תפטרו מנעלי הריצה: מדענים מפתחים גלולה מיוחדת ששורפת קלוריות

אם אתם נמנים על פלח האוכלוסייה המצומצם שאוהב לצרוך מאכלים שיוצרים, בסופו של דבר, שומן, אבל נמנעים ככל האפשר מפעילויות ששורפות, בסופו של דבר, שומן – יכול להיות שיש לנו חדשות טובות עבורכם. זה עדיין מאד ראשוני, העניין הזה, אבל יש סיכוי לא רע שבעתיד הלא רחוק תוכלו להיפטר מנעלי הספורט, לבטל את המנוי למכון ופשוט לבלוע גלולה שתעשה כושר בשבילכם ועל הדרך תשרוף לכם שומן בלי שתזוזו מהכורסה.

כל זה בזכות מדענים באוניברסיטת הרוורד שגילו שיטה לגרום לתאי שומן לבן, אלו שאוגרים אנרגיה (קלוריות) מיותרת, לחשוב שהם תאי שומן חום, ששורפים אנרגיה מיותרת. המשמעות הרפואית, בגדול: אפשר לנצח את השמנת היתר בלי פעילות גופנית, רק עם טיפול תרופתי.

המדענים שניהלו את המחקר החדירו אלף סוגים שונים של תרכובות מולקולריות לתוך תאי שומן לבן, עד שהם גילו שתי תרכובות שגורמות לתאים האלה לאמץ התנהגות של תאי שומן חום ולהתחיל להיפטר מאנרגיה במקום לאגור אותה. החידוש האמיתי הוא שהחוקרים הצליחו לשנות את התנהגות תאי השומן לתמיד, ולא רק לפרק זמן קצר (שזה משהו שכבר הצליחו לעשות בעבר ולא באמת עוזר לנו).

למרות שזה נשמע כמעט חלומי, ייקח משהו כמו עשר שנים כדי לתרגם את המחקר הזה לחפיסת כדורים שאתם תוכלו לקנות בבית המרקחת. ואם זה לא מספיק, אז החוקרים מבהירים שלא מדובר בפתרון קסם. אולי נמצאה כאן שיטה קלה לשריפת קלוריות, אבל היתרונות של פעילות גופנית הם רבים וחשובים מדי – מסייעת להגיע לשינה טובה יותר, לשיפור הזיכרון ולהורדת מתח. ככה שנראה שהאנושות אולי תהיה רזה יותר, אבל לא תוכל לבטל את המנוי שלה לחדר כושר אחרי הכול.

לייק לפטריה בפייסבוק