אונס מנטלי: הרהורים על הפרסומת החדשה של סלקום

  • אין ספק, זכייתה של חגית יאסו בכוכב נולג, הפך את האתיופים ממתוייגים כ”מסכנים” למתוייגים כ”מרגשים”. העלייה הרוסית צריכה לחוש מאויימת מהשינוי החברתי הדרמטי הזה, ולשאול את עצמה שאלות קשות.
  • אמא עלתה לארץ? פנקו אותה בסל הקליטה המושלם: חבילת המשפחה של סלקום. כי אין יותר ישראלי ממכשיר סמארטפון חדש במחיר מופקע וחבילת טלפון גלישה וסלולארי במחיר סביר לכל נפש פראיירית. כמובן, אמא הולכת לקבל סל קליטה מינימאלי, להילחם כל חייה בעוני, אבל לפחות היא תוכל לחפור על הצרות שלה לבני המשפחה בטלפון.


  • הפרסומת של סלקום מכילה לפחות ארבעה מוטיבים ישראלים מנצחים שהופכים אותה למסחטת רגשות קלאסית וחסרת יצירתיות: חיילים במדים, אתיופים, אמא, דגלי ישראל ושלטי קבלת פנים, נתב”ג, עלייה לארץ, שיר של חגית יאסו ברקע ועוד. אם רק האם הבוכייה הייתה יורדת מהמטוס כשבידיה מנה פלאפל, הכל היה מושלם.
  • ודאי שמתם לב כי לא רק שהחיילת האתיופית המקבלת את פני אמה בנתב”ג היא מש”קית תש ועונדת שרוך סגול, היא גם ממש ממש במקרה משרתת בגבעתי ועונדת לכתפה כומתה סגולה. כמובן, זהו בסה”כ צירוף מקרים מטורף שזהו גם הצבע של סלקום. בסלקום כמו בסלקום, אמינות לפני הכל.

  • תסריט לפרסומת הבאה:
    מוזיקה נכנסת בפייד-אין. Love of my life של קווין מתחיל להתנגן. קלוז אפ על פנים של איש זקן ומזוקן. פניו נראות מלוכלכות, שיניו מעופשות ומבטו עצוב. המצלמה מתרחקת מעט. מדובר בהומלס. הוא שוכב בתוך קרטון ריק שפעם הכיל מקרר, בתוך הקרטון סידר לעצמו מיני בית. בבושקה קטנה ומפוייחת שמצב ברחוב מונחת בפינה. שמיכה העשויה מעלי שלכת, וטרנזיסטור קטן וישן, שקולט רק AM.עובר אורח נעצר ליד הקבצן. הוא מכיר אותו. שניהם גרו באותו בנין בחולון. פלאשבק. ההומלס ומשפחתו מגיעים מרוסיה היישר לדירת חדר בשכונה. עובר האורח השכן מנופף להם לשלום מהחלון וזורק עליהם בלוני מים. חזרה להווה. האדם מוציא שטר של 100 ומציע להומלס. ההומלס מניד ראשו לשלילה, ומחייך חיוך כובש ומרגש בדיוק כשנכנס הפזמון בשיר של קווין. הבחור מביט בעיניו של ההומלס ומחייך גם הוא תוך שהוא מהנהן בחיוב. הוא מתחיל לרוץ ריצת אמוק לכיוון הפיצוציה הקרובה. התמונה מתחלפת. האדם מגיש להומלס החביב בקבוק וודקה אבסולוט, והשניים מריצים צ’ייסר יחדיו.ההומלס הרוסי מסנן בהתרגשות ‘דההה’, קריין נכנס ברקע ומכריז “רוסים נועדו לשתות וודקה”. חדש בסלקום, מסלול שתיינים במחיר מוזל קבוע, כדי שתוכל להינות מעוד בקבוק וודקה. מתאים גם לילידי הארץ.
  • זו לפחות הפעם הרביעית ברצף בה אתם שותפים לאונס קבוצתי מנטלי מצידה של סלקום, שמשתמשת בכל מוטיב שחוק בספר כדי לרגש אתכם ולגרום לכם להרים טלפון למוקד שירות הלקוחות שלה, ולהתנדב לשלם חשבונית מוגזמת ולקבל שירות גרוע בתמורה. תקציר הפרקים הקודמים: הבת שחוזרת מטיול אחרי הצבא היישר לשולחן ליל הסדר, החיילים המאוהבים, הזוג המושלם.

לייק לפטריה בפייסבוק