פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ג’ירפה מתנפחת השביתה את הרכב? הכל בקונטרול!

ב- AIG החליטו להשאיר בצד את מוני מושונוב ואבי קושניר ואת משרד הפרסום זרמון גולדמן, ומריצים בחודש האחרון קמפיין חדש חביב ומקורי עם פרזנטורים אלמונים, תחת הסלוגן הקליט “הכל בקונטרול”. בפרסומת הראשונה, שעלתה כאמור כבר לפני יותר מחודש נראים אוהדי כדורגל שבסה”כ רצו לראות משחק, אך עקב סדרת אירועים מצחיקים ובלתי צפויים הכוללים צנחן חסר חוש ניווט ומוביל ששכח את המשאית בבית, מצאו את עצמם עם האוטו, תקועים בחלק האחורי של משאת זבל. הפרסומת מציגה את הניגוד בין הבלאגן האטומי על המסך אל מול הטיפול המסור והמסודר של AIG שדאגו לשלוח מונית, וטלפל בכל הסידורים ככה שהכל בקונטרול.

אם להיות כנה, משהו בפרסומת ההיא לא עשה לי את זה. השחקן הראשי עצבן אותי, הסיטואציה נראתה לי מטופשת מידי מדי, וההרגשה הייתה כאילו משהו לא עובד. אולם, בימים האחרונים עלתה הפרסומת השניה בסדרה במסגרת הקמפיין. בגדול, מדובר באותה גברת בשינוי אדרת. שוב בלאגן, הפעם בתחנת דלק, נוזלים עפים באויר, וג’ירפה מתנפחת ענקית משתוללת ברקע. בקטן יותר, האדרת הזאת הרבה יותר מוצלחת וגורמת לגברת להיראות הרבה יותר טוב. קשה לי לשים את האצבע על נקודה ספציפית. אולי זה השחקן הנחמד, אולי הסיטואציה עצמה שהצליחה להצחיק אותי, אולי בכלל הג’ירפה המתנפחת, כך או כך, הפרסומת הזאת, בניגוד לקודמתה, מצחיקה אותי, ומעבר לכך מצליחה לשדר מעין רוגע ואמינות, מסרים חשובים כשמפרסמים חברת ביטוח.

אני מסופק אם הביטוי הקליט “הכל בקונטרול” יהפוך למטבע לשון כפי שבוודאי כיוונו במשרד הפרסום LEED האחראי לקמפיין הזה, וכפי שקרה עם “אני על זה” של בנק הפועלים, אך פרסומת שעושה את העבודה, יש להם ביד. השוני בין הפרסומת הראשונה לשניה, מוכיח כי רעיון טוב לא תמיד מספיק, ולפעמים אלמנטים קטנים בביצוע יכולים להכשיל או להרים קמפיין שלם. במקרה של הפרסומת החדשה של AIG, אולי זו הג’ירפה המתנפחת שהצילה את המצב, או בכלל השחקן החמוד והרגוע. בשורה התחתונה, אחלה פרסומת, נקווה שהבאה תהיה אפילו מוצלחת יותר.

 

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...