עכשיו זה מוכח מדעית: גברים הם טיפשים יותר מנשים

יש המון תועלת במדע ובמחקרים פורצי הדרך שמשפרים את איכות החיים שלנו ואפילו מצילים ממוות. אבל לפעמים התכלית היחידה של המדע היא להוכיח לנוו בדרכים משונות דברים שאנחנו כבר יודעים, כמו למשל במחקר הבא שמוכיח באופן סופי את מה שברור לנו מאז ומעולם: גברים הם מטומטמים יותר.

לכבוד חג המולד, הבריטיש מדיקל ז’ורנל פרסם כמה מחקרים משעשעים על גבול ההזויים, ואחד הבולטים לטובה ביניהם הוא מחקר שבדק לאיזה מין יש סיכוי גדול יותר למות כתוצאה מלעשות משהו ממש ממש מטומטם.

via GIPHY

החוקרים הבריטים החביבים שלנו לקחו קבוצת אנשים וציוו עליהם למות בכל דרך שירצו (סתם, לא באמת. למרות שזה רעיון מגניב. פלילי, אבל מגניב). הם פשוט בדקו את רשימת הזוכים בפרסי דרווין משנת 1995 עד 2014 – הפרסים שמוענקים אחת לשנה לאנשים ש”סייעו לאנושות לשפר את מאגר הגנים שלה, וזאת על ידי סילוק עצמם מהעולם בדרך מטופשת במיוחד”. שזה אומר, במילים אחרות, שהם מתו בצורה שמביך לספר.

לפי התוצאות, גברים הם 88.7 אחוזים מזוכי פרס דרווין וזה מוכיח את “תיאורית הגבר האידיוט”. בנימה קצת יותר רצינית, נסביר שזה נובע מכך שגברים, בעיקר צעירים, נוטים להיות יותר אימפולסיביים ולעשות דברים יותר מסוכנים, אקסטרימים וחסרי אחריות – מסקנה לא מפתיעה במיוחד שאפשר להגיע אליה גם לאחר ביקור בחדר המיון הקרוב לביתכם.

לייק לפטריה בפייסבוק