רועה קווקזי: 8 עובדות מדהימות שבטוח לא ידעתם על הכלב הזה

יש הרבה סוגי כלבים שאפשר להגדיר אותם "כלבי שמירה" וללא ספק רועה קווקזי נמצא שם במקום מכובד ברשימה הזאת. ריכזנו לכם בפוסט מידע מעניין על הכלב המדהים הזה ששווה לכם להכיר.

אם אתם מגדירים את עצמכם כ”אוהבי כלבים” ולא הכרתם או ראיתם בחייכם רועה קווקזי בחייכם הגיע הזמן לעשות היכרות עם גזע הכלבים המדהים הזה, שנחשב לכלב שמירה מצויין ונאמן. ריכזנו לכם בפוסט 8 עובדות שבטוח לא ידעתם על הכלב המופלא הזה, מוזמנים לגלול למטה. כמו כן נשמח שתכתבו לנו בתגובות סוגי כלבים מעניינים נוספים שלפי דעתכם שווה להכיר.

רועה קווקזי הינו גזע של כלבי רועים גדולים שמקורם בצפון קווקז, אזרבייג’אן, גיאורגיה וארמניה. לכלבים אלו מבנה גוף עוצמתי, שרירי עם עצמות גדולות עם פרווה עבה במיוחד. רועה קווקזי מוכר גם ככלב הרים קווקזי או אובקרקה קווקזי.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ALFA♎ (@alfakennel) on

מקורו של כלב רועה קווקזי הוא בחבל הרי הקווקז, למי שלא יודע הקווקז ממוקם בין שלוש מדינות רוסיה בצפון, טורקיה בדרום-מערב ואיראן בדרום-מזרח. הרועה הקווקזי שימש שם לציד דובים וככלב שמירה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandra Conti (@alec1967) on

סוגי כלבים אלה יכולים להגיע למשקלים גבוהים, כאשר המשקל המקסימלי של רועה קווקזי זכר יכול להיגע גם ל- 100 קילו וגובה מקסימלי של מטר. נקבות יכולות להגיע למשקל של 80 קילו ולגובה של 82 ס”מ. כמו שאתם רואים בתמונה מדובר בכלב מגודל וחמוד!!! לא פלא שהוא נחשב לכלב הרועים הגדול ביותר.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pauliina (@aniiluap_) on

מטבעו רועה קווקזי הוא חשדן כלפי זרים, דבר אשר גורם לו להיות כלב שמירה חריף ביותר שיכול לגרום לפורצים פוטנציאליים שנתקלים בו באמצע הלילה לשקשק מפחד, הוא יתקוף בעוצמה עד כדי חירוף נפש על מנת להרוג כל זר הפולש לטריטוריה שעליה הוא אמור לשמור.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caucasian Shepherds USA (@caousa) on

בכל הנוגע למשפחה שלהם, הם הכי אוהבים, נעימים וקרובים שיש. הרועה הקווקזי משמש ככלב שמירה על חיות משק וגם הן נחשבות מבחינתו לחלק מהמשפחה, הוא נחשב לכלב שמסתדר עם חיות אחרות. בנוגע לזרים, הוא יכבד אותם אם הם חברי המשפחה. בנוגע לכלבים אחרים, הוא עשוי להתנהג באגרסיביות וינסה להפגין שליטה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OTTOMAN KENNEL (@kennelottoman) on

רועה קווקזי הוא כלב שצריך לחיות מחוץ לבית. לגור בתוך דירה ממש יכול להזיק לו ועשוי לגרום לו להיות חסר מנוחה. הפרווה העבה שלו מאפשרת לו לחיות בחוץ, גם בתנאים של מזג אוויר קר. אם יש לכם רועה קווקזי כל מה שצריך לדאוג בשבילו זה מלונה מסודרת מחוץ לבית וצעצועי לעיסה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OTTOMAN KENNEL (@kennelottoman) on

שלב האילוף של הרועה הקווקזי הינו חשוב מאוד וחייב להיעשות כבר בגיל צעיר. אם רועה קווקזי אינו מאולף הוא יכול להראות סימני אגרסיביות וזעם כלפי הסביבה שלו.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by OTTOMAN KENNEL (@kennelottoman) on

מבחינה בריאותית, רועה קווקזי הינו כלב בריא יחסית ותוחלת החיים הממוצעת שלו הינה 12 שנים.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🇬🇧SpartaKennels🔱 (@sparta_kennels) on

כדי להבין באמת עד כמה מדובר בכלב עוצמתי וגדול צפו בסרטון הבא

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק