כל מה שצריך לדעת על רכישת ביטוח רכב לשנת 2023

כל נהג בישראל מחויב בביטוח על מנת לנהוג ברכב בכבישי ישראל בצורה חוקית. ישנם מספר סוגי ביטוחים: ביטוח חובה, ביטוח צד ג’ וביטוח מקיף. את הביטוח יש לחדש מדי שנה אצל חברות הביטוח ולוודא שאתם מכוסים בפוליסה שאתם רוצים.

רק ביטוח חובה הוא בגדר חובה אולם מעל 90% מהנהגים בישראל מבוטחים גם בביטוח נוסף (צד ג’ או מקיף), כאשר 4 מתוך 5 נהגים אלו מבוטחים בביטוח מקיף, הכולל בין היתר גם את מה שביטוח צד ג’ מציע. במדריך זה תלמדו כל מה שאתם צריכים לדעת על רכישת ביטוח רכב לשנת 2023.

Credit: Freepik

הכירו את סוגי הביטוח השונים ומה כל אחד מכסה:

אין ביטוח רכב לכל הסוגים שהוא אחיד. הביטוחים, המחיר שלהם והיקף הביטוח עשויים להשתנות בהתאם לנהג, לסוג הרכב ולפרמטרים שונים אחרים. רגע לפני שנרחיב בנושא זה כדאי יהיה להכיר את סוגי הביטוח השונים:

  • ביטוח חובה – זהו הביטוח הבסיסי ביותר שמדינת ישראל מחייב כל נהג לרכוש אותו ולחדש אותו מדי שנה. אי אפשר לנהוג ללא ביטוח מסוג זה. מפרט הביטוח הזה בדרך כלל תהיה שווה לכל הנהגים ללא קשר לסוג הרכב והוא מכסה בעיקר נזקי גוף ופיצויים לאנשים שנפגעו בתאונות דרכים שבעל הביטוח היה מעורב בהם, בין אם מדובר בבעל הביטוח ובין אם מדובר באנשים אחרים ברכב או מחוצה לו שהיו מעורבים בתאונה. זאת גם ללא קשר למי אשם בתאונה.
  • ביטוח צד ג’ – זהו ביטוח רשות שנהגים רבים מוסיפים אותו לפוליסת ביטוח החובה, זאת כדי להיות מוגנים מתשלומי נזק לצד ג’ לתאונה שהייתם מעורבים בה חלילה. שימו לב כי הביטוח אינו מכסה את הנזק שיגרם לרכב שלכם אלא לנזק לרכב/לרכוש שיגרם למישהו אחר במידה ונמצאתם אשמים בתאונה.
  • ביטוח מקיף – זהו ביטוח “הכול כלול” שכולל גם את מה שמציע ביטוח צד ג’ וגם תוספות שונות. לדוגמה: בביטוח זה תהיו מכוסים מבחינה ביטוח בכל נזק הקשור לרכוש שלכם או של אחרים. כל פגיעה ברכב שלכם בעקבות תאונה, גניבה או פגיעות מסוג אחר המפורטות בפוליסה יזכו אתכם בפיצויים בהתאם לפוליסה. הפגיעה ברכב שלכם עשויה להיות החל ממראה שבורה, ידית שבורה לדלת ועד רכב טוטאל לוס. בכל הנוגע לנזק גופני מכסה ביטוח החובה.

איך נקבע מחיר הביטוח?

עלות הביטוח עשויה להשתנות בהתאם לסוג הביטוח ופרמטרים שונים כמו גיל הנהג, ההיסטוריה שלו, נהג חדש/צעיר (ותק הנהיגה), עבר ביטוחי ועוד. בעוד לביטוח חובה יש לרוב מחיר די אחיד (אולי עם שינויים מזעריים) בין בעל רכב אחד לאחר, הרי שבכל הנוגע לפוליסות צד ג’ ו/או מקיף המחירים עשויים להשתנות בין פוליסה אחת לאחרת בהתאם לסיטואציה האישית שלכם, לנתונים שלכם ולהרחבות שאתם רוצים לפוליסה שלכם. לדוגמה: שירותי גרר, השתתפות גבוהה יותר של הביטוח וכיסוי מפני סוגים שונים של נזקים עשויים להעלות את מחיר הפוליסה מצד אחד אך להגדיל את היקף ההגנה הכלכלית עליכם מצד שני.

מהם הפרמטרים החשובים בביצוע השוואת מחירים לביטוח לרכב?

בין הפרמטרים החשובים ביותר לבדיקה כאשר אתם מבצעים השוואת מחירי ביטוח לרכב שלכם תרצו לבדוק תחילה מה כולל הביטוח שלכם. כפי שהזכרנו כאן למעלה, הרי שהביטוחים עשויים להשתנות בכיסויים שלהם בין חברה אחת לאחרת ומה היא מציעה. כדאי לבדוק מה החברה מציעה לכם במסגרת הצעת המחיר ומה היקף הכיסוי, מה קורה במידה וצריך רכב חלופי, מהי ההשתתפות של הביטוח במקרים מסוימים ועוד.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק