פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

יש דרמה בבלגיה

אני זוכר שאיי שם, בימי פוסט השחרור מהצבא שלי, נסעתי לטייל בניו זילנד. מדי כמה ימים, יצא לי לשים ידיי על העיתון המקומי, ואיכשהו, לא משנה איזה יום היה זה בשבוע, על השער הופיע תמונה של כבשה. ככה זה. יש מדינות, בהן באופן קבוע לא קורה כלום, פשוטו כמשמעו. בתפישה שלנו, מדובר במדינות סקנדינביה, שווייץ וגם בלגיה, מדינות אירופאיות ניטרליות ללא אויבים וללא דרמה.

לפני מספר ימים, עלה לאוויר לראשונה בבלגיה, ערוץ הדרמה TNT, על מנת לקדם את עלית הערוץ הרימו ברשת הטלויזיה קמפיין שהעיר לכמה רגעים את בלגיה המנומנמת משנתה. בכיכר מנומנמת, באחת הערים המנומנמות בבלגיה, הוצב כפתור אדום גדול, ומעליו חץ ענקי המצביע עליו, ולידו הכיתוב: “push to ad drama” (לחץ להוספת דרמה). כצפוי העוברים והשבים לא בדיוק הבינו במה מדובר, וחלקם חלף על פני הכפתור מבלי להתרגש. אולם, תמיד יהיה מי שסקרנותו תגבר עליו, ואכן מספר אנשים חסרי מזל, בחרו ללחוץ על הכפתור. ואז החלה הדרמה.

תוך מספר שניות החלה להישמע סירנה עולה ויורדת כשלמקום התפרץ אמבולנס. במקום מתפתחת סצינה מצחיקה ביותר כאשר צוות האמבולנס מנסה לפנות פצוע (שחקן כמובן)אך לא מצליח ומבצע אינסוף פאשלות משעשעות. לאט לאט אלמנטים נוספים מצטרפים לחגיגה, כאשר במקום מתפתחת תגרה, רוכב אופניים מתנגש באמבולנס, בחורה בתחתונים רוכבת על אופנוע ועוד שלל אירועים מטופשים. הכל כמובן, לנגד עיניו של עובר האורח שהעז ללחוץ על הכפתור. בסיופ ההתרחשויות, לאחר כדקה מופיע שלט ענקי בצד הכיכר, המבשר על הערוץ החדש TNT שכאמור, אמור להוסיף דרמה לחייהם של הבלגים.

הקמפיין המגניב התפשט ברשת כמו אוהדי בית”ר שהתיזו עליהם גז מדמיע, וזכה למעל מליון שיירים, ומעל 3 מליון צפיות כבר בעשרים וארבע השעות הראשונות שלו באוויר. היום, שישה ימים לאחר עליית הסרטון, הוא כבר חצה את קו 20 מליון הצפיות. לדעתי, על אף היותו נחמד ביותר, לא ברור איך התרומם הקמפיין הזה לגבהים כאלה היות וראינו כבר המון סרטונים דומים, מעין מתיחות גרילה, סגנון שהולך ומשתלט על יוטיוב בכל הנוגע לשיווק גרילה. צפו בסרטון החביב, שתפו אם אהבתם.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...