פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מעולה: מקדונלד’ס הטרילה את בורגר קינג עם שלט חוצות מצחיק וגאוני

אחת היריבויות הגדולות ביותר בתעשיית המזון המהיר היא זו שמתקיימת זה עשרות שנים בין רשת מקדונלדס לרשת בורגר קינג. אמנם, למרות שניצחונה של מקדונלד/ס בדו קרב הענקיות הזה אינו מוטל בספק ולו לרגע אחד, רשת המזון המהיר הכי גדולה בעולם לא מפספסת שום הזדמנות לחבוט עוד קצת ביריבה המרה שלה, שכבר התרגלה למקום ה-2 המכובד.

>> כך נראית היום ארוחת ילדים של מקדונלד/ס שנרכשה בשנת 2010

במסגרת המערכה האחרונה במלחמה האינסופית בין צמד הרשתות, בחרה רשת מקדונלד/ס בצרפת להטריל את רשת בורגר קינג בדרך מצחיקה ומבריקה במיוחד. המטרה: ללעוג לרשת בורגר קינג על כמות סניפי ה”שלם וסע” הקטנה שלהם, בסה”כ 20 חלונות שירות ברחבי צרפת, מול הכמות המקבילה של סניפי “מקדרייב”, כ-1000 סניפים ברחבי צרפת המאפשרים לנהגים לקנות ארוחות בורגר מבלי לצאת מהאוטו.

מקדונלדס שלט חוצות 2

במסגרת המהלך המשעשע, הוצבו שני שלטי חוצות זה לצד זה בסמוך לעיירה הנידחת בריוד הממוקמת בדרום צרפת ומונה בסה”כ 6900 תושבים. השלט הימני והעצום בגודלו הציג הוראות הכוונה ארוכות מפורטות לסניף הכי קרוב של בורגר קינג, הממוקם כ-256 ק”מ וכמה שעות נסיעה מאותה נקודה, ואילו השלט השמאלי והקטן בישר לנהגים על מיקומו של סניף מקדונלד/ס הקרוב, כ-5 קילומטרים בלבד משם, מרחק של כ-3 דקות נסיעה.

התעלול המצחיק הזה הפך בהמשך למודעת פרסומת מעולה תחת הסלוגן “מקדונלד’ס קרובה יותר”, שזכתה לויראליות רבה ברשת והעניקה עוד כמה נקודות זכות בקטגורית היצירתיות לרשת מקדונלד’ס.


דרך: Adfreak

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...