צפון ספרד וחבל הבסקים

ספרד נמצאת כבר שנים רבות ברשימת היעדים הבולטים באירופה, כיעד פופולרי ואהוב מאד בקרב מטיילים מכל העולם. בעקבות כך, בספרד קיים מגוון רחב של אפשרויות בילוי העומדות לרשותם של התיירים, ערים גדולות וצבעוניות ונופים מרהיבים. צפון ספרד הוא אזור אהוב במיוחד ולא בכדי -אזור זה, הנמצא בסמוך לאוקיינוס האטלנטי, מתפאר בחופיו היפהפיים, במפרצונים המקסימים, בעיירות הציוריות וגם בכפרי הדייגים הקטנים. ניתן לנסוע לאורך החוף, לעצור מדי פעם לעצירות קצרות ולהתרשם מהיופי המרהיב ולהמשיך הלאה, אל היעד הבא.

קרדיט: Shutterstock

בואו נצא לדרך

השכרת רכב בחו”ל, במקרה הזה, היא בגדר חובה. למעוניינים לטייל בצפון ספרד ובחבל הבסקים מוצעים שפע של אתרים מעניינים, נקודות תצפית וגם לא מעט אטרקציות שניתן להגיע אליהן עם הרכב, כאשר מטיילים באופן עצמאי. התקופה המומלצת ביותר לטיול באזור הזה היא במהלך חודשי הקיץ והסתיו, בין אפריל לאוקטובר. בחודשים אלו חם מספיק על מנת להתרחץ בים, וניתן לשלב גם טיולים רגליים ונופש פעיל יותר.

והנה – המסלול

יום 1 – בין אם זוהי חופשה משפחתית עם כל הילדים, נופש זוגי או טיול עם החברים הכי טובים, מסלול הטיול בחלקה הצפוני של ספרד מציע טעימה מהמדינה המקסימה. המסלול מתחיל בעיר אוביידו וגם מסתיים בה. הוא נמשך כשבוע ימים וכולל לא מעט עצירות בצדי הדרך, הכוללות גם מפגש עם מקומיים ועם נופים מרהיבים. ביום הראשון של הטיול יוצאים מאוביידו לכיוון לוגו. הנסיעה מתחילה בכביש המהיר אך מיד ממשיכה לכביש מתפתל באזור חקלאי, משם לכביש החוף עד לעיירה ריבדאו ונסיעה ממנה ללוגו.

יום 2 + 3 – היום השני כולל נסיעה קצרה יותר, מלוגו הישר לא-קורוניה. ביום השלישי יוצאים לכיוון סנטיגו דה קומפוסטלה. בא-קורוניה מומלץ להגיע למרכז העיר, לחנות במגרש החנייה של מגדל הרקולס ולטפס בעלייה עד למגדלאור. מומלץ גם לשלב טיול בעיר העתיקה של א-קורוניה ולו כדי להתרשם מהאווירה האותנטית שבמקום. משם, הישר לסנטיאגו דה קומפוסטלה, שם גם תלונו עד ליום שלמחרת.

יום 4 – ביום הרביעי של הטיול צפויה לנו נסיעה ארוכה מאד, של 336 ק”מ, לכיוון לאון. לאחר העצירה בסנטיאגו דה קומפוסטלה ממשיכים לכיוון דרום, בנסיעה של 100 ק”מ עד לויגו ומשם מזרחה ללאון. בעיר כדאי ללון לילה אחד, ולהמשיך למחרת לכיוון סן סבסטיאן.

יום 5 – היום החמישי של הטיול כולל עצירה במספר יעדים. יוצאים מלאון לכיוון בורגוס בנסיעה על הכביש המהיר. מומלץ לעצור בקתדרלה העתיקה בעיר ולאחר מכן להמשיך הלאה, אל היעד הבא – לוגרוניו. ממשיכים דרך פמפלונה עד לעיירה טודלה, שהתגלתה על ידי בנימין מטודלה, מגלה ארצות יהודי, במאה ה-12. מהעיירה אפשר להמשיך לכיוון דרום, לאוליטה, עיירה מימי הביניים. מי שמגיע אליו בחודש ספטמבר יוכל לקחת חלק בפסטיבל צבעוני מרהיב, במסגרתו לובשים המקומיים לבן.

יום 6 – היום השישי מוקדש לסן סבסטיאן. לעיר מומלץ להקדיש לפחות יום אחד. כדאי לחנות את הרכב באחד החניונים הגדולים בה, ולשוטט ברחבי העיר. מי שרוצה להגיע לצרפת יכול לעשות זאת מכאן, שכן המרחק מסן סבסטיאן לגבול הצרפתי הוא 20 ק”מ בלבד.

יום 7 – ביום השביעי, למחרת, עוזבים את סן סבסטיאן לכיוון בילבאו, נסיעה של 78 ק”מ. במרחק של 20 ק”מ מבילבאו ממשיכים לכביש מתפתל לכיוון העיירה גרניקה-לומו. כדאי לנסוע לפי השילוט החום, אשר מוביל את הנוסעים הישר לבית הצירים ולעץ אלון עתיק. על גרניקה וודאי שמעתם – היא ידועה מציורו המפורסם של פיאקסו, אשר תיעד את ההרס ואת החורבן שחוותה העיר בשל הפצצתה באפריל 1937. מגרניקה הישר אל היעד הבא שבו אפשר להישאר ללון – העיירה קסטרו-אורדיאלס.

יום 8 – היום השמיני והאחרון כולל נסיעה חזרה לאוביידו, דרך סנטיאנה דל מאר, אלטמירה ופיקוס דה אירופה. סנטיאנה דל מאר היא עיירה עתיקה מתקופת ימי הביניים וכדאי להקדיש לה עצירה קצרה. ממנה לכיוון מערב, הישר לפיקוס דה אירופה ומשם לאוביידו, נקודת הסיום של הטיול. למי שמעדיף טיול נינוח עוד יותר, ניתן לעצור לעצירות ארוכות יותר בכל תחנה, ולו כדי לספוג את האווירה, לפגוש מקומיים ולחוות את החלק היפהפה הזה של ספרד.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק