עשרה אנשים שחובה לעקוב אחריהם בפייסבוק

עבור אנשים רבים, הפך פייסבוק בשנים האחרונות, לסוג של בית שני, או אולי אפילו בית שלישי (בית המקדש של האינטרנט). בין אם למטרות עקסיות או למטרות הנאה, רבים מאיתנו שורפים שעות על גבי שעות בכל יום בשיטוט ברחבי הרשת הכחולה, בחיפוש אחר תכנים מעניינים, עדכונים מחברים, חדשות, תמונות מצחיקות, סרטונים טיפשיים או אפילו אהבה.

אולם לעיתים, ממש כמו בחיים האמיתיים, אנו נתקפים תחושת שיעמום כללית, מעין הרגשה שכבר מיצינו, וששום דבר לא מרגש או מעניין אותנו במיוחד. כאן בדיוק אנחנו נכנסים לתמונה. בחודשים האחרונים, פרסמנו כאן שתי רשימות של עשרה אנשים שחובה לעקוב אחריהם בפייסבוק. מדובר בגולשים יצירתיים, מצחיקים, עמוקים, פרובוקטיביים או בעלי נוכחות בולטת במיוחד במדיה החברתית, אשר הופכים את הפיד שלנו למקום מעניין יותר.

עוד בפטריה:
>> 10 אנשים שחובה לעקוב אחריהם באינסטגרם
>> 10 אנשים שחובה לעקוב אחריהם בפייסבוק #1
>> 10 אנשים שחובה לעקוב אחריהם בפייסבוק #2

כעת, אנו גאים להציג את הרשימה השלישית בסדרה, הכוללת כמו תמיד, עשרה כרישי וכרישות פייסבוק. בכדי ליצור את הרשימה השלישית והמיוחדת הזאת, העמסנו על עגלת הפטריה את מר קונסטנטין לאורי (10gag) בכבודו ובעצמו, ואת הגברת הדס ימיני (Dasy.co.il), שהשתתפה גם בהכנת הרשימות הקודמות. יחד עם צוות הפטריה, ולאחר שעות של דיונים אלימים, שגלשו לפסים אישיים הצלחנו לגבש את העשירייה הנחשקת.

אנו סמוכים ובטוחים שיהיו לכם סייגים בנוגע לרשימה הזאת, ולכן נשמח לשמוע גם את הדעה שלכם. מכירים מישהו שאתם לא מוותרים על סטטוס שלו עם הקפה? שהיום שלכם מרגיש ריק בלי העדכונים שלו? שהודעה ממנו גורמת לכם לויברציות? שתפו אותנו, ואולי הם יופיעו ברשימה הבאה.

נטע רייך

נטע רייך

גם אם השנאה היא הדלק שלכם לחיים, אי אפשר שלא לאהוב את נטע רייך.

נטע היא נשמה אבודה בגוף של קופירייטרית, שופכת מחשבות חדות ועוטפת חוויות מחייה בסיפורים עם קורט ציניות והרבה נשמה על הוול שלה. כל מי שיצטרף למנויי נטע רייך, יהנה לא רק מכתיבה משעשעת, אלא גם ימצא את אהבת חיו. כמובן, רק במקרה שאתם זה אתן ולא מפריע לכן שכבר יש לה בת זוג. (לאורי)

נטע רייך1

נטע רייך2

 

גלעד דהן

דהן3

אם יצא לכם אי פעם להתחבר ל- HOT או YES, אתם ודאי מכירים את ענייני חבילות הערוצים. אתם בוחרים חבילות, ומקבלים תוכן שתואם את רצונכם. פרופיל הפייסבוק של גלעד דהן הוא מעין חבילת תוכן, עם כל הערצים פתוחים. דהן, קופירייטר ואחד מהבעלים של העמוד הפופולארי “החיידק – כל מה שמדבק ברשת“, הוא בעל חוש הומור ארסי, מתוחכם וחתרני, והוא לא מתבייש לשחוט כל פרה קדושה שניצבת לנגד עיניו. דהן מפרסם ממים מקוריים, סטטוסים מצחיקים, תמונות הזויות מרחבי הרשת וכמובן, הגיגים מתוחכמים.   דהן אגב, היה הראשון לזהות את הפוטנציאל הקומי האדיר הגלום בסרטוני ה’שיטה’  של מפלגת ארץ חדשה, ובכלל, הבחירות הקרובות עושות לסטטוסים שלו ולעוקבים אחריהם רק טוב.

גלעד דואג לפנק את החברים שלו בפייסבוק לא רק במשפטים מצחיקים ומשעשעים, אלא גם, דיאלוגים דמיוניים עם חברים כמו ארנונה ואגרה, וחוויותיו מנסיעות אקזוטיות באוטובוסים. (ימיני)

דהן1דהן2

 

נועה אנגל

את נועה אנגל הכרתי עוד בתקופה שבסטטוסים מצייצים היו 4000 חברים. כבר אז היא הייתה מצחיקה. נועה היא קופירייטרית, אבל בעצם היא “המחסל” משליחות קטלנית, מכונת מילים מחושבת וחדה. הסטטוסים של נועה הם כמו בונבוניירה עם שקד מקורמל בקופסת פיד הפייסבוק שלכם. הצטרפו למנויי נועה אנגל, תיהנו ואל תתנו לחזות התמימה לבלבל אתכם, המילים אצלה חדות מחרב אור של ג’דיי. (לאורי)

נועה אנגל1נועה אנגל2נועה אנגל3

 

אסף אפלבוים

אפלבוי

רובכם אולי מכירים אותו ודאי כאפלבוי, ילד המחמד של העמוד “סטטוסים מצייצים” או כמלך הטוויטר האוחז בלי בושה בשרביט הציניות ולא מהסס להשתמש בו. הסטטוסים של אסף בדרך כלל חדים, קצרים, ולרוב גם קולעים בדיוק למטרה. אפלבוים ניחן בחוש הומור חד, כזה שאפשר לאהוב ואפשר לשנוא, אבל אי אפשר להתעלם ממנו. אתם מוזמנים גם לעקוב אחרי העמוד 7/seven, שהקים גיא גולד (הופיע כאן בעשירייה הראשונה), עמוד המרכז סטטוסים מצחיקים מפי שבעה כותבים מוכשרים, ביניהם אפלבויים. (ימיני)

אפלבוי1אפלבוי2אפלבוי3

 

פרוזן מאי Frozen May 

פרוזן מאי (א.ק.א הִלה שלג) הגיעה מכוכב אחר, או נפלה ממטוס. ביום היא קופירייטרית, בלילה היא ישנה ובערב היא כותבת, מלחינה ומבצעת שירים. המוח של הבחורה הזאת לא מפסיק לחשוב והיא דואגת לשתף את כל העולם דרך הרשת במחשבות המרתקות שלה לא לפני שהיא מעצבת ומשייפת אותן למשפטים מתוחכמים בשילוב משחקי מילים עם עומק. במילה אחת, הִלה היא “טקסטולוגית מומחית”. הצטרפו למנויי Frozen May וצאו למסע בארץ הכפור וההומור. (לאורי)


פרוזן מאי2
 

יותם זימרי

יותם צימרי

כפי ששמתם לב, מרבית האנשים ברשימה היום, הם בעיקר אנשי סטטוסים, וגם יותם הוא אחד מהם. כיאה לקופירייטר, בוגר הבצפר, זימרי שנון, ציני, סרקסטי ומצחיק, ונוהג לפרסם סטטוסים בכל יום בקצב מהיר כמעט כמו קצב השערוריות במערכת הבחירות הנוכחית. הסטטוסים של זימרי זוכים לכמויות יפות של לייקים, שהם לרוב מדד לכלום, אך במקרה הזה, מצדיקים את עצמם. יותם דואג להגיב על דברים ברומו של עולם כמו פוליטיקה, שנאה לעיר המשגשגת פתח תקווה ומאסטר שף בשנינות חמודה וקלה להבנה, אינו מתנשא ומדבר בגובה העיניים. (ימיני)
יותםיותם1יותם2

רחלי רוטנר

אלוהים וויתר על רחלי רוטנר, אבל אנחנו זכינו בה. אם אתם בקטע של הומור תלוש מהמציאות הכולל בתוכו ארנבונים, דמויות מצויירות, אקטואליה, ריכולים, תינוקות ומאסטר שף, אל תהססו לרגע להצטרף למנויי רחלי רוטנר. הפיד שלכם יתמלא בסטטוסים ובתמונות בעיבוד פוטושופי הורסות מצחוק פרי יצירת של רחלי, ולא ישאיר אתכם אדישים לנושאים אקטואליים וארנבונים. תילטפו אותה. טיהי. (לאורי)


 רחלי רוטנר1

 

אדי גרצמן

אם מביטים לעומק בפרופיל של אדי גרצמן, ניתן לזהות בקלות אקדח סטטוסים טעון תמידית, שיורה לכל הכיוונים, לפחות פעם אחת ביום, ולרוב גם מצליח לפגוע, ולהצחיק את קהל החברים והעוקבים שלו. אדי מתעסק בנושאים הרי גורל כמו אקטואליה, פוליטקיה וכמובן, דה ווייס, יונית לוי, ואיך לא – גם מאסטר שף. הסטטוסים של גרצמן קלים יחסית לעיכול, בניגוד לחמין שהוא אוכל בשבת (ראו סטטוס מצורף למטה), לא מתחכמים יתר על המידה ובטוח ירנינו לכם קצת את הפיד בימים גשומים אלו בהם קיר הפייסבוק שלכם הופך לפינת מזג אויר מורחבת וחופרת. (ימיני)

Eddie Gartsman1Eddie Gartsman2

 

ויטה קייריס

ויטה היא לא רוסיה. היא אוקראינית, שזה כבר מעלה אותה בדרגה. ויטה עבדה ועובדת בכל מערכת אפשרית בארץ ומכך ניתן להבין שיש לה הרבה מה לומר בלי קשר  לעובדה שהיא אישה. אבל לא את הכל אפשר להגיד בעיתון, לכן יש לנו את הפייסבוק, בו ויטה משתפת את מחשבותיה ודעותיה בצורה צינית עם ניחוח כלבתי ואמירה גורפת. כמובן שלא הכל רציני אצלה וניתן למצוא אותה מבלבלת את המוח בצורה מקצועית שתאתגר אתכם מנטלית. הצטרפו למנויי ויטה קייריס ותחשפו לדעות מעניינות ופנינות הומור מפתיעות. (לאורי)

ויטהויטה1ויטה3

 

דרור נובלמן

רבים מכם ודאי מכירים את נובלמן, האיש והפה, שמרבה להופיע על מסך הטלויזיה, וזכור לכם ודאי משעשועון המופת המטורף “סיימון”, ששודר בערוץ “ביפ” ז”ל, וגם מסדרת פאנלים ותכניות בהן השתתף, ביניהם פאנלים המנתחים את “הישרדות”, “האח הגדול” וכדומה
.
נובלמן הוא חסר מעצורים, יש שיגידו מופרע, אך המוח החריף שלו מייצר לרוב סטטוסים מצחיקים, חכמים, שלא רואים אף אחד ממטר. ההומור של נובלמן וולגרי, ומותח גבולות, והפעילות שלו מורכבת מסטטוסים, תמונות, ממים והגיגים על המתרחש בארץ ישראל ביום יום. בניגוד לרבים אחרים, נובלמן לא מפחד להביע גם עמדות פוליטיות ודעות לא שגרתיות, במיוחד כעת, במערכת הבחירות ההזויה הזאת. הצפייה בפרופיל של נובלמן, על אחריותכם בלבד.
דרור נובלמן1דרור נובלמן3

 

השתתפו בהכנת הכתבה ובבחירת עשרת האנשים

הדס ימיני

עוסקת בשיווק דיגיטלי וניהול תוכן במדיות החברתיות, עורכת האתר BFF, בלוג האופנה הקואופרטיבי הראשון בישראל, וחולמת לבנות אנשי שלג למחייתה. קליק לפייסבוק של הדס.

קונסטנטין לאורי

בן 26 יליד אבחזיה, מתבגר כרמיאלי, חי בתל אביב חולם על ניו מקסיקו סיטי. קופירייטר דיגיטל במשרד הפרסום next-in, כותב טור חודשי בפירמה של גלובס, מרצה בנושא קריאייטיב וטכנולוגיה ב”הבצפר”, אחד מתוך ארבעת הבעלים של אתר הממים הישראלי “10gag.co.il”, שותף בצוות הפקת סרטונים לאינטרנט “שמות של אנשים” ודוקטור לאסטרופיזיקה. קליק לפייסבוק של קוסטה.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק