פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סערה ברשת: גולשים מדווחים כי מכשיר האייפון 6 פלוס החדש שלהם התעקם בכיס

חמישה ימים בלבד חלפו מאז החלה המכירה הרשמית של מכשירי האייפון החדשים של אפל, והלילה החלו לצוץ ברחבי הרשת דיווחים מטרידים של גולשים שטוענים כי האייפון 6 פלוס שלהם, המכשיר הגדול מבין שני המכשירים החדשים, התעקם לאחר ששהה מספר שעות בכיס המכנסיים שלהם.

הגולש הראשון שדיווח על התופעה המוזרה באתר MacRumorz, סיפר כי הוזמן לחתונה אליה נהג במשך ארבע שעות, כשבמשך כל הזמן הזה, האייפון שלו נח בכיס הקדמי של המכנס שלו. בהמשך בילה בחתונה, נרדם עד הבוקר, נהג לביתו במשך ארבע שעות נוספות, כך שבסה”כ שהה האייפון בכיס שלו כמעט 18 שעות, שהספיקו בכדי לגרום לו להתעקם.

תחילה עוד היה ספק בנוגע לאמינות הסיפור, אלא שאז החלו לצוץ אט אט  עוד ועוד דיווחים מגובים בתמונות, של גולשים שנתקלו בבעיה דומה.

כל בעל סמארטפון יודע שכאשר הוא שם את המכשיר שלו בכיס האחורי, מדובר בצעד מועד לפורענות שעשוי לגרום נזק למכשיר במצב ישיבה, אלא שכל הגולשים שהמכשיר שלהם התעקם, הדגישו כי העניין קרה בזמן שהאייפון שהה בכיס הקדמי שלהם.

בהמשך הלילה, פרסם בחור בשם לו מערוץ היוטיוב הפופולארי Unbox Therapy את הסרטון המגה ויראלי הבא, שמוכיח כי אכן יש אמת בטענות הגולשים. בסרטון שכבר זכה למיליוני צפיות בתוך כמה שעות מאז פורסם, מקריב לו את האייפון 6 פלוס החדש שלו “למען המדע” ומדגים כיצד הוא מצליח לכופף את האייפון החדש באמצעות ידיו החשופות ועל ידי הפעלת כוח סביר בלבד.


כבר כמה שנים שיצרניות הסמארטפונים המובילות עובדות על פיתוח מכשיר סמארטפון גמיש, אבל התכונה הזאת, כך מסתבר, כבר קיימת במכשיר האייפון 6 פלוס החדש, רק שאף אחד באפל לא טרח לעדכן את הלקוחות על כך.

אז איך יכול להיות שתופעת כיפוף המכשיר לא קרתה במכשירי אייפון 5? על פי מומחים שמסרו את חוות דעתם לאתר גיזמודו מכשיר האייפון החדש של אפל אמנם דק בסה”כ ב-7% יותר מקודמו (7.1 מילמטר באייפון 6 פלוס לעומת 7.6 באייפון 5) אך ההבדלים המשמעותיים באורכם של המכשירים גורם לאייפון 6 להיות חלש יותר כשעל פי הדיווחים העמידות של אייפון 5 בפני כיפוף גבוהה בכ-22% מאייפון 6 פלוס החדש. כשחושבים על זה בהגיון, מדובר בפיזיקה פשוטה: אם משהו ארוך יותר, יותר קל לכופף אותו, ובטח לבטח כשהוא עשוי מאלומיניום דק במיוחד במקום פלסטיק.

נכון לכתיבת שורות אלו עדין לא התקבלה התגובה הרשמית של אפל בעניין, אבל הרשת סוערת וגועשת סביב הסיפור המטורף, שעשוי לפגוע משמעותית במכירות של המכשיר החדש שדווקא נפתחו ברגל ימין עם יותר מעשרה מליון מכשירים שכבר הוזמנו ונמכרו כבר ביומה הראשון של המכירה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...