פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בלנדר ויראלי: לקט סאטירי בועט שמעניק מבט חטוף וביקורתי על התרבות הישראלית

ראיתי היום משהו ברשת. משהו ממש טוב. משהו שעשה לי כל מיני דברים בפנים. צחקתי, נלחצתי, זעתי בכיסאי במבוכה ואי נחת, הופתעתי, העליתי זיכרונות נוסטלגיים, התעצבתי, התרגזתי וצחקתי עוד קצת. הסרטון שנתקלתי בו היום, ואולי יצא גם לכם (על אף שהוא עדיין רחוק מלהיות ויראלי) הצליח לעשות לי משהו גדול ומעניין יותר מהרגיל. הוא ערבב לי את הבטן.

הסרטון הזה הוא למעשה לקט קטעים שנלקחו מרחבי הרשת ומשידורי הטלוויזיה לדורותיה, ושנערכו בצורה נהדרת לכדי מבט חטוף בתרבות שלנו. הקליפ כולל קטעים אותנטיים, קטעי חדשות, סאטירה מהרשת ומתכניות טלוויזיה, תכניות בידור ישנות וחדשות וסדרות אינטרנט מצליחות יותר ופחות, כמו למשל: דודו טופז, דיבוב מצחיק, ניצה ולחם, חתולונובלה, פרפר לילה, מצלצלים, דה ווייס, תכניות ילדים, סרטים, פרסומות ועוד. הוא הועלה ליוטיוב ולעמוד פייסבוק בשם “בלנדר”, כך שאין מישהו שלוקח על זה אחריות.


עם זאת, מאחר ואני והאינטרנטים חברים טובים, הצלחתי לאתר ולקשקש עם הבחור המוכשר שאחראי לתוכן הבועט הזה, ולהוציא ממנו את הציטוט הבא:

“בלנדר הוא יוזמה אישית שנוצרה בעקבות עולם הממים הישראלי, הרשתות החברתיות והבלוגיה “מה וזה, אה זה גרוע”. התרבות שלנו חוגגת בינוניות, למה שלא נתגאה בה?  לקחתי בערך חמש מאות מקורות של סרטונים וויראליים מהרשת וחילקתי אותם לפרקים של בין שתיים לארבע דקות. בסרטון הראשון יש בערך 30 מקורות, כי נגמר לי הדמו של תוכנת העריכה ולא הספקתי.  מה ההשראה? אין לי חברה ונגמרו לי הסמים, איך זה בתור השראה?  חוץ מזה, זה מבוסס על הפורמט “יוטיוב הייקו” האמריקאי“.

בעמוד הפייסבוק של בלנדר ניתן למצוא רק את המשפט: ” תרבות ישראלית במחי יד” ויש לי תחושה שזה ממצה את העניין לא רע בכלל.

בקיצור, המלצה חמימה ממני – צפו. יש לי תחושה שבלנדר זה הלהיט האינטרנטי הבא.

אלינור שריקי היא קופירייטרית ובזמנה הפנוי עושה טוויטר, אינסטגרם, מוזיקה, רדיו ובעיות. קליק לפייסבוק
אלינוריגבי

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...