פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מסתבר שהספריה היפה ביותר בעולם נמצאת בפראג וככה היא נראית

לא בטוח שאתם זוכרים, כי מי בימינו בכלל הולך למקומות כאלה, אבל אנשים מגיעים לספריות בעיקר בשביל לחפש אחר בידור, מידע, להעשיר את הנפש או לגרות את הדמיון – או במילים אחרות: כדי לקרוא. ויש פה ושם ספריות שיש להן עוד ערך מוסף, פרט לכל הידע שמסתתר בהן. כמו למשל הספריה הזאת, שהיא גם ממש יפה וגם נמצאת במבנה עתיק ומרשים.

מדובר בספריה בשם Klementinum שנמצאת בפראג ומשמשת כספריה הלאומית של צ'כיה. היא הוקמה בשנת 1722 כחלק מקמפוס של אוניברסיטה ישועית, שכבר לא ממש קיימת. עכשיו המבנה הישן הזה מאכלס מעל עשרים אלף ספרים ומתהדר בתואר "הספריה היפה בעולם".

באולם, שנבנה בתקופת הבארוק ובהתאם לסגנון הארכיטקטוני הנפוץ אז, ציורי קיר ותקרה שלא מביישים שום מוזיאון לאומנות. על המדפים יש בין היתר ספרים עתיקים ואפילו כמה גלובוסים היסטוריים. חלק מהפריטים שם נדירים ממש ולכן כמה מהאוספים נשלחו לגוגל, לסריקה. כך שמתישהו בעתיד הקרוב נוכל כולנו (או בעיקר דוברי הצ'כית שבינינו) לעיין בהם ברשת.

אם יוצא לכם לקפוץ לפראג בתקופה הקרובה, אתם מוזמנים לבקר בספריה ובשאר המבנים שמרכיבים את הקומפלקס הזה. יש סיורים מודרכים בספריה וגם קונצרטים, ככה שבטוח תצאו משם משכילים מאד.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Momo (@momo7414)

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...