הזוג הזה מצא מכתב בתוך בקבוק בן 110 שנים וזה מה שהם גילו כשפתחו אותו

מריאן והורסט ווינקלר, זוג פנסיונרים בריטים חביבים, היו בעיצומה של חופשה באי הגרמני אמרום. במהלך טיול שגרתי על חוף האי, וממש כמו בסרטים, הבחינה לפתע מריאן בבקבוק זכוכית ובו מכתב ופתק הנושא את הכיתוב “שבור את הבקבוק”. תחילה, ניסו השניים להוציא בעדינות את המכתב מתוך הבקבוק, אך לאחר שהבינו שמדובר במשימה בלתי אפשרית, נאלצו לפעול על פי ההוראות המקוריות ולשבור אותו. מה שהם גילו בתוכו, היה לא פחות ממדהים.
בתוך הבקבוק התחבא מכתב ב-3 שפות שונות: אנגלית, גרמנית והולנדית. במכתב הופיעה פניה לאותו אדם שימצא את הבקבוק בבקשה למלא את הטופס המצורף אליו עם פרטים על מתי ואיפה נמצא הבקבוק, ואז להשיב אותו ל”אגודת הביולוגיה הימית” בעיר פליימות’ השוכנת בדרום מערב אנגליה. בנוסף, צוין כי המוצא הישר של הבקבוק יזכה בתגמול כספי על סך שילינג אחד (המטבע הבריטי אותו החליפה לירה סטרלינג בשנת 1971).
Credit: Pixabay
הזוג ווינקלר החליטו לפעול על פי הכתוב ושלחו את המכתב המצורף בדואר לאגודת הביולוגיה הימית, שם הוא התקבל בתדהמה רבה. “כפי שאפשר לנחש, היינו המומים כשפתחנו את המעטפה” סיפר גאי בייקר, דובר האגודה.
הבקבוק, כך מסתבר, היה אחד מתוך כ-1200 בקבוקים עם מסר דומה שהושלכו אל לב הים הצפוני שבאוקיינוס האטלנטי בין השנים 1904-1906 על ידי המדען הבריטי ג’ורג’ פרקר, כחלק מניסוי חדשני ביחס לאותה תקופה, ניסוי שמטרתו הייתה ללמוד ולחקור לעומק את תנועת הזרמים בים. הבקבוקים הושלכו כך שיצופו מעט מעל קרקעית הים, היות והמטרה היתה לבחון את הזרמים העמוקים. רבים מהם נמצאו בחודשים ובשנים שלאחר השלכתם.
“היתה תקופה בה חיפשו דרכים יצירתיות לחקור את הזרמים בים ואת תנועת הדגים. חלק מהבקבוקים נמצאו על ידי דייגים בלב ים, אחרים נשטפו אל החוף תוך זמן קצר, וחלק מהם פשוט לא נמצאו עד היום”.
כמובן, חוץ מערך היסטורי וסיפורו המרתק של הבקבוק בן 110 השנים, למציאתו אין באמת השפעה מדעית כלשהי, ובכל זאת, כפי שהובטח להם, העניקה אגודת הביולוגיה הימית פרס של שילינג אחד לזוג שמצא את הבקבוק, כמחווה סמלית. בנוסף, הפך הבקבוק למחזיק החדש בתואר “המסר בבקבוק הכי עתיק שנמצא” של ספר השיאים של גינס, אחרי שהשיא הקודם עמד על 99 שנים.

באמצעות: Independent

לייק לפטריה בפייסבוק