פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הסיפור העצוב והמרגש של אושי ואריאל

בעוד המחאה החברתית חוזרת ממש בשעה זו לרחובות תל אביב, יש מי שיודע, שיש מחאות חשובות הרבה יותר ממחאת הדיור או יוקר המחיה. כל מי שהעולם הזה חשוב לו, יודע שצריך להתגייס ולעזור. חייבים להציל את אריאל.

כל מי שהשתמש אי פעם ב word כדי להדפיס מסמך, עבודה או סתם ברכות יום הולדת ודאי מכיר את שני הגופנים המפורסמים בעולם, החברים הטובים david ו- Arial. בעוד דיויד נחשב לפונט ראוי, בעקבות היותו פונט שעוצב ביד ומכיל משיכות קווי אתיות שהיו מקובלים בעבר, פונט אריאל הוא פונט שנוצר במיוחד עבור מערכות אופיס של מייקרוסופט ומדפסות הלייזר של IBM, ונחשב לפונט נחות וחסר השראה, ומאוד לא אהוב בתחום העיצוב הגרפי.

אושרת עזרא, סטודנטית בסוף שנה א' לתקשורת חזותית במכללת HIT לא ממש מסכימה עם התפישה הזאת, ובמסגרת התרגיל המסכם שלה בקורס טיפוגרפיה (עיצוב טקסט) החליטה לתת לגופן אריאל את הכבוד המגיע לו. לפני כחצי שנה הסעיר את הרשת סרטון מרגש ומיוחד שעורר באז מטורף ברשת. בסרטון נראה ילד כבן 14, המציג את סיפור חיו העצוב באמצעות סדרה של פתקים חושפניים המתארים את מצבו הנפשי והחברתי הקשה, בהם בין היתר הוא מספר על כך שחשב להתאבד. הסרטון זכה להדים בכל העולם, שהתרגש עד דמעות מילד האמיץ שהצליח לרגש מליונים.


אושרת, יצרה מעין קמפיין מחאה על הדרתו של אריאל, הכולל סרטון משעשע המבוסס על הסרטון ההוא, בו היא מציגה את סיפורה האישי כסטודנטית לתקשורת חזותית. וכך היא כותבת בין היתר: "אני רוצה להפסיק לשקר לעצמי ולהתחיל לעשות מה שאני אוהבת, עם מי שאני אוהבת, בלי לדפוק חשבון לסטיגמות, אני רוצה להגיש עבודת  גמר עם אריאל". הסרטון שיצרה עזרא, הוא חצי מרגש, בעיקר בעקבות הפסקול הנפלא, וחצי מצחיק, על אף שמבחינת עזרא, המסר אמיתי לחלוטין. דיי לאפליה בפונטים.

הקמפיין הנהדר שיצרה אושרת כולל גם עמוד פייסבוק ייעודי לתמיכה בפונט אריאל, גלויות, סטיקרים ואפילו ליין חולצות אריאל שיושק בקרוב. באופן אישי, אני חייב לציין כי שורות אלה, הנכתבות במקור בוורד, נכתבות בפונט אריאל, ואני ללא ספק אחד ממעריציו הגדולים, כך שהקמפיין ריגש וגרם לי להזדהות. המלחמה והחיפוש אחר הפונט המושלם היא מתישה ותמיד מחזירה אותי לאותו המשפט השחוק והידוע: "עזוב, בוא נשאיר את זה על אריאל וזהו".  צפו בסרטון המרגש, וכמובן, תנו לייק בפייסבוק. ביחד נדפיס מסמכים אחרת. או אותו הדבר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...