מעולה: איך להיט מהאייטיז אמור לשכנע אתכם לא לשתות ולנהוג?

פרסומות שבאו לעולם כדי להזהיר אותנו מנהיגה מסוכנת (אתם יודעים, תחת השפעת אלכוהול, תוך כדי בהייה בטלפון ובמהירות מופרזת) מצליחות בהרבה מקרים להיות כל כך מטרידות ומפחידות או סתם אובר מרגשות, שנהיה קצת קשה לקחת אותן ברצינות. לא שהנושא לא ראוי, אבל האנושות טובה בלהדחיק ויש לה דברים יותר טובים לעשות בהפסקת הפרסומות חוץ מלבהות בשלושים שניות של זוועות ודמעות על המסך.

בבריטניה הבינו את זה, ויצרו תשדיר שירות שלמרות שמבחינת העלילה הוא די בנאלי (מכונית עולה באש, חילוץ, החייאה, מוות) הוא מצליח למשוך את תשומת הלב, ואפילו יותר מזה, להעביר את המסר: אל תעלו על ההגה כשאתם שיכורים.

איך עשו את זה? כל השוטרים, הפרמדיקים והכבאים בתשדיר שרים לעצמם תוך כדי פעולת החילוץ וההצלה. איזה שיר? להיט המסיבות מהאייטיז Celebration של Kool & the Gang. לא, זה לא קשור בכלל. וכן, זה סרקסטי וציני במיוחד,ולגמרי עושה את העבודה:

את הסרטון החכם הזה הפיקו לציון 50 שנה מאז הקמפיין הראשון נגד נהיגה בשכרות בבריטניה. ב-50 השנים האלו ירד מספר ההרוגים בתאונת דרכים מ-1640 בשנה ל-230. עבודה לא רעה, אבל כמו שמסביר הפאנץ’ בסוף, “”230 יותר מדי”.

לייק לפטריה בפייסבוק