פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בחורה שהותקפה באמצעות חומצה חושפת את פניה בסרטון אמיץ עם מסר חריף

לפני קצת יותר משנה, בזמן שהלכה ברחוב עם אחותה, הותקפה רישמה, צעירה הודית בת 18, על ידי הגיס שלה, שהשליך חומצה על פניה. רישמה אמנם הצליחה לשרוד את התקיפה האכזרית הזאת אבל איבדה את הראייה בעין השמאלית שלה, ופניה נותרו מעוותות ומלאות צלקות לנצח.

קצת קשה להאמין למספרים המזעזעים הללו, אבל יותר מ-1000 נשים הודיות מותקפות בכל שנה באמצעות חומצה, אחת הדרכים היותר פופולריות ומחרידות בקרב הגברים ההודים להעניש את אותן נשים בעקבות מקרים שונים של מה שהם מגדירים “פגיעה בכבוד המשפחה”. המספר המפלצתי הזה, 3 נשים לפחות שמותקפות בכל יום, מקבל משמעות עוצמתית הרבה יותר כאשר נחשפים לפנים של אותן נשים שהצליחו לשרוד את הפגיעה הקשה הזאת.


סרטון חדש ומזעזע שפרסמה עמותת Make Love Not Scars (עשו אהבה לא צלקות, בתרגום חופשי) ההודית, המסייעת לנפגעות תקיפה באמצעות חומצה, מציג לעיני המצלמה את פניה המעוותות של רישמה, שפונה אל הגולשים ומסבירה להם כיצד למרוח אודם על השפתיים בצורה מושלמת.

אלא שכמובן, למרות שהסרטון עטוף באריזה של מדריך איפור סטנדרטי, הוא כולל גם מסר חשוב כאשר לקראת סיומו, פונה רישמה אל המצלמה ואומרת: “תוכלו למצוא ליפסטיק כזה כמעט בכל מקום, ממש כמו חומצה מרוכזת. זו הסיבה בגללה בכל יום הופכות צעירות נוספות לקרבנות של אלימות חומצה” המסר הזה הוא חלק מקמפיין של העמותה הקורא לראש ממשלת הודו לאסור מכירה חופשית של חומצות מהסוג הזה על מנת לשים סוף לתופעה המחרידה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...