חדש בוואטסאפ: מהיום תוכלו לדעת האם הצד השני באמת פתח את ההודעה שלכם

צמד סימני הוי הירוקים המופיעים לצד הודעות הוואטסאפ שנשלחו, הצליח לגרום ללא מעט מריבות, פרידות, סכסוכים בין חברים והסכמי גירושין בין זוגות בעקבות התפיסה הרווחת והמוטעית על פיה צמד הויים הירוקים מסמנים שהנמען פתח וקרא את ההודעה.

לאחר שמיליוני אנשים בעולם חשו שמסננים אותם ורגע לפני שהאנושות מתפוצצת מזעם, נאלצה וואטסאפ לפרסם הודעה רשמית באתר ובפרופיל הטוויטר שלה המסבירה אחת ולתמיד את המצב: וי ירוק אחד מסמן כי ההודעה נשלחה לשרת, שני סימוני וי ירוקים בסה”כ אומרים כי ההודעה הגיעה למכשיר הטלפון של הנמען, ולא מעידים האם היא נקראה.

כעת, ממש בימים האחרונים נכנס שחקן חדש לשוק, הוי הכחול. אם עד היום נהניתם מהפרטיות שלכם ויכולתם לבחור שלא לענות להודעת וואטסאפ מבלי שהנמען ידע שסיננתם אותו, דעו כי אולי ניצחתם בקרב, אבל כנראה הפסדתם במערכה. בוואטסאפ משנים את חוקי המשחק, וכעת, שני סימני וי כחולים יבשרו לשולח כי ההודעה שלו נפתחה במכשיר של הנמען. בכך מיישרת וואטסאפ קו עם הצ’אט של פייסבוק, אשר גם בו מתקבל פידבק (Seen) ברגע שהצד השני ראה אותה.

אז איך זה עובד?

כשתשלחו ההודעה, תקבלו שני סימני וי אפורים (במקום הירוקים המוכרים) שיבשרו לכם כי ההודעה נחתה במכשיר של הנמען, ממש כמו בתמונה:

וי כחול ההודעה התקבלה במכשיר הנמען

ברגע שהנמען יפתח את ההודעה, יתחלף הצבא האפור בכחול, וליד ההודעה ששלחתם ימתינו לכם שני וי כחולים שיבשרו לכם כי לקרבן שלכם אין לאן לברוח, והוא או היא חייבים לענות לכם אחרי אחרת יתפסו על חם בשעת סינון.

וי כחול ההודעה נקראה

אגב, אם שני סימני הוי הכחולים נראים לכם מוכרים, זה בגלל שהם כבר קיימים בוואטסאפ זמן רב, אבל הופיעו עד היום רק בהודעות הקוליות, כדי שתוכלו לדעת האם הנמען האזין להודעה שלכם.

בכל הנוגע לקבוצות בוואטסאפ, תוכלו לדעת עבור כל הודעה ששלחתם, מי החברים בקבוצה כבר קרא אותה. אם יש לכם אנדרואיד, עליכם ללחוץ ממושכת על ההודעה עצמה, ואז בחלק העליון של המסך יופיע סימן של האות i בתוך עיגול. לחיצה עליו תפתח את מסך המידע על כל חברי הקבוצה, כפי שניתן לראות בתמונה. אם אתם בעלי אייפון, פשוט החליקו את המסך שמאלה תוך כדי לחיצה על ההודעה.

וי כחול קבוצות

הפיצ’ר החדש ומטריד הזה של וואטסאפ קיים רק בגרסאות החדשות של האפליקציה, כך שאם אין לכם עדכונים אוטומטים בסמארטפון ומזמן לא רעננתם אותה, ייתכן והוא עדין לא פועל אצלכם. אם אתם ממש רוצים לדעת אם סיננו אתכם, פשוט הורידו את הגרסה האחרונה (אפשר כאן או ישירות דרך הסמארטפון).

שימו לב: על פי הדיווחים, השינוי עדין בשלב הרצה ולא פועל בכל סוגי המכשירים כך שיתכן שגם אם תעדכנו גרסה, לא תראו אותו. התוספת צפויה להתעדכן בהמשך בכולם.

וי כחול ראיתי שראית
הצילו, אי אפשר לסנן!

 

האם ניתן לבטל את סימני הוי הכחולים?

נכון לכתיבת שורות אלה, לא ידוע לנו על אופציה כלשהי לביטול העניין הזה. גם אתם מוגדרים כמי שאחרים לא יכולים לראות את הסטטוס שלהם (מחובר / נראה לאחרונה), לא תהיו חסינים מפני צמד המלשנים הכחולים. אנחנו רק יכולים להניח שבהמשך, כאשר ייגמר שלב ההרצה שבוודאי יכלול תלונות רבות של משתמשים קבועים, תתווסף גם האופציה לביטול. יודעים אחרת? שתפו אותנו.

וואטסאפ מציגה את סדרי העולם החדשים באתר הרשמי שלה:

וי כחול אתר וואטסאפ

בגרסה העברית של אתר וואטסאפ, השינוי עדין לא עודכן:

 וי כחול גרסה עברית

 

 

לייק לפטריה בפייסבוק