פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ברכות ליום הולדת דרך הפייסבוק – ברכה ליום הולדת שתשבור לחברים את הפייסבוק

אז יש לי היום יום הולדת. יאיי! היום לפני 24 שנים אמא שלי סבלה בקיסרי והביאה אותי אל אויר העולם, כדי שאוכל למרר לה את שארית הזמן שנותר לה על כדור הארץ (תודה אמא, חולה עליך את אלופת העולמות).

לא רק לי יש יום הולדת היום, ולקראת שיא הקיץ כמות האיחולים שאנחנו צריכים לאחל לאחרים הולכת וגדלה. בזמנים קשים כאלו (מזל שזה רק פעם בשנה לכל אחד) צריך להתמודד עם משימה שאין להתחמק ממנה: לכתוב לחברים ברכות ליום הולדת על הקיר בפייסבוק שלהם. והיום התכנסנו כאן כדי לדבר על ברכה ליום הולדת בעידן הפייסבוק.

איך כותבים? עם סרטון או בלי? מה הכי כדאי? במי רצוי להשקיע?  עבדתכם הנאמנה אספה את הטיפוסים המאחלים ברשת, וקיטלגה אותם לנוחיותכם:

העצלנים

החבר העצלן הוא זה שיכתוב לך פשוט "מזל טוב" בפייסבוק. כן, ככה.

אל תצפו ממנו לפרגן לכם עם ברכות ליום הולדת על הקיר (הרי מדובר בעוד כמה קליקים בשביל להגיע לשם), החבר העצלן יכתוב לכם בתגובה לפוסט שפרסמתם ברכה ליום הולדת (גם אם הוא לא רלוונטי ליום ההולדת שלכם), ואל תשלו את עצמכם שהוא יטרח ללחוץ על ה+ ולתייג אתכם. הוא יצא ידי חובה וכוס אמא שלכם.

גדולים וחכמים ממני אמרו "המתחיל במלאכה- אומרים לו גמור!" אם כבר רשמת מזל טוב, תוסיף איזה ניק ניים חמוד, שם חיבה, או אפילו לינק לשיר ששניכם אוהבים.

הסטוקרים

אין בחורה שלא מכירה אותם, ות'כלס- אי אפשר בלעדיהם.

הסטוקרים הם אנשים שאינכם מכירים ברמה האישית בחיי האופליין, ועם זאת הם בוחרים לעקוב אחריך בחיי האונליין. מלייקקים על כל דבר שאתם מעלים לרשת החברתית, ומגיבים לכל תמונה ב"איזו מהממת!".

אני חייבת לציין לטובת הסטוקרים שהם דווקא מאוד משקיענים בגזרה של ברכות ליום הולדת מכיוון שהם יעשו הכל כדי לקבל את תשומת לבכם המלאה, שימו לב שאתם לא מזינים אותם ביותר מדי חיבה – או אז הם יהפכו לעלוקות מוצצות דם.

הכפרות

הכפרות, כפרה עליהם, הם זן של אנשים שמרעיפים אהבה וחיבה יתרה על כל נשמה אבודה שיש בעולם (אבל תיזהרו לעצבן אותם, אהה?) זה תמיד משעשע לקבל מהם ברכה ליום הולדת.

איחולי הכפרות יתאפיינו בדרך כלל ב"נסיכעעע מזל טוב 555 עד 120 עיניים של בת יענה!!!!1111". קפץ לכם הוריד? גם אני לא מאמינה שהקלדתי את המשפט הזה עכשיו. קדימה הלאה לפסקה הבאה.

המשוררים

המשוררים הם טיפוסים בעלי כישרון שתוך 3 דק' של חשיבה יוצרים חמשיר במיוחד בשבילך, לכבוד יום ההולדת שלך. בדרך כלל המשוררים יחרזו שיר על כמה אתה אדם נאהב, אכפתי ומושלם, מחמאות אותם תשמעו קרוב לוודאי רק בלוויה שלכם:

 "רציתי לאחל לך שהשמש תחייך אלייך,

שהקשת תגן עלייך,
שהגשם יבכה בשבילך,
והפרחים יפרחו למענך.

שכל בוקר עם חיוך תתעוררי,
שלשמוח ולצחוק לא תשכחי,
שלעולם לא תפסיקי לחלום,
ותמיד תשמרי על התום.

שראשך יגע בעננים
ושתדעי רק ימים מאושרים.
שתגשימי את כל חלומותייך
ובהצלחה בכל מעשה ידייך.

יש יום בשנה, יום חשוב,
יום מיוחד יום שמח,
יום כתום,
וזהו יום הולדתך
היום."

הפילוסופיים

הטיפוסים הפילוסופיים נותנים משמעות יתרה לכל דבר, בדרך כלל הם יניעו את המציאות לטובתך ויאדירו את שמך.

למשל: "וואו אני לא מאמין! נולדת ב8.8.88? 8 שוכב זה סמל האינסוף, מה שאומר שיש לך ייעוד אינסופי של לעשות טוב בעולם הזה! את כזאת נשמה טובה אמן שכולם ילכו אחריך".

לנרקסיסטים שבינינו אלה ברכות ליום הולדת מרתקות, מכיוון שאז מתפתחת שיחה על גורלו של בעל השמחה. האתאיסטים שבינינו יעדיפו לחגוג את יום הולדתם בתאריך התפוגה של הקוטג' במקרר שלהם.

רוצים לדעת מה קורצים לכם המזלות? קליק לפה

המשקיענים

המשקיענים הם החברים הטובים באמת. אלה ששולחים מייל, מסמסים, מתקשרים, ואומרים לך שברכה בפייסבוק קטן עליך, כי אתה חבר כל כך טוב שלהם שהם רוצים להעביר איתך את סוף היום הזה בבירה. האנשים האלה הם החלום של כל ילד יום הולדת שרק רוצה לקבל ברכה ליום הולדת שבאמת השקיעו בה.

למשל, מייל ששלח לי הבוקר חבר טוב ומהמם שריגש אותי מאוד: "עזבי אותך מסמס קצר או שיחה קולית מביכה שלא תגיד שום דבר – אז הדס כפרות עלייך, מה אומר לספק נערה ספק אישה שכמותך? בחיים האלה יש הרבה אנשים שעוברים לידך, מעט אנשים שמנופפים לך לשלום ופה ושם אפשר למצוא אנשים נדירים שילכו איתך בדרך, את הדס ללא ספק הולכת איתי בדרכי, עוזרת ותומכת, לפעמים חופרת ומעצבנת ומצחיקה ומגוננת, (אי אפשר שהכל יהיה מושלם חמודה). כפי שכבר אמרתי לך באוטוביוגרפיה שלי אני ארשום על כך שחיי במרכז מתחלקים ל2: לפני ואחרי היכורתי איתך, כמובן שהחלק של ״אחרי״ הרבה יותר טוב…

אז למה כל ההקדמה הזו בעצם? כדי להגיד לך שאני אוהב אותך לאחל לך המון המון מזל טוב והרבה הרבה הצלחה ומלאנתאלפים של אושר וגם קצת עושר. איתך לטוב ולרע, עם הריבים ובלעדיהם."

לאיזה מהטיפוסים אתם משתייכים? יש לכם ברכות ליום הולדת מקוריות, מגניבות ומצחיקות שקיבלתם או שעשיתם? מוזמנים לאחל לי איחולים מקוריים על הקיר בפייסבוק  :).

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...