פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

10 דברים שכדאי לעשות כדי להרגיע את הכלב בזמן סופת רעמים

בזמן שלנו, בני האדם, רעמים וברקים עושים נעים וחשק להכין שוקו עם מרשמלו ולהישאר בבית בפיג'מה, לחיות המחמד שלנו זה אירוע קצת פחות כיפי. הם מפחדים מרעמים וחלקם אפילו מגיבים לרעשים החזקים האלו בצורה חרדתית למדי. לכבוד הסופה החורפית שפקדה אותנו, הנה המדריך המלא לבעלי כלב בסופת רעמים:

חלק 1: הרגיעו את הכלב

כלב
credit: wikihow

מצאו את הכלב לפני שהסופה מגיעה לשיאה. אל תחכו שהרעמים ישתוללו כדי לקרוא לו (בעיקר אם הוא מחוץ לבית). דאגו שיהיה לידכם.

כלב2
credit: wikihow

השארו רגועים. זה לא סוד שכלב מרגיש את הבעלים שלו. ככה שאם אתם תהיו קצת לחוצים, אין שום סיכוי שהכלב יהיה רגוע. אין צורך להרעיף חיבה על הכלב או להתייחס אליו בצורה מיוחדת. זה יגרום לו להרגיש שמשהו לא בסדר. מה שכן יכול להרגיע אותו, זה אם תזמזמו לעצמכם שיר.

כלב3
credit: wikihow

מצאו לכלב מקום בטוח. עדיף מקום בחדר סגור ובלי הרבה חלונות, שלא יצטרך לראות את הברקים. אופציות טובות הן: מתחת לשולחן או למיטה, בתוך ארון פתוח או בחדר אמבטיה קטן ונטול חלונות.

כלב4
credit: wikihow

עטפו את הכלב. אפשר את השמיכה החביבה עליו או בכל סוג של בד. ממש כמו עם תינוקות, גם כלבים מרגישים בטוחים יותר כשהם עטופים. יש גם בגדים מיוחדים שתוכננו להפחית חרדה אצל כלבים, אבל באמת שאין צורך לרכוש כזה במיוחד.

כלב5
credit: wikihow

חסמו את הרעש. ובגלל שהקירות והחלונות לא יעשו זאת בשבילכם, הפעילו מוזיקה או טלוויזיה שיסיחו את הדעת. גם להפעיל מכונת כביסה או מדיח יכול לעזור. אופציה נוספת: כסו את אוזניי הכלב.

כלב6
credit: wikihow

הסיטו את הווילונות והרחיקו את הכלב מהחלונות. גם הברקים מוסיפים לחרדה שלו ועדיף לא לאפשר לאור שלהם לחדור לבית. חסמו גם את היציאה מהבית, כי לכלבים מבוהלים יש נטיה לברוח.

כלב7
credit: wikihow

שחקו עם הכלב. זרקו לו כדור או נסו לשכנע אותו ללעוס את הצעצוע החביב עליו. אתם יכולים גם סתם לרקוד ביחד. כל דבר שיסיח את תשומת ליבו יעבוד פה.

כלב8
credit: wikihow

יש גם תרופות מרגיעות שאפשר להכין בבית. אז אם אתם בקטע הומאופתי, אתם יכולים לרכוש טיפות נגד חרדה בכלבים. תרופות שמיועדות לבני אדם עלולות להזיק ולפגוע בכלב. בכל מקרה, התייעצו עם וטרינר לפני שאתם נותנים לכלב נוגד חרדה טבעי.

כלב9
credit: wikihow

בקשו מהווטרינר שיתן תרופה. אם שיטות אחרות לא עובדות, וטרינר יכול לתת מרשם לנוגדי חרדה. בכל מקרה, תרופות כאלה צריך לתת לכלב לפני שהוא מתחיל לפחד.

חלק 2:  מנעו את הפחד

כלב10
credit: wikihow

הרגילו אותו לרעש. כדי ללמד את הכלב שאין מה לפחד מרעמים, השמיעו לו הקלטה של רעמים בווליום מאד נמוך, למשך כמה שעות, פעם בשבוע. זה עלול לקחת זמן, אבל הכלב יתרגל בסוף.

כלב11
credit: wikihow

עודדו התנהגות רגועה. אם הכלב נשאר רגוע בסופת רעמים, או אם הוא מבצע פקודה בזמן שהוא מפחד.

כלב12
credit: wikihow

צפו את הפחד של הכלב. שהו עם הכלב לפני סופת רעמים, הכינו את הפעילויות מראש וודאו שהמקום הבטוח שלו מוכן.

באמצעות: wikihow

הפטריה - האתר הכי טוב בארץ

פוסט בהפתעה

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...