סרטון תדמית לעסק – איך עושים את זה נכון?

בעבר, כשמהירות העברת הנתונים ברשת האינטרנט הייתה איטית, סרטוני וידאו מקוונים עלולים היו להיתקע במהלך הצפייה בהם. בעיות נוספות היו איכות מוגבלת של הרזולוציה (מספר הפיקסלים למ”מ מרובע), סנכרון פס הקול והתמונה, ועוד.

לקראת סוף שנות התשעים (של המאה הקודמת) החלו הדברים להתפתח במהירות (תרתי משמע) וגבולות השימוש בווידאו באינטרנט נפרצו שוב ושוב. בשנת 2005 הושק אתר הסרטונים יוטיוב, כיום בבעלות גוגל והאתר השני הכי פופולארי ברשת (אחרי מנוע החיפוש של גוגל).

מזה למעלה מעשור שפלטפורמות השיווק המקוון הגדולות (פרסום ממומן בגוגל, פייסבוק, לינקדאין, אינסטגראם ועוד) מאפשרות שימוש בסרטוני וידאו.
במקביל לכך שרשת האינטרנט הפכה מתאימה יותר ויותר לתכני ווידאו, התפתחו מאוד טכנולוגיות הצילום, העריכה והאנימציה.

עדיין ניתן למצוא, פה ושם, מי שיאמרו שהם מעדיפים טקסט מלווה תמונות, אולם כיום הקונצנזוס הוא שתוכן ווידאו הוא ידידותי יותר ושהערך המוסף שלו גדול לאין ערוך מזה של תמונות וטקסט (אם כי מובן שאין כל כוונה שאלה ייעלמו לחלוטין).

סרטוני תדמית לעסק מוכיחים עצמם שוב ושוב כהשקעה משתלמת, אחוז גדל והולך של בתי עסק הופכים אותם לעמוד תווך במערך השיווקי. לפניכם סקירה שתסייע להבין כיצד יש לנהל תהליך הפקת סרטון לעסק.

Credit: Freepik

הגדרת יעדים ואפיון הסרטון

השלב הראשון בדרך להפקת סרטון תדמית לעסק הוא עריכת רשימת מטרות שהסרטון החדש נועד לשרת. קיימים הבדלים מהותיים בין סרטונים המופקים עבור בתי עסק מוכרים במטרה להגביר מודעות לשירות חדש או מבצע מיוחד, לבין סרטוני תדמית לעסקים צעירים (או חדשים לחלוטין), סרטוני מיתוג מחדש, ועוד.

מן היעדים ניתן לגזור את המאפיינים של הסרטון הנחוץ לנו, האם יהיה זה סרטון מצולם או סרטון תדמית לעסק באנימציה ? מה יהיה אורכו של הסרטון? האם אופיו יהיה קצבי ומהיר או דווקא שליו, נינוח ומתוחכם? האם חשובה הנעה לפעולה, ואם כן מהי? (ישנם סרטוני תדמית לעסק שמטרתם הגברת חשיפה כללית בקרב קהל יעד, לעומתם ישנם סרטונים שמטרתם איסוף לידים, הנעת הצופים בסרטון להצטרף לרשימת תפוצה או ליצור קשר בדרך אחרת). מסגרת תקציב ולוח זמנים גם הם דברים חשובים שעליהם יש לתת את הדעת בשלב זה של אפיון הסרטון.

אנימציה או צילום

אחת ההחלטות המרכזיות שיש לקבל היא אם לבחור בסרטון מצולם או סרטון לעסק באנימציה. סרטוני תדמית באנימציה הוכיחו עצמם ככלי שיווקי יעיל המאפשר העברת מסרים בדרך ייחודית המושכת תשומת לב.

יתרון חשוב נוסף של סרטוני תדמית באנימציה הוא תאימות גבוהה לפלטפורמות שיווק דיגיטלי מובילות (למשל, ניראה שהאלגוריתמים של פייסבוק וגוגל מחבבים במיוחד סרטוני תדמית באנימציה, ואלה זוכים למיקומים גבוהים במיוחד במנועי החיפוש).

אנימציה מעניקה וורסטיליות גבוהה, חופש יצירתי והזדמנות לחדש ולהיות מקוריים, גם עלות ההפקה נוטה להיות נמוכה מזו של סרטון לעסק המצולם במספר סצנות בהם משתתפים, לעיתים קרובות, שחקנים בשכר, לצד עובדים (שגם הם נדרשים להשקיע שעות עבודה, העולות כסף לבית העסק, לצורך השתתפות בצילומים). צילומים בבית העסק מפריעים לפעילותו השוטפת, מלאכת האנימציה נעשית באולפן.

בחירת בעלי המקצוע אשר יפיקו עבורנו את הסרטון

ישנם מי שמפיקים סרטוני תדמית לעסק בעצמם, אולם חשוב להבין שקיים פער תהומי באיכות ביחס לסרטונים המופקים באופן מקצועי. למעשה, סרטון תדמית חובבני עלול לגרום נזק תדמיתי ולכן עדיף להימנע משימוש בסרטונים כאלה.

לאחר סיום האפיון ורשימת היעדים לסרטון, השלב הבא הוא עריכת סקר שוק לאיתור חברת הפקה או חברת אנימציה (עבור סרטון תדמית לעסק באנימציה) המתאימה ביותר לצרכינו.

התרשמו מעבודות לדוגמא של חברות שונות, קבלו המלצות, פנו אל מספר חברות שהרשימו אתכם במיוחד ובקשו הצעת מחיר. חברת הפקת סרטונים שיווקיים רצינית ומנוסה תאסוף מידע, תוודא שהאפיון מדויק, תשלח אליכם נציג במידת הצורך, ורק לאחר תום שלב איסוף הנתונים תציע מספר כיוונים אפשריים להפקת הסרטון השיווקי שלכם, כולל תמחור. בחרו במי שיש לכם עמם שפה משותפת, חברה מקצועית, אשר כבר ביצעה בהצלחה מוכחת פרויקטים דומים לזה שלכם.

פיל אנימציה הוקמה בשנת 1997 כך שהיא אחת מהחברות הוותיקות בארץ בתחומה. סטודיו פיל אנימציה הפיק מאות סרטוני תדמית לעסק, סרטונים אשר השיגו את כל היעדים שנקבעו להם ואף הרבה מעבר לכך. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה הקשורה לסרטון תדמית לעסק באנימציה, נשמח לחלוק מהידע העצום שברשותנו, לסייע לכם להבין מה נחוץ לכם וכיצד תוכלו להשיג זאת, ובהמשך, במידה ותרצו, לתמחר עבורכם הפקת סרטון לעסק.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק