מקסים: 50 מבוגרים וילדים נשאלו את אותה שאלה וסיפקו תשובות כל כך שונות

אפשר לומר די בוודאות שלאנשים כמעט בכל קבוצת גיל יש בעיה בסדר גודל כלשהו עם הגוף שלהם. רוצים לבדוק את העניין הזה? תשאלו את עצמכם מה הדבר שהייתם רוצים לשנות בגוף שלכם, אם נתתם תשובה שהיא אחרת מ”כלום”, כנראה שגם אתם חלק מהסטטיסטיקה.

מי שעוד ענו על השאלה הזאת היו 50 גברים, נשים וילדים מרקעים וגזעים שונים שהתיישבו מול המצלמה במסגרת ניסוי של Jubilee Project, ארגון שמגדיר את המטרה שלו כ”לעשות טוב” (ולא של איגוד המנתחים הפלסטי או משהו).

בזמן שהמרואיינים המבוגרים מיד שלפו פגמים שמפריעים להם בגוף (אוזניים גדולות, עיניים קטנות, הגובה וכו’) ואמרו שישמחו לשפר/להגדיל/להקטין/להחליף אותם, הילדים דווקא הגיבו בצורה קצת שונה: חלק מהם לא רצו לשנות שום דבר, שזה ממש אחלה. חלק אחר דווקא רצו לשנות: הם רצו כנפיים כדי שיוכלו לעוף, זנב כמו של בת ים, מלתעות כמו של כריש ועוד שלל פיצ’רים שיהפכו אותם לגיבורי על – שזה גם אחלה, אם כי קצת פחות בר ביצוע.

אז כן, זה חמוד ומשמח לגלות שילדים מרגישים טוב עם עצמם, אבל זה גם מוביל למחשבה המדכאת שיש מי שאחראים לשינוי הזה בדימוי הגוף של ילדים (הורים, תרגיעו, אתם לא נקיים מאחריות) ולאובדן התמימות הקסומה הזאת, ושזה כנראה שווה להם הרבה כסף.

בJubilee Project מקווים שהסרטון הזה ילמד את המבוגרים להרגיש בנוח עם הגוף שלהם ולהפסיק להרוס ילדים ומבקשים מהגולשים לכתוב על זה ברשתות החברתיות עם ההאשטאג #IAmComfortableBecause אז אתם מוזמנים גם.

 

לייק לפטריה בפייסבוק