פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

עציצים למרפסת לעונת הקיץ

מי לא רוצה שתהיה לו מרפסת יפה ופורחת, מלאת עציצים מניבים וצבעוניים שמקנים תחושה של גינת ירק קטנה? לא מדובר בדבר קשה להשגה ובעיקר אם מתכננים את הקמת צמחיית המרפסת לתקופת הקיץ, בה השמש זורחת והצמחים מקבלים את קרניה באהבה גדולה.

בחירת עציצים למרפסת דורשת מעט סבלנות מכיוון שיש לוודא שהעציצים שתבחרו מתאימים לתנאי האור והרוח במרפסת. ישנם עציצים שזקוקים להרבה אור ובלעדיו לא ישרדו וישנם אחרים שמעדיפים צל ברוב שעות היום. בואו נצא לסיור קטן במשתלה ונבחר עציצים למרפסת לעונת הקיץ.

Credit: Pixabay

מים הם השמפניה של הטבע

אחד הדברים שעליכם לקחת בחשבון מראש הוא את נושא ההשקיה. עציצים למרפסת מכל סוג שהוא זקוקים למים ואם יש לכם מרפסת גדולה וכמות העציצים תהיה בהתאם, עליכם לשקול הצבת מערכת טפטפות מתקדמת שתספק מים לעציצים באופן שוטף, על פי הצורך, ותוציא מידכם את האחריות בנושא ההשקיה. אם המרפסת שלכם אינה מאוד גדולה וכמות העציצים תהיה של עציצים בודדים בלבד, חשוב שתדעו, על פי תנאי מזג האוויר במרפסת, כמה מים דרושים לכל עציץ. לפני הכל זה מים.

מרפסת עם הרבה שמש

במרפסת שמש שבה במרבית שעות היום יש שמש ניתן להציב את העציצים הבאים –

  • טגטס – מתאים במיוחד לאדניות מלבניות רחבות, מומלץ לשתול באמצע האדנית לטובת הקליטה של הצמח בעציץ. מדובר בפרח שיביא למרפסת שלכם לא מעט פרפרים יפים.
  • פורטולקה – טובה לאדנית, לחלק שקרוב לשפת האדנית, תופסת שטח בצורה מעולה ונקלטת מהר מאוד. מדובר בצמח עמיד ביותר ואם שכחתם פעם אחת להשקות לא יקרה שום דבר.
  • פטוניה – הפטוניה המוכרת כל כך היא עדינה ומחסור במים יורגש אצלה באופן מידי לרעה, אין זה אומר שצריך להציף אותה במים אך היא מבקשת יחס כמעט בכל יום מימות הקיץ החמים.
  • צינית כדורית – כשמדברים על עציצים למרפסת לעונת הקיץ אי אפשר להתעלם מהצינית הכדורית. מדובר בצמח חדש יחסית, הוא זקוק לעציץ גדול מכיוון שיגיע לממדים די גדולים לפיכך, נדרש מקום לשורשיו המפותחים. הפרחים של הצינית הכדורית גדולים ובכך יופייה המיוחד.

מרפסת צפונית עם מעט שמש

במרפסת שמש צפונית בה יש מעט זריחה של שמש ניתן להציב את העציצים הבאים –

  • סיגלית אוסטרלית – הצמח המושלם למרפסת המוצלת, מדובר בצמח שמשלב את הירוק ואת צבעי הפריחה מעת לעת. צמח שמומלץ לאדנית שממנה הוא משתפל כלפי מטה וגולש. הפריחה העונתית שלו היא בלבן וסגול. צמח שזקוק להשקיה סדירה וכמעט יומיומית, זקוק גם לגיזום ודישון מידי פעם.
  • יהודי נודד – צמח היהודי הנודד שכיח מאוד והוכיח עמידות איתנה לאורך השנים, הוא מומלץ מאוד למרפסת המוצלת. צמח סגול, חסכן במים פורח מעת לעת בגלים עם פרחים סגולים קטנים.
  • מרווה אינדיגו – הצמח המושלם לאקלים הישראלי, חי בשלום עם כל תנאי שמש, משמש מלאה ועד מרפסת מוצלת. צמח בעל מראה ים תיכוני, איננו זקוק להרבה מים ויש לדאוג רק להסיר את הפרחים היבשים שסיימו לפרוח.

החיים היפים

מרפסת פורחת היא סמל לחיים היפים והמרגיעים שיכולים להיות לנו ולכן, אם יש לכם מרפסת שמש, בחרו עציצים למרפסת ורצוי שיוציאו פרחים בקיץ, העונה בה על פי רוב אנחנו יושבים במרפסת שלנו ומחפשים מעט בריזה וריחות גינה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...