כך נראית הילדה שעליה ביססו את הדמות המצוירת של עליסה בארץ הפלאות

אם חשבתם שהמראה של הנסיכות מסרטי דיסני, או בכלל של הדמויות בקלאסיקות המצוירות, הם פרי דימיונם הקודח של האנימטורים והמעצבים באולפני האנימציה – ובכן, אתם טועים. לפחות בחלק מהמקרים הדמויות מבוססות על מראה של אדם אמיתי.

קחו למשל את הקלאסיקה עליסה בארץ הפלאות שיצאה לאקרנים בשנת 1951. השחקנית שדובבה שם את עליסה, קתרין ביומונט, היא למעשה הילדה שדגמנה לאנימוטרים ועל בסיס המראה שלה נוצרה דמותה המפורסמת של עליסה.

בתמונות כאן אפשר לראות איך עבד תהליך ההנפשה. ביומונט “משחקת” כל סצנה וסצנה בסרט והאמנים של דיסני משתמשים בצילום ועליו מאיירים את הדמות. כן, זאת הייתה עבודה קשה במיוחד לכל המעורבים.

התהליך הזה, שמאד שונה מאיך שעושים אנימציה כיום, היה מאד איטי. בשבוע אחד הצליחו להפיק באולפני דיסני 23-24 שניות של סרט. עכשיו תעשו את החישוב ותבינו כמה היה צריך לעבוד על סרט באורך מלא.

ביומונט נבחרה לדובב את עליסה כשהיא הייתה בת עשר. וולט דיסני בעצמו ליהק אותה והוא כל כך התלהב מהמראה שלה, שהוא החליט שהיא גם תהיה ההשראה הוויזואלית לדמות. הכוכבת הצעירה דובבה גם את וונדי בפיטר פן. כשהתבגרה, לא המשיכה לשחק. היא למדה הוראה ועבדה כמורה בבית ספר יסודי 30 שנה. בשנת 98 היא זכתה בתואר “אגדת וולט דיסני”.


לייק לפטריה בפייסבוק