ביקורת האח הגדול: מסיבת הסרטן של אורטל ומופע האימים של צ’יקו ודיקו

איזה כיף זה שיש סרטן

איזה כיף זה שיש סרטן כי אפשר למנף את זה בתוכנית ריאליטי כמו האח הגדול ולהזמין את הצופים להיכנס לאפליקציה שלך כדי לאחל החלמה מהירה לדיירת החולה. אפשר גם להראות קטע בו אותה דיירת מתכוונת לחשוף את פרטי המחלה שלה ואז הופ, שנייה לפני, לצאת להפסקת פרסומות. אפשר גם לחזור מהפרסומות ולא להראות את הדיירת מספרת על פרטי המחלה, אלא לדחות את זה עוד יותר עמוק אל תוך הפרק, אתם יודעים, כדי להשאיר אותנו במתח. בכלל, זה מאוד נחמד שיש סרטן כי יש ימבה קטעים קורעי לב להראות לצופים, במיוחד בתחילת העונה, כאשר הם עדיין לא ממש מחוברים לדיירים ולעלילה. איזה כיף זה שיש מתמודדת שמגיעה לאודישנים עם חשש למחלה כלשהי ובמקום לשלוח אותה הביתה, לטפל בעצמה בסביבה נטולת לחצים ודרמות, מכניסים אותה לווילה המשוגעת, שתחשוף שם את תוצאות הבדיקות. זה כיף, נכון קשת? צחוקים ורייטינגים בטירוף. למי שלא הבין, הייתי סופר ציני עכשיו. רק מוודא.

מסתבר שגם העונה, למרות שהביאו אחלה של ליהוק, ממשיכים קברניטי האח הגדול להסתמך על כל מה שאפשר, צהוב ושפל ככל שיהיה, כדי ליצור עוד קו עלילה חדש ולהתחבב על הצופים שלהם. הרי יש להם דיירים מעניינים שם בוילה, למה הייתי צריך לקבל אמש (רביעי) את חגיגת הסרטן של אורטל גושן? שאגב – היא באמת חתיכת מלכה.  נמוך, זול, שפל ותת רמה לקחת נושא כאוב ואישי כמו המחלה הנוראית הזאת ולעשות ממנה פסטיבל בפריים טיים. ולא, עצם העובדה שגושן החליטה “על דעת עצמה” לספר לכולם את הסיפור שלה לא הופכת את הזוועה הזאת ליותר לגיטימית. כאחד שהשתתף בתוכנית ריאליטי, אני יודע מה זה לחץ מההפקה, מה זה הרצון הזה לרצות אותה ואת הצופים בבית ומכיר טוב מאוד (במקרה שלי, מידי) את איבוד שיקול הדעת הטבעי והבריא שיש לנו בחיים האמיתיים – בשנייה שהמצלמות מתחילות לפעול. אז אני לא אכנס לשום אפליקציה ולא אשלח אסמסים, אלא אנצל את הטור הזה לאחל לאורטל המקסימה החלמה מהירה והמון בריאות פלוס טיפ – למרות שהבטיחו לך שבמקרה ותאלצי לצאת מהבית בגלל המחלה – תחזרי כדיירת בעונה הבאה – אל. וותרי. הם את הרייטינג עליך כבר עשו. חלאס.

>> הפטריה מחלקת לכם 170 כרטיסים זוגיים לסרט במתנה!

פני האלעד (לא) כפני החברה

אחד הדיירים המיוחדים שנכנסו העונה הוא אלעד ‘נסיך’ מזרחי. אין ספק בכלל שהמלהקים פגעו בול עם הבחור הזה. אני לא מאמין שהוא יגיע לשלבים המאוחרים של העונה, כי הגימיק שלו ימאס בשלב מסוים כנראה, אבל את תרומתו לעונה ולנו הצופים הוא כבר סיפק. כל כך קל להצביע על הנסיך ולצחקק, להסתכל על ההיפי המוזר הזה ולשפוט. הוא הרי לא מתקלח יותר מידי, נכון דורון מירן יא גב גבר? אממה, אם עוצרים שנייה ושמים את הסטיגמות החולות שלנו בצד, אולי דווקא הוא השפוי ואנחנו המפגרים? אולי אלעד הוא דווקא הבסדר ואנחנו, החברה, היא זאת שמשוגעת? תקשיבו לבן אדם, כשהוא לא מרקד סביב הסלון, יש לו לא מעט דברי טעם. אנחנו חיים בעולם בו אדם זר שעובר מולנו ברחוב עם פרצוף חתום או עצוב נחשב לנורמה, בזמן שאדם שיעבור מולנו עם חיוך ענק יגרור מבטים והערות סטייל “מה נסגר איתו? הוא משוגע בדוק”. תהיו כנים עם עצמכם, תבינו שאני צודק. למה זה ככה? למה האדם המחייך והשמח סתם ככה הוא הדפוק ומולו האדם העצוב בעל הפנים החתומות הוא סבבה, הוא משהו שגרתי ומקובל? לא יודע, אבל אני שמח שיש את אלעד בפריים טיים שיסביר לנו, אולי, עם הזמן -שאפשר אחרת.

מהומה רבה על שום אורטל

אחת הדיירות שהכי ציפיתי מהן להביא ערך מוסף לעונה הזאת היא אורטל בן דיין. אהיה כנה ואגיד כבר עכשיו שמהיכרות פייסבוקית בלבד עם הגברת, לפני כניסתה לעונה, חשבתי שהיא פרובוקאטורית אבל אחת שיודעת על מה היא מדברת. פרובוקאטורית עם אג’נדה אם תרצו. כמה חבל לגלות שמאחורי כל הדמות הזאת, כל ה”אני שונאת גברים ואשכנזים וימנים ואוגרים ותינוקות!”, לא עומד בעצם כלום. שום טיעון מעניין ואינטליגנטי לא מגיע מכיוון בן דיין, אלא ההפך, אסופת גיבובים והמון רגשי נחיתות על כלום ושום דבר. הרצון הזה לריב, ליצור אש על כלום, באמת כלום, זה אחד הדברים העצובים שיכול לעשות דייר באח הגדול. המשחק הזה למצלמה, השופוני הפאתטי הזה והניסיון לגנוב את הפריים עליך אלו הדברים הכי עלובים שיכול לספק דייר בעונה. במקרה של אורטל המקרה אפילו עוד יותר חמור. דווקא בגלל שציפינו למישהי עם שכל, מישהי שתריב ותיכנס בכל מי שיעז לחצות קו אדום, אבל תעשה את זה באופן מנומק, חכם. הקטע הזה של לקפוץ כל רגע ולריב הוא משהו שמאפיין, נכון להיום, את בן דיין וגם מה שיביא להדחה המיוחלת שלה ממש בקרוב. חלאס, לקחת את הראש נשמה.

צ’יקו ודיקו

כמו בכל עונה, גם הפעם מסתמן צמד בלתי נסבל חדש, בדמותם של דורון מירן והסייד קיק שלו צחי אשכנזי. בואו צופים יקרים, בואו ותעשו לי ולכל המדינה טובה ענקית. בואו נפסיק לתת במה לאנשים מטופשים. בואו נעשה שינוי העונה ולא נסמס בטירוף למזרחי המחמד של הבית. אם הדבר היה מגניב במקרה של אלירז, הפך למאולץ קצת במקרה של ג’קי ושבר כל שיא של מביך במקרה של קותי – בואו הפעם לא נאכל את הפיתיון הזה ולא ניתן מיליון שקלים למישהו שאונס את השפה העברית, לא תורם אפילו שבב אינטליגנציה ובעיקר מסתובב בבית בעודו דביל. בלי קשר, זה רק אני, או שהשניים סופר מודעים למשבצת עליהם לוהקו ועליה זוכים בעונות האחרונות בפרס הגדול? לא יודע, אני לא קונה את השטויות שלהם ולא מאמין לשניים בשיט. בבקשה מכם, קהל מסמסים יקר, בואו ניתן הפעם את הפרס והבמה למישהו שמגיע לו, עד כמה שאפשר להגיד “מגיע לו” על מישהו שכל מה שעשה זה לשבת בבית שלושה חודשים. “אתה סתום ואני דביל לא אתה דביל ואני סתום וזה חמור יותר אז אל תגיד לי דביל יא סתום” היה שיא התפוקה של השניים אתמול. אה וכמובן, דורון דיבר על ריח הגוף של אלעד. קלאסה נטו! תנו להם פרס! אבל ברצינות, לא. די.

וכל השאר

מרטין אמרה לכולם “בואו, נשחק משחק תמים, כלום לא יקרה” ואז האמינו לה ואז הם רבו כי זה מגניב למצלמות וההיא שמעצבת בגדי ים הייתה זרוקה בצד כל הפרק ואנה אמרה לאחי שאימא שלה נפטרה מאותה מחלה ממנה נפטר אבא שלו ואליאב גם הלך מפה לשם בהיותו מגניב ואדיש כזה והבחורה שלא אוהבת שמסתכלים לה על הציצים אז היא הולכת איתם בחוץ כל הזמן גם אמרה משהו והשלימה עם אורטל על ריב שאף אחד לא מבין בזמן שטל הייתה טבעונית קיצונית ורצתה לעמוד ליד עגל מפאקינג פלסטיק ולא ליד החסה מפאקינג פלסטיק ואז יאיר השחקן עזר להם במשימה כי ככה הקהל החליט מה נסגר אתכם קהל? ואז הוא יצא מהבית והייתה דרמה כי חשבו שהוא מודח באמת ואלדד בכה בכה.

לייק לפטריה בפייסבוק