אדריכלות: לומדים ומתכננים את העתיד

אדריכלות ועיצוב פנים הם שני תחומי עיסוק המתמקדים באסתטיקה ובמראה החיצוני והפנימי של מבנים מסוגים שונים. רוב האדריכלים עוסקים בתכנון מבנים פרקטיים למגורים כמו בנייני מגורים עם דירות מעוצבות, וילות ובתים פרטיים, ויש אדריכלים המתמחים בעיקר בתכנון אדריכלי של מבני מסחר ותעשייה, ואחרים עוסקים באדריכלות נוף ובתחומים נוספים.

חלק מהאדריכלים זוכים לתכנן ולעצב מבנים ותשתיות הנחשבים ליצירות פאר מדהימות ומרשימות, זו אדריכלות שאי אפשר להוריד ממנה את העיניים, וכדי להגיע להישגים כאלו הכול מתחיל בלימודי אדריכלות ועיצוב פנים במכללה טכנולוגית מובילה להכשרת הנדסאים.

Credit: Pixabay

אדריכלות מחוץ לקופסה

בכל מדינה בעולם יש מבנים יוצאי דופן שתוכננו על ידי אדריכלים מנוסים ויצירתיים, חלקם מבנים היסטוריים כמו כנסיות מרשימות, ארמונות, טירות מפוארות, מוזיאונים חשובים, מוסדות ציבור וכו’. כמו כן, יש שלל מבנים שכל מי שמתבונן ומבקר בהם זוכה לחוויה ייחודית ולרוב נשימתו נעתקת לנוכח העיצוב הייחודי והאסתטיקה יוצאת הדופן.

אם גם אתם רוצים לתכנן ולעצב מבנים עם אדריכלות מחוץ לקופסה, ואם אתם מעוניינים לתכנן את בתי העתיד ולשלב בין חדשנות ויצירתיות לבין אסתטיקה מדהימה וטכנולוגיות וחומרי בנייה המתחשבים במרחב הציבורי ובאיכות הסביבה – כדאי לכם ללמוד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.

תפקיד משמעותי ומרכזי בתנופת הפיתוח והבנייה בישראל

האדריכלות הישראלית החלה להתפתח משנת 1850 ויש לה מספר מאפיינים ייחודיים. האדריכלות בישראל שואבת רעיונות והשראה בעיקר מסגנונות העיצוב והבנייה במדינות ערב ובארצות אירופה. עם השנים התפתחה נישה של אדריכלות ישראלית אותנטית המשלבת בין סגנונות עיצוב שונים, כולל ניסיונות מקוריים לשחזר את האדריכלות מימי המקרא.

האדריכלים בישראל לוקחים חלק חשוב ומרכזי בעיצוב פני המדינה, הם אחראים על תכנון שכונות מגורים חדשות, בנייני מגורים מודרניים (בנייה רוויה), מבני מסחר וציבור, מבנים תעשייתיים, תשתיות וקונסטרוקציות כמו גשרים, כבישים ומחלפים ועוד. ראוי לציין כי תנופת הבנייה והפיתוח במדינת ישראל אינה מפסיקה לרגע ובכל רחבי הארץ ניתן לראות ציוד הנדסי כבד ומנופי ענק, התחלות בנייה, סלילת כבישים ומחלפים ועוד.

איך להפוך לאדריכל שמשאיר חותם?

הדרך הנכונה והיעילה ביותר להפוך לאדריכל מקצועי המשאיר חותם בעולם היא ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים. נכון, אפשר ללמוד תואר ראשון באדריכלות (תואר B.Arch), אך תנאי הקבלה אינם קלים והלימודים נמשכים בדרך כלל חמש שנים. לכן, רבים מתעניינים בלימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, זהו מסלול לימודים קצר יותר ותוך שנתיים אפשר לסיים את הלימודים ולצאת לשוק העבודה עם דיפלומה יוקרתית.

אם מחליטים ללמוד לדיפלומת הנדסאי חשוב לבדוק מראש האם הבוגרים זוכים עם סיום הלימודים לתעודה המקנה להם זכות חתימה מול הרשויות וזכאות לתכנון מבנה פשוט כפי הגדרתו בתקנות עד לגובה של 4 קומות (כלומר מבנה בעל גובה מרבי של 11 מ’).

בנוסף לזאת, חשוב לזכור כי הדיפלומה של הנדסאי לעיצוב ולאדריכלות מאפשרת לבוגרים לעבוד בשני תחומים בעלי מספר קווי דמיון, מאחר שהם יכולים לעבוד בתחום האדריכלות ולתכנן מבנים שונים עד 4 קומות ולעבוד גם כמעצבי פנים. השילוב בין שני המקצועות מבטיח שפע אפשרויות תעסוקה, ובוגרי המסלול יכולים לעבוד כשכירים או כעצמאיים הן בתחומי התכנון האדריכלי והן בתחום עיצוב הפנים.

הלימודים מקנים את כל הידע התיאורטי והמקצועי, הכלים, המיומנויות והניסיון המעשי הנדרשים לתכנון מבנים בעלי אסתטיקה מדהימה ויוצאת דופן, לכן כדאי לבחור נכון היכן ללמוד את המקצוע. בשורה התחתונה, גם אתם יכולים לרכוש מקצוע מעניין ומתגמל לחיים וליהנות מקריירה משגשגת ומאפשרות לתכנן מבנים אדריכליים שאי אפשר להוריד מהם את העיניים, והדרך לשם מתחילה בלימודים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק