לתשומת לב המפעילות הסלולאריות: ככה עושים זאת בלבנון

 בעיצומה של אחת המהפיכות הכי גדולות שהתרחשו כאן בתחום התקשורת, כשחברות הסלולאר נלחמות זו בזו ונוגסות אחת לשניה בנתח הלקוחות, נחמד לקחת לרגע הפסקונת, ולראות מה קורה מעבר לים. ליתר דיוק, לא בדיוק מעבר לים, אלא ממש מעבר לגבול הצפוני שלנו, בלבנון. אין לי ולו חצי מושג לגבי התנהלות הרשתות הסלולאריות בלבנון, אבל הקמפיין החדש של חברת touch, המפעילה הסלולארית הראשית במדינה, הוא אחד המקסימים שנתקלתי בהם לאחורנה.

רוב הפרסומות מנסות למכור לנו מוצר או חלום. הקמפיין החדש של חברת touch מנסה לשכנע אותנו הגולשים למכור את החלומות שלנו, ואם לא למכור, לפחות לשתף אותם עם העולם. הקמפיין מציג סרטון כיפי ביותר בן כדקה המלווה בשיר מקורי נהדר, וקורא לצופים בו להשלים את המשפט “in my new world…” (בעולם החדש שלי….). הגולשים מצלמים את עצמם מתארים את העולם החדש שלהם, ומעלים את הסרטון לאתר האינטרנט הנחמד (שווה ביקור) שהוקם עבור הפרויקט. באתר תוכלו למצוא מגוון סרטונים, בערבית ובאנגלית, ילדים ומבוגרים, כולם מנסים להסביר את ההשקפה שלהם לעולם טוב יותר.

קשה להבחין בתחילה כי מדובר בקמפיין פרסומי ואולי זה בעצם הקסם של הקמפיין הזה. השילה של שם החברה “נגיעה” יחד עם הקונספט של הקמפיין מושלם, ולחברות הסלולאר הישראליות יש הרבה מה ללמוד. קמפיין “האהבה הראשונה” של סלקום היה אמנם נסיון לא רע, אך מה שיזכר ממנו לנצח נצחים אלו דווקא הקטעים הקורעים של אוריה קליסה ורבים אחרים שהתמימות שלהם הפכה לבדיחת רשת.

היום, במקרה התקשרתי לסלקום, חברת הסלולאר שלי בעקבות תקלה טכנית ונתקלתי בהודעה קולית המבשרת לי כי “בגלל התעניינות גדולה במגוון המוצרים שלנו” זמן ההמתנה ארוך מהרגיל. צריך להיות אדיוט כדי לא להבין שמדובר בקשקוש מוחלט ושסביר להניח שרוב השיחות מאיימות לעזוב את החברה אם לא יקבלו דיל טוב יותר, אבל צריך להיות הרבה יותר מאדיוט כדי לאשר את שידור המסר המוקלט הזה בזמן ההמתנה של אנשים שגם כך בטנם מלאה על החברה.

לסיכום, יש סיכוי טוב מאוד שהרשת הסלולארית של לבנון מתפקדת גם בצפון לא? אם כך, הייתי ממליץ לכם לבדוק מה חדש בחברת touch. צפו בסרטון, שתפו אם אהבתם.

לייק לפטריה בפייסבוק