פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

למה חשוב לחטא משטחים

מגפת הקורונה חשפה אותנו לצורך לחטא משטחים, ידיות, כפתורי הפעלה וכו', כל זאת במטרה למנוע הדבקות בנגיף המסתורי שכבש את העולם וסיכן את בריאותנו. ניקיון הוא דבר בסיסי וחשוב, אם בבית ואם בעבודה ועלינו להקפיד על כך שיבוצע בפרקי זמן סבירים כדי שהניקיון יישמר.

חיטוי הוא נושא אחר לחלוטין והוא מחולק למספר קטגוריות כגון – חיטוי משטחים מעץ מפני חרקים ווירוסים למיניהם, חיטוי משטחים בבית כגון השיש של המטבח ועוד. מדוע חשוב לחטא ומה ההבדל בין ניקיון לחיטוי במאמר הבא.

Credit: Pixabay

ההבדל בין ניקוי לחיטוי

על מנת לשמור על סביבת מגורים נקיה ונעימה אנו דואגים לנקות את הבית ולסדר אותו באמצעות חומרי ניקוי מתאימים. לאחר הניקוי ביתנו מריח נהדר, נראה נקי ומזמין והאווירה הכללית טובה יותר. אנו מנקים את האבק, את השומנים במטבח ואת הלכלוכים שמתגלים על מרצפות וקרמיקות. הניקיון שאנו מבצעים חשוב ומפחית בהחלט את הימצאותם של מיקרואורגניזמים שונים שעלולים לסכן את בריאותנו אולם, הוא איננו מספיק מכיוון שחומרי הניקוי בהם אנו משתמשים אינם פוגעים במיקרואורגניזמים בצורה כזאת שתחסל את יכולתם להתפתח. מיקרואורגניזמים נמצאים באוויר גם בחללים סגורים והם מועברים בנשימה או נגיעה וזו דרכם להגיע אל המשטחים עליהם אנו מניחים כלי אוכל, מזון, ספרים וכו', לכן חשוב לחטא בחומרים שמיועדים לכך.

טכנולוגיות החיטוי

בשנים האחרונות חדרה טכנולוגיה חדשה אל שוק מוצרי החיטוי שהפכה את פעולת חיטוי משטחים לפשוטה וקלה מאוד. מדובר בחומרים שמגיעים בתוך מיכל התזה, מתיזים את החומר על המשטח הרצוי ואין צורך אפילו לנגב מכיוון שהחומר מתאדה בתוך שניות ספורות. חומרים אלה מתאימים למשטחים שונים ואף לריפודים.

משטחים מועדים לפורענות של מיקרואורגניזמים 

ישנם סוגים רבים ומגוונים של משטחים אותם חשוב מאוד לחטא כדי להימנע מהדבקות בווירוסים וחיידקים שונים. בבית חשוב לחטא את אסלות השירותים, משטח השיש במטבח, פתחי האוורור של המזגן, את מכשירי החשמל השונים, מתגים, שלטים למיניהם, ידיות של דלתות, ספות, כורסאות, כסאות ושולחנות. חשוב לחטא גם את ההגה ברכב שלנו, את ריפודי המושבים ברכב ומוט ההילוכים. כל המשטחים שציינו להלן הנם קרקע פורייה להתפתחותם של מיקרואורגניזמים שעלולים להזיק לבריאותנו, חומרי החיטוי יפגעו בהם וימנעו את המשך התפתחותם.

חיטוי עובש מהתקרה

משטח התקרה בבית ובעיקר בחדרי האמבטיה עשוי להיקלע לבעיה של התפתחות עובש. העובש הוא למעשה רטיבות שלא יובשה והפכה למצע של עובש ופטריות, מדובר בתופעה שאסור להתעלם ממנה מכיוון שעובש עלול להביא עמו מחלות רבות ולא נעימות. לכן, חשוב מאוד לקנות חומר חיטוי משטחים שמיועד לתקרה ולנקות את העובש המטריד. במידה והתקרה כולה כבר מכוסה בשכבת עובש רצוי להזמין איש מקצוע שיחטא בצורה מקצועית ולאחר מכן יצבע את התקרה.

פעולה קלה וחשובה

חיטוי משטחים הינה פעולה קלה ופשוטה וחשוב מאוד לבצעה. באמצעות חומרי חיטוי מצוינים שמיוצרים על ידי חברות המתמחות בנושא ניתן להשיג תוצאות טובות שמבטיחות איכות חיים בסביבת המגורים והעבודה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...