פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אז והיום: כיצד נראו אתרי אינטרנט פופולריים בתחילת דרכם

באדיבות טמל – ניהול ארכיון דיגיטלי DMS

זוכרים איך היה נראה יוטיוב לפני 5 שנים? ודאי שלא. העולם הדיגיטלי שמתפתח במהירות, מייצר בכל פעם טרנדים ופיתוחים חדשים, כאלה הגורמים בסופו של יום לאתרי אינטרנט רבים לשנות את פניהם אחת לתקופה, גם בכדי להיות עדכניים ככל הניתן וגם בכדי לשפר ביצועים ולסגור פערים טכנולוגיים.

ארכיון האינטרנט הוקם בשנת 1996 על ידי ברוסטר קאהל, ומטרתו היא לאפשר “נגישות אוניברסילית לכלל הידע”. מדובר בארכיון דיגיטלי נגיש לכלל האוכלוסיה, שבו גם פועל הפיצ’ר המגניב “מכונת הזמן“, פיצ’ר המאפשר לכם הגולשים לצפות בעותקים של האתרים האהובים עליכם כפי שנשמרו בארכיון בתאריכים ובנקודות זמן שונות מהעבר הרחוק.

מכונת הזמן של הארכיון מאפשרת לכם לצאת למסע נוסטלגי וכיפי במיוחד בזמן בין האתרים אהובים ומוכרים שאנחנו נוהגים לגלוש אליהם באופן יומיומי. כאשר מזינים בשורת החיפוש של מכונת הזמן כתובת של אתר, ניתן לזהות ימים וחודשים בכל שנה ושנה בה בוצעו שינויים בעיצוב של האתר, להקליק עליהם ולצפות בגירסה השמורה. כמו כן ניתן לעבור לגירסה עיצובית מנקודות זמן אחרות באמצעות סרגל הניווט העליון. מעבר להנאה בדבר, הכלי הזה חשוב גם לצורכי מחקר היות ונקודות הזמן הללו מציגות סוג של אבולוציה של אותם אתרים ושל האינטרנט ככלל.

אספנו עבורכם 10 צילומי מסך ישנים של אתרי אינטרנט מוכרים באמצעות ארכיון האינטרנט. בין השאר, תוכלו לצפות גם במראה הנוסטלגי של אתר הפטריה, אי שם משנת 2010. סקרנים? קדימה לגלול.

באזזפיד מודל 2007

באזזפיד

 

גוגל

 אתר הארץ מודל 2004

הארץ

 וואלה! מודל 2001

וואלה

 טוויטר בתחילת דרכו

טוויטר

 טמקא מודל 2001

טמקא

 יוטיוב עוד לפני שגוגל רכשו אותם

יוטיוב

 מאקו מודל 2010

מאקו

 לחובבי הספורט – האתר של ספורט 5 משנת 2003

ספורט 5

 גם אתר הפטריה השתנה במהלך השנים – הלוק הבסיסי מימיו הראשונים של האתר בשנת 2010

פטריה

 

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...