פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

36 תמונות של המקומות הנטושים הכי מדהימים בעולם

עוד מתקופת הילדות , מקומות נטושים תמיד גורמים לרובינו לתחושה חריפה של אי נוחות וחוסר נעימות, תחושת פחד שלא נעלמת גם כשאנחנו הופכים בוגרים. יש משהו מרטיט בחלל ריק וגדול שרוחות של זיכרונות מהלכים בין קירותיו. ריחות, שיחות ובעצם עולמות שלמים שנותר מהם רק טחב. סדרת התמונות הבאה מציגה בשלל תמונות מרהיבות ומהפנטות, כמה מהמקומות הנטושים הכי מעניינים בעולם, מקומות שהביקור בהם יוצר צמרמורת קרירה בכל הגוף.

פריפייאט, אוקראינה

פריפייאט, עיר באוקראינה של קרוב ל 50,000 תושבים, ננטשה לחלוטין לאחר האסון הגרעיני בצ'רנוביל שהתרחש בקרבת מקום ב- 1986. עקב הקרינה, המקום נותר "לא נגוע" וכך גם יישאר כנראה גם בעתיד, נתון לשליטת הטבע ונראה כתפאורה של סרט אפוקליפטי. זה כבר לא נגע מאז האירוע ויהיה עבור אלפים רבים של שנים אל העתיד. טבע כעת שולט בעיר במה שדומה לסרט אפוקליפטי.

2.53.4

מכרה היהולומים מירני – מזרח סיביר, רוסיה

הבור השני בגודלו בעולם מעשה ידיו של אדם, הוא מכרה יהלומים שנבנה על ידי סטאלין כדי לספק את הביקוש של ברית המועצות ליהלומים תעשייתיים. מאמצים נוספים להעמקת המכרה ננטשו עקב קשיים רבים.

6.2

בית חווה – אגם סנקה, ניו יורק

בית החווה הנטוש הזה שנמצא בניו יורק משמש גם כבית קברות למכוניות עתיקות רבות הדומות לקליפות ריקות של מה שהיו בעבר.

3.1

3

מלון ריוגיונג –  פיונגיאנג, צפון קוריאה

מלון ריוגיונג הוא תצוגה אמתית של הטירוף של צפון קוריאה. העבודה על המלון החלה רק כמה שנים לפני שרעב מאסיבי פקד את המדינה. העבודה הופסקה למשך 16 שנים והתחדשה ב-2008 כאשר חלק ממנה היה ציפוי המבנה בזכוכית בשווי $ 150,000,000. אורחי חוץ דיווחו כי למרות שהמבנה נראה שלם מבחוץ, הרבה מהפנים עדיין נטוש ולא שלם.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

מקלט ווילארד – ווילארד, ניו יורק

ווילארד, מקלט לחולי נפש, שנבנה בשנת 1869 ונסגר ב1995. בשיאו, שיכן המבנה 4000 מטופלים, ויותר ממחצית מטופליו לאורך השנים (כ-50,000), נפטרו בין כותליו. זה הופך את חדר המתים של המקלט לאחד המקומות המצמררים שניתן לדמיין. לאחר סגירתו, רוב החולים השתלבו בסופו של דבר בחברה, אבל בימיו הראשונים, "אנשים לא עזבו, אלא אם כן זה היה בקופסא."

5.15

בתי העבמ"ים – סאן-זיי, טייוואן

בתים אלה הוקמו כאתר נופש בהשראה עתידנית ונועדו להימכר לקציני צבא ארה"ב, כאשר הבנייה החלה בשנת 1978. ב-1980, הופסקו העבודות עקב אובדן השקעה, קשיים ושרשרת תאונות מוזרות.

1.3

Six Flags Jazzland – ניו אורלינס, לואיזיאנה

מאז נפגע קשות מהוריקן קתרינה, הפארק Six Flags Jazzland נותר נטוש. כמה מהמתקנים עדיין עומדים על תילם, עדות לחוסנה של ניו אורלינס. מספר חברות תכננו לפתח ולשקם את הפארק אבל עד שזה יקרה, הוא יישאר כתפאורה המושלמת לסרט אימה.

5.47

פארק המטיילים של גוליבר – קוואגוצ'י, יפן

פרק שעשועים זה נפתח ב-1997 ונבנה בצלו של ההר פוג'י. על אף עזרה כספית מהממשלה היפנית, הוא היה פעיל רק 10 שנים לפני שננטש.

8.3

טירת בנרמן – פולפל איילנד, ניו יורק

הבעלים של טירת בנרמן, פרנסיס בנרמן ה- VI, בנה את המבנה כשטח אחסון לאחר שרכש את עודפי הצבא האמריקאים מהמלחמה עם ספרד. לאחר ש- 200 פאונד של תחמושת התפוצצה ב-1920, הרבה מהטירה נהרס והשאר נותר נטוש.

11.3

אי התגליות של דיסני – אגם בואנה ויסטה, פלורידה.

אטרקציה לשעבר של חיות בר, בלב ליבו של דיסני וורלד. השמועה אומרת שהאי ננטש לאחר שבמים הסובבים נתגלו חיידקים המסוגלים להרוג בני אדם.

9.3

מגדלור אניבה רוק – מחוז סחלין אובלסט, רוסיה

אי עונשין רשמי בשימוש של רוסים. בעבר, אניבה היה מבוקש על ידי רוסיה ויפן. כיום השטח הנשלט על ידי רוסיה אינו מיושב ונמצא בין יפן והחוף המזרחי של רוסיה.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

המשך בעמוד הבא…

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...