ניהול ואחזקת מבנים שוכרים רק מחברה מנוסה

ראשית, נרצה לשאול – מה זה בעצם ניהול ואחזקת מבנים? ובכן, מדובר בשירות הניתן על ידי חברות ניהול ו/או אחזקת מבנים. עקרונית, מדובר בחברות חיצוניות למבנה. שאינן חלק מהתארגנות דיירים או שוכרים. כאשר מטרתן של חברות אלו הינן להקל על התפקודים השונים של הבניין. כלומר, במקום לתת את אחזקת וניהול הבניין לדייריו, להאציל אותו למקור חיצוני. כך שכל מה שצריך לקרות, יתרחש מבלי שהדיירים ידאגו לכך באופן ישיר.

Credit: Depositphotos

מה ניתן לעשות עם ניהול ואחזקת מבנים?

על פי כן, נוכל להניח כי שירות זה מאפשר לדיירים לקבל את כל מה שהם היו רוצים לעשות בעצמם כדי לשפר את פנים הבניין. ועם זאת, לא מעוניינים להשקיע את הזמן, האנרגיה, תשומת הלב והמשאבים. בין אם מדובר על גביית כסף מהדיירים השונים על שירותים שונים ובין אם מדובר על ביצועם. חברת ניהול ואחזקת מבנים  תומכת במבנה כדרך הגשמת הפעולות שפשוט מתחזקות ותומכות אותו. בין אם מדובר על צביעת קירות, ניקוי חדרי מדרגות וחללים פנימיים במבנה, גיזום וטיפוח גינה, הדברות וכן הלאה.

האם שירות ניהול ואחזקת מבנים יכול לחסוך ישיבות דיירים?

אחד היתרונות העיקריים בשירות שכזה, הוא היכולת להימנע ממפגשי או ישיבות בניין. אין באמת צורך לשבת ולדבר על גורל הניקיון במדרגות או הטיפוח בגינה, כשהכל מתקתק בלאו הכי. כך שאם יש תיקונים, חידושים, תחזוקה ושלל אמצעים ומענה לצרכים קיימים – לא צריך לדבר על זה. הכל נעשה. ובכך ניהול ואחזקת מבנים יכול לחסוך את הדיונים ולקבוע מראש מה ייעשה. לאן הכסף של הדיירים (בעניין דמי הבית) ילך ומה יעשה.

איך שירות ניהול ואחזקת מבנים יכול להשפיע על איסוף דמי ועד הבית?

ולא רק שניתן לחסוך ולמנוע מראש כל ישיבת בניין “מיותרת”, שכן דברים נעשים בזכות עצמם, ניתן למנוע מפגשים אחרים. כמו לדוגמה, המפגש בין ועד הבית לדיירי הבניין. אין צורך שוועד הבית יפגוש את דיירי הבניין לאוסף תשלומים. כי במקרה זה, חברת הניהול דואגת לכך. לא רק שהיא דואגת ליישום כל המשימות (שהוסכמו) בחלל המבנה, היא גם אוספת את דמי ועד הבית המממנים זאת.

האם שירות ניהול ואחזקת מבנים יכול לתת מענה לדיירי הבניין?

יתרון נוסף ביכולת להאציל את הפעילויות השונות, בין אם תחזוקה, ניהול או ניקיון (וכו) לחברת הניהול, היא היכולת להתלונן. כלומר, אם דייר מסוים שם לב שיש אזור במבנה שצריך תשומת לב, הוא יכול להתלונן. וזה נהדר, כי כבר יש מוקד אחזקת מבנים  אחראי שישמח לקבל את התלונה ולתת מענה.

וכפועל יוצא, הן הדיירים והן “וועד הבית המכהן” פשוט חוסכים זמן. כלומר, לא משקיעים אותו בביצוע המטלות של הבניין. הן נעשות בתוך טווח זמן סביר. וכאמור, לא צריך להביא את “התלונה” לישיבת דיירים. כי לא אמורות להיות כאלה (עבור “תלונות”). כי יש כבר מוקד אחראי המטפל בכך.

האם שירות ניהול ואחזקת מבנים יכול להשתלם לטווח הארוך?

פועל יוצא נוסף הוא כמובן איכות החיים בבניין. לא רק שחדר המדרגות מבושם בניחוח, ויהיה נקי עד מאוד – הבניין יתקתק. בין אם זה רמת הניקיון, הריח, התחזוקה, הצנרת, נהלי ביטחון (לפי המוסכם), הדברות וכן הלאה. כתוצאה מפעולות חברת ניהול ואחזקת מבנים, איכות החיים במבנה יכולה לעלות. זה כשלעצמו מאוד יכול להשפיע על ערך הנכס. שכן נכס שמתוחזק יפה לאורך זמן, כמו גם נראה (ומריח) טוב יותר לאורך זמן, יכול להיראות מבוקש יותר באופן יחסי מאשר נכס שאיננו. כדי להתעניין בכל מה שחברת ניהול שכזו יכולה להציע, ניתן ליצור קשר עם אלה אחזקות ולראות למה ניתן לצפות במסגרת הסכם התקשרות.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק