ביקורת האח הגדול: הדמות המרגיזה שהולכת להרוס לכם את העונה החדשה

איזה כיף, עוד עונה של האח הגדול יצאה לה אמש (רביעי) לדרך. לא יודע מה אתכם, אבל אני מרגיש שקשת חייבים לי פיצוי ענק על העונה הקודמת. אני מרגיש שמגיע לי תיקון על עונת טהוניה “יש גם אתיופים סבבה!” VS רוני וגילי “לא, אין!” מיילי. הפקת התוכנית צריכה לצ’פר את הצופים עם עונה מעניינת, מלאה בדיונים ענייניים, אקשן וכמה שפחות טינופת גזענית ואלימות מילולית. משהו אומר לי שגם שם, בקודקודיה של הפקת התוכנית יודעים את זה ולכן קיבלנו אתמול ליהוק שפוי יותר (בערך), כזה שמיועד לריב על “בשר זה רצח!” ופחות על צבעים של אנשים. ככה לפחות אני מקווה.

בניגוד לשאר העונות, הפעם בחרו בהפקה לזרום על תעודות זהות מקוריות, יחסית לתוכניות הריאליטי בארץ. לא עוד תבנית השם, גיל, מקצוע ומשפט מפגר שאומר הדייר ואז כולם שונאים אותו, אלא הצגה מזווית שונה, אישית יותר אם תרצו. הדיירים החדשים צולמו בסביבה הטבעית שלהם, בבית, בעבודה או בלול תרנגולות (כל אחד עם הסביבה הטבעית שלו, לא שופט) וקיבלנו הצצה אינטימית לתחביבים שלהם, לחפצים חשובים עבורם. קיבלנו בעצם הצצה קצרה אל הבפנוכו של החיים שלהם. עד כמה שאפשר בחצי דקה, כן?

האח הגדול 6 ג
החידוש של העונה: בובה מדברת בשליטת הצופים

גם בתחום המשימה הסודית ההפקה הביאה אתמול יציאה לא רעה בכלל. לראשונה נתנו שם לקהל להחליט מה יקרה בווילה של האח. כבר על ההתחלה נקראו הצופים להחליט על דמות אותה ילבש דייר מושתל, מגדל בקר או ילד עשירים מפונק, צעד מעניין שמכניס את הקהל חזק וזריז אל תוך עלילת העונה. היה גם בונוס בדמות הצבעה בעד הפלה של עוגה לרצפה, אבל זה בקטנה. המשימה הסודית שהושקה אתמול מבריקה במיוחד כי היא פותרת את הבעיה שלקהל לוקח זמן להיכנס לעונה חדשה, להתחבר לדמויות. עכשיו, עם האפליקציה והיכולת להשפיע – בעיה נפתרה.

אבל לא הכול דבש, כמובן. מישהו שם צריך לנער את אסי עזר, מיד. המנחה הקופצני והילדותי תמיד היה בעיניי החצי הפחות טוב בין השניים, אולם אתמול הוא עבר כל גבול טעם טוב. מישהו בהפקה צריך לזמן את עזר אליו למשרד, להושיב אותו בעדינות, אפילו לתת לו פיתה עם שוקולד אם צריך ואז להסביר לו בעדינות: “אסי, שומע רגע? מצטערים לפוצץ לך את הבועה, אבל התוכנית הזאת היא לא של אבאשך’ ולא של אמאשך’!”. אפשר ורצוי עם יותר סימני קריאה. עד מתי אנחנו, הצופים, נאלץ לסבול את הדעות האישיות של המנחה? למה זה צריך לעניין אותי שהוא מאוד רוצה שהדמות של הקאובוי תיבחר, או שהוא מנסה ללכת בדרך של טבעונות לאחרונה ושאבא שלו יושב בקהל וחושב שאחד הדיירים מוזר? מה לעזאזל הוא חושב לעצמו? למה נותנים לו במה לפמפם את הדעות שלו, את המשפחה שלו (הרי כולנו יודעים שעוד יגיע רגע העוגה של אמא של אסי) ואת החיבה שלו כלפי מתמודד כזה או אחר? מלבד העובדה שיש פה בעיה של הצקה לצופה, הצופה שעזר לא מעניין אותו מעבר לדמות חמודה שצווחת מידי פעם “מאקווווווו” – ישנה כאן בעיה של התערבות הפקה והשפעה על הצופים. מי יודע, אולי ללא הדחיפה האובר מוגזמת של אסי אתמול, הדמות שהקהל היה בוחר הייתה ההיא של הבחור העשיר? אולי בהמשך עזר ישפיע על הקהל לסמס למתמודד חביב עליו, במקום לאחד אחר, פחות חביב עליו? קדימה, הרי כולכם יודעים שזה עוד יגיע.

והיו גם דיירים חדשים.

אליאב אוזן, מקעקוע ודושבאג מצוי. תעודת הזהות של הבחור גרמה לי להרגיש קצת צער על כל אותן בחורות שלא יזכו לבלות עם אוזן בזמן שהוא יהיה תקוע בווילה של האח. זה היה בציניות, כן? הוא מקעקע בעל שם (אפילו של בר רפאלי! ככה אמר אסי עזר! זוכרים שאמרתי משהו על פמפום מתמודדים של המנחה? בבקשה), הוא אדיש והוא (לדעתו) ממש חתיך. איזה כיף לו. לא חסר לו כלום בחיים, יש לו הכל ולכן הוא החליט לזרוק את הכל ולעשות ריאליטי. זרמנו איתך אחינו.

צחי אשכנזי, סבל מזוודות בנתב”ג וערס מחמד. הנה הוא מגיע, המזרחי שמצד אחד מפחיד אותנו כי הוא קצת ערס כזה אבל מצד שני הוא ממש חמוד ויש לו לב גדול. נשמע מוכר? יופי, אז אני מקווה שהפעם הדיבור העילג, השכונה וה”אני קצת ערס תאהבו אותי!” לא יעבוד ולא נזכה לעוד אלירז, ג’קי, קותי וקצת טהוניה. חלאס, הבנו ת’קטע, תתקדמו אזרחי מדינת ישראל המסמסים.

אנה בול, דוגמנית ואיכותית. אחת הדמויות שצפויה להפתיע דווקא העונה, אחת כזאת שנכנסת על תקן היפה והשתוקה כאשר ככל שתתקדם העונה, אם תשרוד, נגלה עוד ועוד רבדים באישיות הנהדרת והעמוקה שלה. או שלא, ונגלה שהיא בלתי נסבלת.

אורטל בן דיין, פאשניסטה וטיפוס בלתי נסבל בסך הכול. היא שונאת גברים, שונאת אשכנזים, שונאת גורים ושונאת חדי קרן. אורטל בן דיין שונאת הכול, חוץ משיער בבית שחי, מסתבר. ליהוק חכם של ההפקה, כזה שנולד לעשות בלאגן ורעש בשכשוכית. לא רואה איך אפשר להעביר זמן סיגריה עם הגברת הזאת מבלי שיתעורר הרצון לכבות את הסיגריה בעין של עצמך.

האח הגדול 6 א
רגעים אחרונים של חסד עבור הדיירים לפני שאורטל פותחת את הפה

אורטל גושן, עושה משהו בחיים נראה לי וחמודה כזאת. בניגוד לטהוניה רובל, הפעם קיבלנו בת להורים יוצאי אתיופיה, בלי מטענים, בלי תחושות קיפוח בלתי נסבלות ובלי רצון להוכיח לכולם כי היא שווה בין שווים. היא יודעת שהיא כזאת, וכל הכבוד לה על זה. ככה צריך.

אלדד גל-עד, מתנחל לשעבר, פלצן תל אביבי בהווה. הוא לא חושב שפינו אותו מגוש קטיף, כי רק זבל “מפנים”, אותו גירשו. כנראה אחד הדיירים המעניינים של העונה, חמוש בדעות ימניות קיצוניות משהו וזקן, קיצוני לא פחות. כנראה שיגיע רחוק בעונה, אם לא בזכותו אז רק בגלל פחד ההפקה והצופים לפנות אותו מעוד בית, שוב.

טל גלבוע, טבעונית קיצונית (איזה ביטוי מצחיק) ויש לה מלא קעקועים מוזרים. ה-ליהוק כנראה, ה-דמות, זאת שתפרק את הבית עם הדעות שלה, תחרפן את הדיירים והצופים כאחד ותיצור מדורות מדורות של אש בכל פעם מחדש. הייתי אומר שאני בעד שתגיע רחוק, רק בשביל הדיונים והאקשן, אבל אסי עזר אמר שהוא בעדה, אז אני נגדה.

אלעד מזרחי, נסיך ובחור שגר בשלולית או משהו כזה. היפי חמוד וטוב לב, או כך לפחות זה נראה לפי תעודת הזהות שלו, בעל מסרים חיוביים וגישה של אח כלפי כל אישה שהוא פוגש. בלתי נסבל.

מיקיאגי, זמר מוכר בעברו, קירח כיום. סוג של ליהוק שליש VIP שכזה, הנציג היחיד לקהילה ההומו-לסבית העונה, עובדה מפתיעה משהו. לא ממש נתנו לנו להבין על האופי של מיקי-אגי (מה?) אתמול, אז קשה לדעת מה הוא מביא לעונה פרט לסכרת נעורים וסיפורי זוהר ותהילה מהעבר.

דורון מירן, זמר (זרמו איתו מה אכפת לכם), שפה שסועה כטרייד מארק (זרמו איתו מה אכפת לכם) ולמרות השמועות המקדימות, אכזב ולא הביא איתו לבית את הבת, מירן מירן. מצטרף למיקיאגי כליהוק סמי VIP שכזה כשבאמתחתו להיט אחד, עיוני לא בוגד נשבע לך לא בוגד, שמככב בחתונות, חאפלות ובמיטב הסיוטים שלי.

היו גם כל מיני כוסיות כאלו או אחרות, כאלו שמשתזפות לפעמים ויש להם בגדי ים ואחת שפעם הייתה רוסיה והיום היא אמריקאית או משהו כזה ואחת דווקא די מגניבה, מבוגרת, מפריז ואיש שקוראים לו אחי שגר בקריית שמונה ופעם קסאם חירב לו יום הולדת. בקיצור, כל מיני דמויות רקע שירצדו לצד אלו שקיבלו פה בטור פירוט עמוק יותר.

אם הכל יתנהל כשורה, ללא הפתעות מיוחדות, לדעתי אנחנו בתחילתה של עונה מצויינת, מלאת בלאגנים חיוביים (חלאס עם הגזענות והרפש), דעות מעניינות ומגוונות ולצערי גם הרבה אסי עזר שמלקק למתמודדים וצורח כל מיני דברים מידי פעם כשארז טל מרשה לו. סך הכול? אני מבסוט.

קליק לפייסבוק של גיא גולד

לייק לפטריה בפייסבוק