פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סרטון מהפנט מציג את 21 הימים הראשונים בחייה של דבורה ב-60 שניות (וידאו)

הצלם והחוקר אננד וורמה תיעד את שלושת השבועות הראשונים בחייהן של דבורים בסרטון טיים לאפס מהפנט שמרוכז ב-60 שניות עוצרות נשימה, החל מהשלב בו בוקעת הביצה ועד להתפתחות דבורת דבש בוגרת שפורצת את הגולם ויוצאת אל אויר העולם, והשאיר אותנו עם פה פעור אל מול קסמו של הטבע.

כידוע בני האדם תלויים רבות בדבורים שלא רק אחראיות לייצור דבש וחומרים תזונתיים נלווים חשובים נוספים, אלא גם הכרחיות לתהליך ההאבקה המאפשר את התרבות יבול המזון העולמי, או כמו שהגדיר זאת אלברט איינשטיין: “ביום בו ייעלמו הדבורים, יוותרו לבני האדם רק ארבע שנים לשרוד על פני כדור הארץ”.

התסריט הזה אגב, הוא לא מנותק לחלוטין מהמציאות. הדבורים מאויימות דרך קבע על ידי חרק טפילי זעיר שנקרא Varroa destructor אשר גורם לבעיות שונות שמקצרות את חייהן משמעותית. הטפיל, בגודל ראש של סיכה, נצמד לדבורים בשלבי ההתפתחות הראשוניים שלהן. קטן ככל שיהיה, החרק הזה מהווה בעיה רצינית לדבורים, בעיה שמשפיעה בסופו של דבר גם על בני האדם.

מתוך מטרה ללמוד את התהליך ושיכלול הדרכים להתמודדות עם החרק הזה, אננד וורמה יצר בתנאי מעבדה סביבה מיוחדת בה ניתן תיעד את הרגע בו נצמד החרק. הוא מסביר זאת בהרצאה מרתקת שנשא ב-TED לאחרונה ואתם מוזמנים לצפות בה כאן.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.
quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...