פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך תצרו סרטון אנימציה מנצח לעסק?

סרטוני אנימציה הם אמצעי שיווקי נהדר, במיוחד בעולם הדיגיטלי שבו אנו חיים. אך לפני שאתם יוצרים סרטון לעסק שלכם, כדאי שתעצרו לחשוב כיצד הוא ישרת את האסטרטגיה השיווקית שלכם

בשיתוף סטודיו אנקה

סרטוני אנימציה הם דרך מצוינת ללכוד את תשומת ליבו של הגולש, להתבלט מבין שאר המפרסמים ולהעביר מסר חזק שיישאר במוחו או בליבו של הגולש. העיניים שלנו נמשכות באופן טבעי לדימויים ויזואליים מלהיבים, דינמיים וצבעוניים ומסקרנים, וחברה שתצליח ליצור סרטון אנימציה שנפתח מיד בדימויים כאלו – תצליח למשוך גולשים רבים פנימה להמשך צפייה ואולי, בסופו של דבר, גם אל החנות הפיזית או המקוונת שלה.

חברות רבות בישראל ובעולם עושות היום שימוש קבוע בסרטוני אנימציה לצרכים שיווקיים. חשוב תמיד לזכור שסרטון האנימציה אינו עומד בפני עצמו – הוא נועד לשרת את מאמצי השיווק של העסק, ועל כן הוא חייב להתאים למסגרת הכללית של הערכים והמסרים השיווקיים שלנו. סרטון יפה ומלהיב יכול אולי למלא אותנו בגאווה, אך אם הוא לא תרם לצמיחת העסק ולהצלחתו, הוא לא באמת הגשים את ייעודו.

אם כך, כיצד יוצרים סרטון אנימציה מנצח לעסק? אספנו עבורכם כמה נקודות מעניינות למחשבה:

Credit: canstockphotos

סוג הסרטון

ישנם סוגים רבים של סרטונים – החל בסרטוני פרסומת למוצר חדש, עבור בסרטוני השראה וסרטוני תדמית לעסקים ולמוסדות וכלה בסרטוני הדרכה שונים. כל סוג סרטון נועד למלא מטרה מעט שונה, שממנה ייגזרו שאר מאפייני הסרטון.

לדוגמה, סרטון הדרכה צריך להתבסס על אנימציה פשוטה יחסית, שתצליח להעביר לצופים את ההנחיות בצורה ברורה ונעימה ובלי יותר מדי הסחות דעת, כמו אנימציית דו-ממד אינפוגרפית בתוספת כותרות. לסרטון כזה לא נשתמש באפקטים בולטים בפסקול המוזיקלי, אלא נשאיר אותו שקט יחסית על מנת שלא יפריע לצופה להתרכז בהנחיות. בנוסף, חשוב לבחור בקריינות נכונה בקצב הנכון, שתאפשר לצופים לעקוב אחר השלבים, אך בלי לאבד עניין.

מיתוג

בתהליך יצירת סרטון האנימציה ייבחרו הדימויים והצבעים שיובילו את הסרטון. לבחירות הללו יש משמעות רבה, שכן הן אלו שיקבעו אם הצופה יתחבר אל הסרטון או לא ואילו רגשות יתעוררו בו במהלך הצפייה. בנוסף לכך, חשוב מאוד להתייחס בשלב זה אל המיתוג הקיים של החברה – אם למשל הלוגו של החברה הוא בצבעים מסוימים, ייתכן ויהיה זה נכון לכלול את הצבעים הללו בסרטון על מנת ליצור חיבור חזק יותר בינו לבין החברה. כמו כן, ייתכן כי לחברה יש איזשהו סמל שאפשר לקחת ממנו השראה לדימויים בסרטון וכך לסייע ללקוח לזהות את מוצרי החברה כשייתקל בהם לאחר הצפייה בסרטון.

אופי וערכים

סרטון האנימציה חייב לשקף את ערכי המותג כפי שאלו הוגדרו על ידי אנשי המקצוע בחברה. חברת סטארטאפ צעירה, למשל, תרצה להעביר ערכים של חדשנות ויצירתיות, בעוד שבנק יבקש להעביר ערכים של אמינות ואחריות, וכל אלו צריכים להתבטא גם בסרטונים שלהם. רק לאחר שנגדיר את ערכי המותג ואופיו, נוכל לבצע בחירות נכונות – קריינות רכה או קצבית, מוזיקה נוסטלגית או חדישה, פלטת צבעים מונוכרומטית או מגוונת ועוד ועוד.

אז אם גם אתם מתכננים ליצור סרטון אנימציה מנצח לעסק שלכם, קודם כול עשו את שיעורי הבית שלכם. עבודת הכנה וחשיבה יסודית ומעמיקה היא הבסיס לסרטון אפקטיבי ומוצלח שיתרום רבות למאמצי השיווק שלכם.

מחפשים ליצור סרטון אנימציה מנצח לעסק? היכנסו להתרשמות מפרוטפוליו הסרטונים באתר סטודיו אנקה – הפקת סרטון תדמית לעסק באנימציה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...