זה נראה כמו טריילר לסרט שגרתי עד שמגלים את הסוד המופלא מאחוריו

בעוד כחודשיים עתיד לצאת לאקרנים הסרט החדש  “Boyhood” של הבמאי ריצ’ארד לינקלייטר. לכאורה, מדובר בעוד סרט דרמה שגרתי, אולם הסוד המופלא מאחורי היצירה שלו, הוא מאוד מפתיע, ויוצר סוג של היסטוריה בעולם הקולנוע.

אי שם בשנת 2002, גייס הבמאי ילד חמוד בן 6 לשחק בתפקיד הראשי בסרט דרמה המגולל את סיפור חייהם של הורים גרושים המנסים לגדל את בנם הצעיר מייסון. צילומי הסרט נמשכו 12 שנים ארוכות, במהלכם הפך אותו ילד מתוק לנער מתבגר בן 18, כאשר הסרט, ממש כמו במציאות, מלווה בזמן אמת את התפתחותו וגם את התבגרותן של שאר הדמויות הראשיות בו שהיו שותפות לצילומים במהלך כל השנים הללו. רק כדי להבהיר, לא מדובר בסרט תיעודי והסיפור הוא דמיוני לחלוטין, אך מתפרש על פני תקופת זמן ארוכה.


המשמעות כמובן, היא כי בניגוד לסרטים אחרים בהם ישנם מספר שחקנים שונים שמגלמים את אותה דמות שהולכת ומתבגרת או לחילופין נעשה שימוש באיפור בכדי לבגר דמויות, תהליך השינוי והגדילה של השחקנים בסרט הזה הוא אותנטי לחלוטין, ואפשר לראות גם בטריילר כיצד אותו ילד קטן מתבגר לאט לאט ומשתנה לעיני המצלמה, ממש כמו הוריו ושאר הדמויות האחרות שהתחילו את צילומי הסרט בגיל מסויים וסיימו את העבודה עליו כשהם מבוגרים בשנים עשר שנים.

הסרט המיוחד כבר הספיק לזכות במספר פרסים בפסטיבל ברלין עוד לפני שיצא לאקרנים והוא ללא ספק אחד הפרוייקטים הכי מסקרנים שיצא לנו לראות בשנים האחרונות בעולם הקולנוע. הטריילר המקסים מוצג כאן לפניכם, ואתם מוזמנים גם אתם לצפות בו ולהתאהב בשחקן אלר קולטריין המגלם את מייסון, לצד אית’ן הוק ופטרישיה ארקט.

לייק לפטריה בפייסבוק