ההורים התאכזבו מהתעודה שהעניק בית הספר לבנם אז הם הכינו לו אחת חדשה

כמו מאות אלפי תלמידים אחרים, גם אבשלום (בתמונה), תלמיד כיתה א’, סיים אתמול את השנה הראשונה שלו בבית הספר, ויצא לחופשת הקיץ. כמובן, רגע לפני שנפרד מהמורה ומבית הספר לטובת החופש הגדול, הוא זכה לקבל תעודת הערכה עבור הישגיו בלימודים בשנה החולפת. על פי הוראת משרד החינוך, בכיתות א’ ו-ב’ לא נערכים מבחנים ולכן התעודה כוללת בעיקר הערכה מילולית במגוון תחומי לימודים בהתאם ליכולותיו של התלמיד.

ואולם, כשחני, אמו של אבשלום, קראה את התעודה של בנה, היא לא ממש אהבה את מה שראו עיניה, והרגישה שהתעודה שקיבל עשויה לאכזב אותו ולפגוע במוטיבציה שלו. אז היא לקחה את העניינים לידיים וארגנה לו הפתעה מרגשת ומשמחת. כך היא כותבת בסטטוס שפרסמה בפרופיל הפייסבוק שלה:

אבשלום סיים היום כיתה א’… והוא לא סיפק את הסחורה!

הוא לא קיבל שום תעודת הצטיינות!
הוא קיבל תעודה עם הערכות נמוכות שחוזרות על עצמן – אתה מסוגל ליותר ובלה בלה בלה…
הרבה “אבל” יש בתעודה של אבשלום –
אתה מצליח לקרוא צלילים… אבל אתה מתקשה ב…
התקדמת… אבל עדיין אינך שולט ב…
עברית, חשבון והנדסה – פשוט קטסטרופה, רק במילים עדינות יותר.
בשאר המקצועות עוד איכשהו מצאו על מה להחמיא לו. בחלק מהם הוא בכלל לא נכח רוב השנה.

ותודה למערכת החינוך הציבורית שלימדה אותי דבר חשוב – אסור לוותר עליה. חייבים להילחם עליה. וחייבים תוך כדי לשמור על הילדים שלנו שלא תיפול רוחם!
יש לנו ילדים טובים. בסוף עוד תהיה לנו מערכת חינוך טובה!

בקיצור – דאגנו לארגן לו תעודה שבאמת מציגה את מי שהוא באמת – הילד המדהים שעושה לנו נחת יום יום!

תעודת הצטיינות דביר 2

המחווה של ההורים לבנם, תעודת הצטיינות הכוללת קטגוריות קצת יותר יצירתיות ופחות רלוונטיות לאלה שכוללת התעודה של משרד החינוך, היא פשוט מקסימה והצליחה לרגש לא מעט גולשים. הפוסט שפרסמה חני בפייסבוק זכה למאות לייקים ושיתופים ועשרות תגובות, יצרה דיון מעניין גם על מערכת החינוך הישראלית והדברים שניתן לשפר בה, והכי חשוב, ודאי גרמה לאבשלום המתוק לחייך ולצאת לחופש הגדול בהרגשה נפלאה. כל הכבוד, עלו והצליחו :).

באמצעות: סטטוסים מצייצים

לייק לפטריה בפייסבוק