פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

12 עובדות מפתיעות ומגניבות שלא ידעתם על נשיקות

אם יש לכם בן או בת זוג כמה שנים טובות, יש מצב שאתם כבר לוקחים את הפעולה הזאת של "להתנשק" כמובנת מאליה, אבל מסתבר שזה ממש טוב לבריאות שלכם וגם גורם לכם לעשות כושר, ובמקביל לאסוף אינפורמציה ביולוגית חשובה על אופיו של בן הזוג שלכם ורמת ההתאמה שלו אליכם. מבולבלים? הנה 12 עובדות מפתיעות שכנראה לא ידעתם על נשיקות.

נשיקות נחרטות בזיכרון

על פי מחקר שנערך באוניברסיטת באטלר, מרבית האנשים זוכרים טוב יותר את הנשיקה הראשונה שלהם מאשר את הפעם הראשונה בה שכבו ואיבדו את בתוליהם.

למה לעזאזל אנחנו מתנשקים?

לערבב רוק עם מישהו אחר זו פעולה מוזרה למדי. אז למה בכל זאת אנחנו עושים את זה? התאוריה השכיחה ביותר קובעת כי הנשיקה היא דרך טבעית והיסטורית של האדם להחליף מידע ביולוגי שיוכל לסייע לו לקבוע, גם אם הוא לא מודע לכך, האם בן הזוג הוא פרטנר ראוי לזיווג.

לראיה, מחקרים שנערכו בעבר קבעו כי 59 אחוזים מהגברים ו-66 אחוזים מהנשים נמשכים פחות לבן הזוג שלהם אחרי הנשיקה הראשונה.

נשיקה מאריכה חיים

מחקר מפורסם שנערך בשנות ה-80 מצא כי גברים שמנשקים את הנשים שלהם לפני שהם יוצאים לעבודה חיים יותר, מעורבים בפחות תאונות דרכים והם בעלי הכנסה גבוה יותר מגברים שלא עושים זאת.

 

לא כולם בעניין

אנתרופולוגים גילו כי ישנן בתרבויות שונות באסיה, אפריקה ודרום אמריקה בהן לא מתנשקים בכלל.  בסודן למשל, קיימות תרבויות המאמינות כי הפה הוא הפתח לנשמה, ונשיקה היא למעשה גניבת הנשמה. במקומות אחרים בעולם כמו ערב הסעודית או מקסיקו, הנשיקה אמנם מותרת אבל נחשבת לאקט מיני ואסורה בפומבי על פי חוק. אם אתם בקטע של מספרים, אז על פי ההערכות, 10 אחוזים מהאנשים בעולם לא מתנשקים.

גם חיות מתנשקות

גם אם זה לא לגמרי בצורה אותה אנחנו מכירים, בעלי חיים רבים מביעים גם הם רגשות באמצעות נשיקות שמזכירות את אלה של בני האדם. שימפנזים למשל, תועדו פעמים רבות כשהם מתנשקים אחרי מריבה כדי "לעשות שולם" או בכל מיני סיטואציות אחרות. חיות אחרות עושות זאת גם הן בדרכים שונות החל מחיכוך אפים (ממש כמו האסקימואים) , ליקוקים ועוד.

יש אנשים שמפחדים מנשיקות

הרגע הזה של נשיקה ראשונה עם בן או בת זוג הוא בהחלט רגע מלחיץ, אבל יש אנשים שעבורם החרדה לעולם לא נגמרת. ברצינות. פחד מנשיקות הוא תופעה מדעית מוכרת ואפילו יש לה שם: "פילמפוביה".

לאיזה צד מזיזים את הראש כשמתנשקים?

על מחי מחקר שנערך לאחרונה, 2 מתוך 3 אנשים מטים את הראש ימינה לפני שהם מתנשקים. החוקר הגרמני שבדק את העניין צפה במעל 120 זוגות וגילה כי רק 35 אחוזים מהנבדקים בוחרים להטות את ראשם שמאלה.

תביא נשיקה ותהיה לי בריא

ודאי תשמחו לשמוע שמעבר להנאה, נשיקה גם תורמת לבריאות שלכם. מחקרים שונים העידו כל כך שהחלפת הנוזלים באמצעות הפה מועילה לנו. למה? כי בזמן ש-80 אחוזים מהבקטריות הטובות משותפות לכלל בני האדם, כל פה הוא גם הבעלים של 20 אחוז בקטריה ייחודית, שיכולה לסייע בחיזוק המערכת החיסונית של הפרטנר. בנוסף, הפעילות המוגברת של בלוטות הרוק בפה בזמן הנשיקה מועילה לניקיון הפה והשיניים.

שיא העולם לנשיקה הארוכה ביותר

הזוג התאילנדי בתמונה, עשו היסטוריה בשנת 2013, כשהתנשקו במשך 58 שעות, 35 דקות ו-58 שניות בדיוק. והפכו למחזיקים הרשמים בשיא העולם המיותר הזה. אגב, בהנחה שאתם אנשים נורמטיביים, לכם ייקח כמה מאות שנים לצבור את זמן נשיקות שכזה.

נשיקות הן אימון נהדר לשרירי הפנים

למרות שבאקט הנשיקה פעילות בעיקר השפתיים והלשון, יותר מ-146 שרירים שונים מעורבים בה, 34 שנמצאים בפנים ועוד 112 שרירי שקשורים ליציבה. אתם בטח מתים לדעת כמה זה יוצא לכם בקלוריות, אז מדובר בשרפה של עד 100 קלוריות בשעה של נשיקה. שווה.

למה קל להתנשק בחושך?

בשנת 1990, גילה צוות חוקרים באוניברסיטת פרינסטון תאי עצב מיוחדים בקליפת המוח שלנו שאחראים על חוש המישוש ולמודעות החזותית של האזור מסביב לפנים. למה זה מעניין? כי זאת סיבה אפשרית לכך שאנחנו מוצאים בקלות את השפתיים של הפרטנר אחרי שהאורות כבים.

נשיקות טובות באמת קשורות לכימיה

מסתבר שהביטוי "כמיה טובה" בהקשר של שני בני זוג הוא נכון לחלוטין. מחקרים מראים שנשיקות אכן משחררות כימיקל בשם דופמין, הורמון בעל השפעה חזקה הדומה לזו של קוקאין על חלקים מסוימים במוח. ההורמון הזה גורם לתחושה  עוצמתית של תאווה וחשק. בנוסף הוא עלול לגרום לדיכוי תאבון וחוסר בשינה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...