’ניפר לופז. אם מחשיבים גם אותם בספירה, האחים צ’רלי והארי ממוקמים במקום השביעי בדירוג צפיות כל הזמנים ביוטיוב.

כעת, חמש שנים לאחר שהתפרסם הסרטון שהפך את האחים המתוקים לכוכבים בכל העולם וזכה לאלפי פארודיות, מערכונים ושחזורים, חוזרים השניים למיני-קאמבק במסגרת סרטון פרסומת חדש למותג RAGU, רוטב הפסטה של ילדי ארצות הברית. הפרסומת משחזרת את הסיטואציה המפורסמת בה יש צ’רלי על ברכיו של הארי, כאשר השניים, מבוגרים בחמש שנים מאותו יום בלתי נשכח, צופים בסרטון המקורי ומעבירים רשמים.


הארי שאצבעו ננשכה בסרטון המקורי, משחזר את האופן בו ננשכה האצבע שלו ומציין את העובדה כי למרות שצרח מכאבים ההורים שלו לא התערבו והמשיכו לצלם, כך שכל העולם יוכל לראות את זה. העדות המרגשת נקטעת לצלילי אחד הג’ינגלים היותר מצחיקים: “צ’רלי נשך לך את האצבע כמו ארנב או אופוסם, אבל אבא המשיך לצלם כי הוא חשב שזה אוסום (מגניב)”.

למרות ההצלחה המטאורית של הסרטון המקורי, הפרסומת המנסה לרכב על הצלחה באיחור אופנתי של חמש שנים לא ממש הצליחה להתרומם ולזכות לבאז תקשורתי או אינטרנטי, וזכתה עד כה לכשלושים אלף צפיות בלבד ביוטיוב. ככה זה באינטרנט. אין נוסחאות קסם ולרוב הסרטונים שמצליחים להיות ויראליים הם דווקא אלה שצולמו בטעות  והועלו בתמימות לרשת. צפו בפרסומת וזכרו: אם אתם רואים מישהו נאנק מכאבים, המשיכו לצלם. זה שווה זהב.

הסרטון המקורי: צ’ארלי נשך לי את האצבע  שוב!

לייק לפטריה בפייסבוק