פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זמרת עוברת מניפולציות פוטושופ בזמן אמת בוידאו קליפ מעולה

בעידן תרבות הפוטושופ, כולנו כבר יודעים כי כל תמונה במגזין עליה אנחנו מביטים, כל סרט קולנוע, הפקת אופנה, קליפ מוזיקה, פוסטר, שלט חוצות או מודעה פרסומית כזו או אחרת, עברו אינסוף ריטושים וליטושים בכדי להגיע לשלמות ויזואלית, באמצעות שלל תוכנות סטייל פוטושופ המאפשרות לעבד את התמונה ולתקן כל מגרעה או פרט שאינו נראה מושלם בעיני היוצרים.

אינסוף ביקורות ודיונים כבר נכתבו והושמעו בנוגע לתרבות הפוטושופ וההשפעה השלילית שלה על החברה, תרבות המעוותת את המציאות ועשויה לגרום לצופים להרגיש נחותים בלי סיבה אמיתית לכך.

עוד בפטריה: דוגמנית הופכת בשניות לסנטה קלאוס שמן ושעיר באמצעות מניפולציות פוטושופ

הזמרת ההונגרייה-צרפתייה סמר בוגלרקה הידועה גם בכינויה בוגי, שחררה לפני כשבועיים קליפ חדש לשיר שלה בשם Nouveau Parfum, קליפ מפתיע ומעניין מאוד, המעביר ביקורת על תרבות הפוטושופ ומציג באופן גלוי את כל המניפולציות הדיגיטליות המבוצעות על פניה וגופה של הזמרת, כשכל השינויים הללו מתרחשים מול עיניו של הצופה בזמן אמת, תוך כדי שבוגי מבצעת את השיר.


בשוט הראשון של הקליפ בוגי מופיעה במראה הטבעי שלה, עם תאורה חשוכה ברקע ואופי צילום אפרורי משהו, אך מאותו רגע, מתחילה סדרת מניפולציות על השיער שלה, העור שלה, הבהירות של הצילום, העיניים, השפתיים, ובאופן כללי, כל אלמנט שנכלל בתוך הפריים משתנה ומלוטש עד לתוצאה הסופית, בה נראית בוגי שונה לחלוטין מאיך שנראתה בתחילת הקליפ.

כמובן, כל המניפולציות הללו הן בעצם סימולציה של הדבר האמיתי שכן ריטוש וידאו אינה פעולה פשוטה שאינה יכולה להתבצע בקלות כזו תוך כדי תנועה, ובכל זאת, האמן הבלתי נראה שמעצב את הקליפ מדגים מדוע כדאי לנו תמיד לקחת בעירבון מוגבל את הויזואל עליו אנחנו מביטים. גם השיר אגב, לא רע בכלל וכיפי מאוד לשמיעה.

בוגי לפני אחרי

מקור: גיזמודו

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...