10 עובדות שתופתעו לגלות על גמילה מעישון

המעשנים שבינינו וגם אלה החיים בקרב מעשנים ודאי זכו לא פעם לחוות מאבקים וניסיונות חוזרים לגמילה מעישון. לצערנו, רק 3% ממי שבחר להיגמל בכוחות עצמו לא יחזור לעשן, כל האחרים יזדקקו לעזרה בתהליך. השאלה הגדולה היא באיזו עזרה הם יבחרו ואיזה תהליך הם ירצו לעבור. הנה 10 עובדות שתופתעו לגלות על גמילה מעישון שאולי יסייעו לכם לבחור בתהליך שיתאים לכם:

נגמלים = משמינים

גמילה מעישון היא אינה מילה נרדפת להשמנה. ההשמנה נובעת משינוי בהרגלי האכילה של הנגמל ולא מתהליכים אחרים שקורים לו בגוף. ברגע ששומרים על הפה סגור, אין שום סיבה להעלות במשקל.

הקריז לא כל כך נורא

ההתמכרות הפיזית של מעשנים לניקוטין היא שולית והרבה פחות חריפה ממה שחושבים. עובדתית קיימים הרבה מאוד שומרי שבת מעשנים ששורדים את הקושי הפיזי ללא שום תופעות לוואי חריגות לאורך כל השבת.

הקריז לא כל כך ארוך

נכון, כאבי ראש, בחילות והתכווציות זה לא נעים, אבל זה לא סוף העולם. תוך שלושה ימים יוצא הניקוטין מהגוף, תוך שבועיים אין יותר תסמינים פיזיים של תהליך הגמילה. חשבו על זה, שבועיים עוברים מהר מאוד.

לשחרר מהראש

מרבית תהליך הגמילה נכשלים מכיוון שאנשים נוטים להרחיק את הסיגריה מהפה, אך אינם מסוגלים להרחיק אותה מהמחשבות.

רוצה סיגריה?

תהליך גמילה מוצלח מתחיל תוך כדי עישון. קודם מעניקים למעשן את הידע והחיזוק הרגשי לו הוא זקוק ורק לאחר מכן מפסיקים את העישון עצמו.

הפחדות לא עובדות

שיחות והפחדות על נזקי העישון אינן יעילות, בעיקר עבור מעשנים כבדים. הנתונים המדעיים נכנסים מאוזן אחת ויוצאים יחד עם עשן הסיגריות. שיטות גמילה שמבוססות על הפחדה, סופן להיכשל.

סופה של תקופה

גם אם נדמה לכם שכן, טעמם של הקפה, האלכוהול והבילוי בחברה לא חייבים להשתנות ללא הסיגריות. ברגע שנגמלים מהסיגריות בלב שלם, הזיכרון שלהן כבר לא משפיע על התפיסה החדשה של המציאות.

בבת אחת

מי שבוחר לצמצמם הדרגתית את כמות הסיגריות שלו, בוחר להמשיך את ההתעסקות היומיומית איתן, את תחושת העצבנות, התסכול וחוסר הנוחות. הפסקת העישון צריכה להיות מוחלטת, אך בשביל כך כאמור צריך בסיס רגשי טוב.

לב שבור הוא לב שלם

תתפלאו לשמוע, אבל אפשר להתחיל תהליך של גמילה גם אם אתם לא בטוחים ולא שלמים עם ההחלטה. תהליכי גמילה שמבוססים על עבודה מחשבתית ותודעתית כבר יסייעו לכם להפסיק בלב שלם.

מאוחר מדי

אין דבר כזה מאוחר מדי להפסיק לעשן. גם אם עשנתם רב חייכם, הפסקת העישון תביא להקלה מיידית בתופעות הלוואי ובהרגשה שלכם ותסייע לכם להחלים ממחלות שונות.

בסופו של יום, כדי לבצע תהליך גמילה אמיתי ומוצלח, אמצו לכם שיטת גמילה ותהליך שתהיו שלמים איתו ועם תוצאותין.

באדיבות חברת אלן קאר הפסקת עישון, בעלת התכנית המובילה המאפשרת להמונים להגמל מעישון בהצלחה ברחבי העולם.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק