פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך לדעת אם כדאי לתקן את האייפון או לקנות חדש?

מכשירי האייפון הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, ובאמצעותם אנו מנהלים את כל סוגי ההתקשרות שלנו עם הסובבים אותנו. בדומה לכל מכשיר אלקטרוני אחר, גם מכשירי האייפון עלולים לסבול מתקלות כאלו ואחרות המצריכות אותנו להסתייע בשירותי תיקונים, שדרוג או החלפה, המוצעים לנו על ידי מעבדות לתיקון טלפונים חכמים או חברות התקשרות באמצעותן רכשנו את המכשיר. בשורות הבאות נעסוק בסוגיה מתי מומלץ לכם לתקן את האייפון ובאילו מקרים מומלץ לוותר על המכשיר הישן ולרכוש אייפון חדש.

תקלות נפוצות באייפון

מאז המצאת האייפון בשנת 2007 ועד היום, משתמשי האייפון נאלצים להתמודד עם לא מעט תקלות נפוצות במכשירים. תקלות אלו נגרמות ברוב המקרים בשל שימוש לא נכון במכשירים, ובחלק מהמקרים הן נגרמות בשל בלאי. בין יתר התקלות הנפוצות ביותר באייפון תמצאו:

  • מסך אייפון שבור- שבר במסך האייפון מהווה את התקלה הנפוצה ביותר, וברוב המקרים היא נגרמת בשל אי שימוש בכיסוי אופטימאלי ואיכותי למכשיר ובעקבות נפילת המכשיר.
  • קורוזיה- מכשירי האייפון רגישים למים ולכן כל מגע של המכשיר עם מקורות מים כאלו ואחרים עלול להוביל להתפתחותה של קורוזיה ברכיבים החיצוניים והפנימיים של המכשיר, דבר העלול להוביל לתקלות שימוש תכופות במכשיר.
  • תקלה טכנית במיקרופון- תקלות ברכיב השמע של מכשירי האייפון מהווה תקלה נפוצה נוספת.
  • בעיות בשקע הטעינה- תקלה נפוצה נוספת במכשירי האייפון היא בעיית טעינה הנגרמת בשל רגישות תקע הטעינה במכשירי האייפון ללחות ומים.

תקלות אלו ונוספות ניתנות לתיקון מיידי בכל מעבדת תיקון אייפון מקצועית המופעלת על ידי טכנאים מוסמכים. עלות התיקון במקרים אלו נעה בהתאם לאופי התקלה וסוג המכשיר האייפון העומד לרשותכם. ברוב המקרים, מעבדות התיקון יכולות להתמודד גם עם בעיות חומרה במכשיר. בעיות החומרה מצריכות בחלק מהמקרים את החלפת השבבים, הנגדים והקבלים המצויים על גבי לוח האם של המכשיר, ולכן עלותם הינה יקרה יותר מתיקון תקלות נפוצות.

כיצד תדעו האם ניתן לתקן את המכשיר או שיש צורך בהחלפתו

התשובה לשאלה המופיעה בכותרת תלויה בראש ובראשונה בסוג המכשיר העומד לרשותכם ובאופי התקלה אותה אתם נדרשים לתקן. ברוב המקרים, הצגת המכשיר בפני טכנאי תיקונים מוסמך, תספק לכם תשובה מיידית בנוגע לשאלה האם מומלץ לתקן או להחליף, כאשר שיקול הדעת נקבע בסופו של דבר על ידיכם, וזאת בהתאם למורכבות התיקון ועלותו. כיום, ניתן לתקן את רוב התקלות הנפוצות והמורכבות ביותר במכשירי האייפון, אך לכל תיקון ישנו תעריף ביצועי, ולכן השיקול המרכזי הוא המחיר אותו תדרשו לשלם עבור התיקון. אנו ממליצים לכם לפנות עם מכשירכם למעבדת תיקונים מוסכת ואמינה לצורך קבלת חוות דעת מקצועית. לאחר מכן, שקלו את נושא עלות התיקון אל מול עלות החלפת המכשיר.

הכתבה בשיתוף iDigital – משווקת מוצרי Apple בישראל

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...