פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בדרך מנערה לאישה: שבעה תהליכים גופניים שאת צריכה להכיר

המעבר מילדה לנערה ולבסוף לאישה בוגרת הוא תהליך אישי, מאתגר ובעל עוצמות חזקות. כל אישה חווה את תהליך ההתבגרות שלה בצורה אחרת אף על פי שכולנו עוברות את אותו המעבר. תקופת גיל ההתבגרות מאופיינת בשינויים רבים – גופניים, נפשיים ומנטליים ויחד איתם גם בלבול והתרגשות לקראת הבאות. הכנה לשינויים הגופניים הללו תוכל להוריד מעט את הלחץ והחרדה סביב הנושא, ותוכל לעזור לצלוח אותם ביתר קלות ובהירות.

Credit: Pixabay

צמיחת שיער בכל הגוף

אחד השינויים הנראים לעין הוא צמיחת שיער בחלקי הגוף השונים. שערות הרגליים שהיו עד עכשיו פלומה לא מורגשת, מתחילות להתכהות ולהתעבות כעת, שיער חדש מתחיל לצמוח בבית השחי ובאזורים האינטימיים והוא מסולסל וקשה יותר משאר השערות בגוף. יש נערות שירצו להסיר אותו וישנן כאלו שלא יוטרדו ממנו כלל. ישנן דרכים שונות לטיפול בשיער גוף, תלוי במיקום שלו וברמה שבה הוא מפריע לך.

התפתחות החזה – החזייה הראשונה

כמעט כל ילדה מחכה לצמיחת החזה שלה ומדמיינת את ההרגשה. ככל שינוי ביולוגי, גם צמיחת החזה תתחיל ותסתיים אצל כל נערה בגיל שונה ותלווה בתחושות שונות. התהליך יכול להיות כואב לעיתים ומלווה ברגישות, לבישת חזייה או גוזייה יכולה לעזור ולהקל על התחושה. גודל השדיים, צורתם, צבע הפטמה והמבנה הכללי משתנה מאחת לשנייה כמו גם משך הזמן שלוקח להם להתפתח ולהגיע לצורתן הסופית.

התרחבות אגן הירכיים – ג'ינס לנשים

אחד השינויים הגופניים הפחות נראים לעין אך מורגשים בהחלט הוא התרחבות אגן הירכיים. רוב השינויים הפיזיים שאת עוברת מכינים את גופך לקראת היריון ולידה וזהו אחד החשובים שבהם. יחד עם התרחבות האגן, תרגישי שהגוף כולו מתעגל ומשנה את צורתו למבנה נשי יותר בעל קימורים.

עלייה במשקל

גם נערות וגם נערים חווים את תהליך העלייה במשקל בגיל ההתבגרות. העלייה הזו נדרשת כדי להתחיל את תהליך הגדילה ואצל נערות הוא אף חיוני יותר מכיוון שהוא הכרחי לתהליך הביוץ. חשוב להבין ולקבל שזהו חלק תקין מההתפתחות והוא בלתי נמנע. לא כל עלייה במשקל היא מדאיגה ודורשת התערבות וכל זמן שהתזונה שלך תקינה ובריאה, גם העלייה במשקל תהיה תהליך טבעי ובריא שלא יגרור עימו השמנה.

המחזור הראשון

ביוץ משמעו מחזור, ואין מרגש יותר, מפחיד יותר ומבגר יותר מהמחזור הראשון. כמובן שמשמעותו הברורה של הופעת המחזור הוא היכולת שלך להיכנס להיריון וללדת ולפיכך הוא חיוני וחשוב מאין כמותו. ישנן דרכים שונות להתמודד עם המחזור ואת תמצאי כמובן את הדרך הנוחה לך ביותר. ניתן להשתמש בתחבושות היגייניות או בטמפונים להחדרה. טמפונים להחדרה מונעים את יציאת הדם ומעניקים תחושת ניקיון טובה יותר. ישנם שני סוגים של טמפונים – טמפון עם מוליך וללא מוליך. אם אינך בטוחה אם תוכלי להחדיר את הטמפון למקומו הנכון כבר בפעמים הראשונות, טמפון עם מוליך יקל על ההחדרה ובנוסף, לא תצטרכי לגעת בדם המחזור אם אינך מעוניינת בכך.

איזה באסה, פצעונים

תסמין מוכר וידוע של גיל ההתבגרות דווקא באזור הפנים הוא הופעת הפצעונים, המוכרים גם בשם העממי  – חצ'קונים. תופעה זו לא תופיע בהכרח אצל כל הנערות וגם אם תגיע ישנן דרגות שונות של פצעונים. הסיבה לכך נובעת מעליית רמת ההורמונים בגוף ושינוי אחוזי השומן בגוף. ישנן דרכי טיפול שונות ולא כל חצ'קון דורש טיפול אגרסיבי. במקרים חמורים ביותר, כדאי לפנות לרופא עור ולקבל ממנו ייעוץ ולעיתים אף תרופות.

ריח גוף ודיאודורנטים

לא נעים לדבר על כך אבל זהו שינוי אופייני לא פחות לגיל ההתבגרות. כחלק מהשינויים ההורמונליים המתרחשים בגוף, גם ריח הגוף משתנה וההזעה גוברת. לא כל הנערות יחושו בהבדל באופן מידי וגם לא לכולן יהיה ריח בעייתי, וחשוב להבין שגם בתחום זה ייתכנו שינויים בגוף. אחת הדרכים לטיפול בריח גוף היא באמצעות שימוש בדיאודורנט שגם אם אין ריח גוף רע, הוא תורם לתחושת רעננות וניקיון.

לסיכום, הכנה וידיעה לקראת הבאות מסייעים להתכונן לקראת הלא נודע. כמה שיותר ידע יעזור לך להבין את התהליכים השונים המתרחשים בגופך ולקבל אותם באהבה. יחד עם השינויים הללו, גם הנפש שלך תעבור תהליכים משל עצמה. אמצי לליבך את החוויות הללו כי הן יהפכו אותך מנערה לאישה בוגרת, עצמאית ועוצמתית.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...