פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זו התגובה של בורגר קינג להטרלה הגאונית והמצחיקה של מקדונלד’ס

לפני שלושה ימים סיפרנו לכם כאן על התעלול הגאוני שביצעה מקדונלדס בצרפת כדי להטריל את היריבה המרה שלה בתחום המזון המהיר, רשת בורגר קינג, וללעוג לה על כמות סניפי ה”שלם וסע” המועטה שלה במדינה. כזכור, במקדונלדס הציבו שני שלטי חוצות בכניסה לעיירה נידחת בדרום צרפת: שלט אחד עצום בגודלו הכולל הוראות הכוונה מפורטות לסניף הקרוב של בורגר קינג שנמצא במרחק 256 ק”מ מאותה הנקודה, ושלט נוסף קטן, שמבשר לנהגים על מיקומו של סניף מקדונלדס הקרוב, כ-5 דקות נסיעה בלבד.

ובכן, אם חשבתם שברשת בורגר קינג יניחו לגאג הזה של מקדונלדס לעבור בלי תגובה ראויה, כמובן שטעיתם. ברשת המזון המהיר המתחרה לא בזבזו זמן והחליטו לפרסם את הגרסה המשופצת שלהם לסרטון שפרסמה מקדונלדס, בו הוצגו שלטי החוצות המצחיקים תחת הסלוגן “עם 1000 סניפים ברחבי המדינה, מקדונלדס קרובה יותר אליך”.


חלקו הראשון של הסרטון שיצרה בורגר קינג, הוא מעין תקציר של הסרטון הראשון של מקדונלדס, כולל אותו סלוגן שצוין קודם, אלא שהוא כולל גם חלק נוסף, בו מתגלה לכאורה האמת מאחורי הסרטון המקורי: נהג ובת הזוג שלו שנחשפו לצמד השלטים, אכן בוחרים לעצור בסניף הקרוב של מקדונלדס, אבל במקום לקנות המבורגר, הם בוחרים לרכוש דווקא שתי כוסות קפה גדולות, כדי שיסייעו להם להעביר את הנסיעה הארוכה עד למעוז חפצם האמיתי, הסניף המרוחק של בורגר קינג.

תזכורת: שלטי החוצות שהתחילו את כל הסיפור

מקדונלדס שלט חוצות 2

באמצעות סרטון התגובה הזה, מנסה בורגר קינג להסית את הדיון מכמות הסניפים לרמת האקסקלוסיביות שלהם ולמעשה למתג את הקהל שלה כבעל טעם טוב יותר וככזה שיהיה מוכן לעשות הרבה יותר בשביל הארוחה האהובה עליו.

אם תשאלו אותנו, למרות שמדובר בתגובה ראויה ונחמדה, היא מרגישה קצת חיוורת ביחס למהלך המקורי של מקדונלדס, ואנחנו לא מצליחים לחשוב על סיטואציה בה היינו מעדיפים לנסוע 3 שעות רק כי אנחנו מעדיפים בורגר אחד על משנהו. כך או כך, אנחנו כבר לא יכולים לחכות לצעד הבא של מקדונלדס במלחמה המצחיקה הזאת.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...