מקסים: ההיסטוריה של שירי נה-נה-נה

לשרוק היא אחת הפעולות הכי כיפיות שיש. נכון, תמיד יהיו מי שישביתו שמחה וימנעו ממך לשרוק תחת קורת גג עקב אמונות תפלות, אבל גם הם לא מפריעים לקסם הנפלא הזה.  אלה שאינם יודעים לשרוק, יכחישו זאת, אבל הם מנסים בכל לילה, כשאיש לא רואה, ללמוד את הפעולה המרגיעה והמרעננת הזאת. לאורך ההיסטוריה, שירים רבים שהפכו ללהיטים ייזכרו בגלל קטע שריקה מפורסם, שהופך את השיר שלהם לשיר ללא זמן, כזה שזוכרים לנצח.

לפני מספר ימים עלה לרשת סרטון משעשע וכיפי, המציג את ההיסטוריה של השריקות. מה זה אומר? מחרוזת של שירי שריקות החל משנות העשרים המוקדמות ועד לימינו אנו, מבוצעים על ידי זמר-שרקן מצחיק במיוחד המלווה על ידי פסנתר וקונטרה בס. סביר להניח שלפחות 50 אחוזים מהשירים יהיו מוכרים לכם, וגם אלה שלא, ישמעו לכם ככה.  מי שאחראים על היצירה הנהדרת הזאת הם חבורה בשם collectivecadenza, וזה לא הפרויקט המוצלח הראשון שלהם.


לפני כחצי שנה, העלתה החבורה סרטון המגולל את ההיסטוריה של “משפטים בשירים שהן לא באמת משפטים”, המציג מחרוזת של להיטים שהשורות הכי זכורות מתוכם הן שורות ללא מילים, אלא רצף של הברות , או בשם הבלתי רשמי שלהן – שורות “נה נה נה”. הזמרת המבצעת מוכשרת ביותר, ואם תתמקדו מדי פעם בפסנתרן והגיטריסט, תגלו שהם מצחיקים לא פחות מהסרטון עצמו. בין השירים תוכלו למצוא את סטיבי וונדר, אלטון ג’ון, הביטלס, סיימון וגרפונקל, רוברטה פלאק ועוד רבים וטובים שהצליחו לייצר פזמונים בלתי נשכחים וחסרי כל משמעות.

מדובר בפרויקט נהדר, וכעת כאמור, שוחרר הסרטון השני בסדרה, היסטורית השריקות. הפעם, מבטיחים חברי collectivecadenza בערוץ היוטיוב שלהם, לא נצטרך לחכות חצי שנה לסרטון הבא. החבורה מבטיחה בכיתוב מתחת לסרטון כי “יצרנו ניסוי וידאו מוסיקלי, סרטון נוסף בכל יום שלישי”. צפו בסרטונים המדליקים, זמזמו או שרקו את הפזמונים הבלתי נשכחים, ושתפו את החברים אם אהבתם. שבת מנוחה!

לייק לפטריה בפייסבוק