פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

20 עצות חשובות לחיים מאנשים שעברו את גיל שישים

אין בכלל ספק שיש מלא יתרונות בלהיות צעיר. הגוף עדיין בשיא, יש המון הזדמנויות וגם העולם נראה מבטיח. ועדיין, יש דבר אחד מאד חשוב, משמעותי וחסר תחליף שלאנשים צעירים לעולם לא יהיה: קוראים לזה ניסיון.

למרבה המזל, אפשר להשתמש גם בניסיון של אחרים כדי ללמוד דברים חשובים ולהימנע מטעויות. קחו למשל את עשרים העצות האלו, שנכתבו על ידי אנשים שעברו את גיל 60 ויודעים דבר או שניים על החיים. יכול להיות שהן הולכות לפתוח לכם את העיניים או לשדרג לכם את החיים – ואין שום סיכוי שהייתם חושבים עליהן לבד. כי אתם צעירים פוחזים, זה למה.

1. תשכחו מכל הדיבור הזה של “תמצאו עבודה שאתם אוהבים”. כאילו, לא לשכוח לגמרי, רק לקחת בחשבון שעבודה טובה היא כזאת שנהנים בה חלק מהזמן ובשאר הזמן אפשר פשוט לשרוד איתה. אה, ולא פחות חשוב: שתשלם חשבונות, אחרת מה הטעם בעבודה?

2. החיים קצרים. תעשו דברים, תראו מקומות, תצברו חוויות. זה בכלל לא קשור לכסף, פשוט תארזו תרמיל ולכו להכי רחוק שאתם יכולים להרשות לעצמכם. ואם כבר מדברים, אנשים צעירים לא צריכים לצבור רכוש, יהיה לכם מספיק זמן לקנות ספות ושידה לאמבט. תשקיעו את הכסף הזה בלראות עולם.

3. אל תיקחו את החיים ברצינות. גם כשדברים נראים חסרי סיכוי, נסו לצחוק. זה לא שיש משהו יותר טוב לעשות.

4. שלא יהיו ספקות האדם החשוב בחייך הוא/היא האדם שהסכים/ה לבלות אתך את שארית חייו/ה. כדאי להתייחס אליהם בהתאם.

5. ילדים גדלים מהר. ממש אבל. אז אולי כדאי לבלות איתם כמה שיותר זמן, כל עוד אפשר.

6. חברי אמת יבואו בריצה גם באמצע הלילה אם תצטרכו אותם. כל השאר הם רק מכרים שתפקידם להעביר לכם את הזמן בנעימים.

7. אין אדם אחד שעל ערש דווי אומר: “איזה באסה שלא עבדתי יותר”. זה לא שלא צריך לעבוד קשה, ברור שצריך. אבל כדאי גם לזכור שמשפחה וחברים חשובים יותר.

8. אף אחד לא יודע כמה ארוכים הולכים להיות החיים. אבל בכל מקרה, תמיד תתחרטו על זה שלא טיפלתם בעצמכם טוב כשהייתם צעירים.

9. אם דברים מתחילים להיות גדולים עליכם פשוט תירגעו. עזבו את המחשבות, חזרו להווה ותתעסקו במשהו יפה ומנחם.

10. תאכלו ותתעמלו כאילו אתם חולי סכרת עם בעיות לב שעוברים הרגע שבץ. זאת הדרך היחידה להבטיח שלא תהיו מישהו כזה.

11. יש לנו רק פעם אחת לחיות על הכדור הזה. ואף אחד לא רוצה להתעורר יום אחד בגיל 60 ולגלות שהוא לא הגשים חלומות. לא תהיה עוד הזדמנות.

12. אל תתייחסו לעצות של אחרים יותר מדי ברצינות. אפשר להקשיב לאנשים שמעריכים את דעתם, וגם אז: לא להגיד ישר אמן. תראו אם העצה מתאימה למצב שאתם נמצאים בו ורק אז תחליטו אם לפעול על פיה.

13. דברים הם רק דברים. אל תיקשרו לחפצים ואל תהיו חומרניים. חוויות שוות יותר.

14. תשתמשו בחוט דנטלי. אוקיי, אולי זאת עצה טיפה יותר יומיומית, אבל בעיות שיניים זה רע ממש, אז כדאי לעשות כל מה שאפשר כדי להימנע.

15. המפרקים שאתם דופקים היום יתנקמו בכם בעתיד. גם אם נראה לכם שהם משתקמים מכל מה שהעברתם אותם.

16. העריכו את הדברים הקטנים ותהיו כאן. זאת אומרת, בהווה. נראה שכל הצעירים חזק בקטע של סיפוק מידי. אבל סיפוק יש גם בדברים הקטנים ובפעילות הפשוטות. במקום לסמס כל הזמן, תרימו טלפון למישהו. תתקשרו להורים. אלו רגעים קטנים ששווה להיאחז בהם.

17. שלמו! את! החשבונות! בזמן! הדבר האחרון שאתם רוצים שירדוף אתכם זה חובות. וגם ריביות ועמלות וקנסות זה לא דבר כיפי.

18. כשפוגשים מישהו בפעם הראשונה, קחו בחשבון שאתם לא יודעים שום דבר – אבל ממש כלום – עליו. אז נכון, רואה צבע וגזע וגיל ומין ובגדים וכל זה, אבל זה לא אומר כלום ואין לכם שום דרך לדעת מי הבנאדם ומה הסיפור שלו. אלו רק הדעות הקדומות שלכם, אז אל תקפצו למסקנות.

19. יש לכם שיקול דעת משלכם, ולמרות שתמיד כיף לקבל עצה ולהטיל את האחריות לפעולות שלכם על אנשים אחרים, יש לכם אינסטינקטים בריאים, ולעיתים קרובות שווה לסמוך עליהם.

 

20. האויבים הגדולים ביותר של מערכות יחסית – קנאה וחשדנות. תסמכו על בן/בת הזוג שלכם. כי אם לא עליהם, על מי תסמכו בדיוק?

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...