התרמית הגדולה של פרסומות התחבושות והטמפונים

כל מי שצפה בפרסומות המפרסמות מוצריי היגיינה נשית כמו טמפונים ותחבושות היגייניות מכיר את הנוסחה הקלאסית: בנות מאושרות רצות, קופצות ומשתוללות כשברקע קריינית המסבירה כמה כיף להיות במחזור,  וכמובן נוזל כחול ומוזר שמדגים את יכולות הספיגה הפנומנלית של המוצר המפורסם ביחס למתחרים שלו. אולם, למרות אוירת הפסטיבל בפרסומות מהסוג הזה, כל בחורה יודעת כי המחזור החודשי הוא ההפך המושלם ממיצג השווא הזה. אך מה לגבי בחורים? איך הם מתמודדים עם הפרסום המטעה הזה?

גולש אמריקאי בשם ריצ’ארד ניל, פרסם לפני כשבוע סטטוס משעשע על קיר הפייסבוק של חברת מוצרי ההיגיינה BodyForm, בו שפך את טענותיו ועורר מחדש את הדיון על חוסר האמת בפרסום בכל הנוגע למחזור החודשי הנשי. וכך כתב ניל:

“היי. בתור גבר, אני חייב לשאול אתכם מדוע שיקרתם לנו במהלך כל השנים האלה? בתור ילד צפיתי בפרסומות שלכם ולמדתי כיצד בזמן הנפלא הזה בחודש, אתן זוכות לעשות כל כך הרבה כיף, והרגשתי קנאה. רכיבה על אופניים, הסיעה על רולרבליידס, ריקודים, צניחה חופשית… תהיתי למה אני לא זוכה להנות מהזמן הקסום הזה בחודש ומהמים הכחולים והכנפיים! למה נולדתי עם פין?

ואז לראשונה הייתה לי חברה, וחיכיתי בקוצר רוח שכבר יגיעו הימים הכיפיים האלה בחודש ו…. אתם שיקרתם!  לא היה שום כיף, שום ספורט אתגרי, לא נוזל כחול שנשפך על כנפיים ובטח שלא מוסיקה מגניבה שמרקידה אותנו ברקע.  הוא לא. במקום זאת נאלצתי להתאפק ולא לצרוח עצמי לדעת, בזמן שחברתי הפכה מבחורה אוהבת, תומכת ונורמלית, למשהו שיותר קרוב לילדה מהסרט “מגרש השדים” בתוספת אקסטרא רוע. תודה על מצג השוא שלכם”

הסטטוס קורע הלב של ריצ’ארד הנאיבי והמשעשע החל  להתפשט ברחבי הרשת והפך ויראלי ביותר עם עשרות אלפי לייקים, שיתופים ותגובות. בחברת BodyForm קראו את הסטטוס, צחקו והחליטו לא להשאיר את ריצ’ארד תלוי באויר ולספק לו תשובה רשמית מצד החברה. את התשובה שלהם פרסמו באמצעות סרטון יוטיוב. מתחת לסרטון נכתב: “היי ריצ’ארד. אהבנו את הפוסט שלך בעמוד הפייסבוק שלנו. אנחנו תמיד נהנים לקבל תגובות מהגולשים, אך שלך היתה חריפה במיוחד. אם היה בפייסבוק כפתור “love” , היינו לוחצים עליו, אבל אין, אז הכנו עבורך סרטון במקום. לחברה שלנו אין מנכ”לית, אך אם היתה לה אחת כזאת ככל הנראה היו קוראים לה קרוליין וויליאמס, וזה מה שהיא הייתה אומרת”.


הסטטוס המצחיק של ריצ’ארד ביחד עם התגובה המאוד מדליקה של חברת ההגיינה מסמלים מגמה בעולם המדיות החברתיות. אט אט החברות לוקחות יותר ויותר ברצינות את הערות הגולשים, ועושות הכל כדי להביא אותם אל סיפוקם באמצעות תגובות הולמות והתייחסות, גם אם הדבר נעשה בהומור וברוח צחוק.  הרי בסופו של יום, המרוויחה הגדולה מהסיפור הויראלי הזה היא החברה עצמה שבמקרה הזה זכתה לאלפי לייקים חדשים בעמוד הפייסבוק שלה, וגרמה לעסקים רבים אחרים לשתף את הסטטוס שלו במטרה לנגוס גם הם בעוגת הלייקים שיצר ריצ’ארד.

לא נותר לנו אלא לחכות ולראות חברות ישראליות שפועלות באופן דומה, ומראות קצת יותר יצירתיות בהתנהלות מול הגולשים. צפו באחת הפרסומות האופייניות של חברת BodyForm.


באמצעות mashable

לייק לפטריה בפייסבוק