תמונות נדירות: אדולף אייכמן בתקופת ההמתנה למשפט בישראל

15 שנים. זה סה”כ הזמן שזכה לבלות אדולף אייכמן, מהאחראים הראשיים לביצועה בפועל של תכנית “הפתרון הסופי” להשמדת יהודי אירופה, כאדם חופשי לאחר תום מלחמת העולם השניה, עד מעצרו וחטיפתו לישראל בשנת 1960.

סיפור לכידתו של אדולף אייכמן הוא ללא ספק אחד הסיפורים המרתקים והמוכרים בהקשר של השואה, ולכידתם של פושעים נאצים לאחריה. אייכמן, סגן אלוף באס.אס, נלכד בבואנוס איירס שבארגנטינה על ידי המוסד הישראלי, נחטף לישראל ולאחר חקירה ממושכת שנמשכה כתשעה חודשים בהם עקבו כל אזרחי ישראל במתח אחר המתרחש, הואשם לבסוף בפשעים כנגד האנושות, פשעי מלחמה, חברות בארגונים עויינים, ובנוסף גם בפשעים רבים כנגד לאומים אחרים כמו רצח צוענים וגירוש פולנים. אייכמן נמצא אשם במשפט, ולאחר שערעורו נדחה על ידי הנשיא יצחק בן צבי, הוצא להורג בתליה במאי 1962.

סדרת התמונות הבאה מציגה את אדולף אייכמן, הפושע הנאצי הגדול ביותר ש’זכה’ למשפט צדק לאחר השואה, בזמן ההמתנה למשפט בישראל. התמונות מהפנטות, מצמררות, נושאות עימן סוג של צדק כשמציגות את אייכמן בכלא בנעלי קיפי ישראליות ובעיקר מעלות תהיות מוכרות, כיצד אדם שנראה רגיל לחלוטין, יכול להיה לבצע פעולות נוראיות ובלתי נתפשות.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Historical Pix 📷 (@historicalpix) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Culturizando (@culturizando) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Israeli Network – Tin TV (@theisraelinetwork) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by So20thCentury (@so20thcentury) on

עוד תמונות כאן vintage everyday

לייק לפטריה בפייסבוק