12 ציורי גרפיטי עצמתיים וחריפים ברחובות ברזיל במחאה על קיום המונדיאל

בעוד בדיוק חמישה ימים, ייפתח סוף כל סוף מונדיאל 2014 בברזיל, טורניר הכדורגל הגדול בעולם שיפגיש 32 נבחרות לסדרת משחקים שתכריע מי תניף את הגביע המוזהב ותהפוך לאלופת העולם.

בעוד עבור מאות מליוני גברים ונשים ברחבי העולם מדובר בחודש שלם של חגיגות, צבע, שערים, צפיות משותפות ואינסוף ריגושים וחוויות, עבור חלק גדול מתושבי בזריל מדובר במטרד בזבזני של ממש.

המוני ברזילאים זועמים על כך שממשלתם השקיעה מליארדי דולרים בבניית תשתיות מתאימות הכנה לאירוע השיא בכדורגל העולמי, אך מזניחה כל מה שקשור לתפעול השוטף של המדינה, ובשורה התחתונה, שמה פס על רצונותיהם וצרכיהם של מה שבאמת חשוב: השקעה בחינוך, טיפול בתשתיות הקורסות, עזרה למיליוני האזרחים הרעבים לאוכל, מיגור הפשיעה והסמים ברחובות, ועוד אינסוף תחלואות שמטרידות את התושבים ביום יום.

בחודשים האחרונים מציפות את ברזיל הפגנות ומחאות אזרחיות נגד פיפ”א ונגד ממשלת ברזיל בדרישה שלא לקיים את המונדיאל בברזיל. אחת הדרכים באמצעותן מביעים התושבים את הביקורת והזעם שלהם היא באמצעות ציורי גרפיטי עצמתיים ונוקבים ברחובות המדינה. סדרת התמונות המעולה הזאת מציגה כמה מציורי הגרפיטי האלה, שכנראה, בדיוק כמו שאר המחאות, כבר לא יעזרו במאבק הזה, אבל מהווים עוד דרך להראות לעולם שמעל החגיגה הגדולה, תמשיך לרבוץ בשקט גם המציאות העגומה.

מונדיאל מחאה 1

 

לייק לפטריה בפייסבוק