גפילטע פיש גזעני: השיחה הכי מצחיקה בתולדות זהבי עצבני

אם יצא לכם פעם להאזין לתכניתו של נתן זהבי “זהבי עצבני” ברדיו 103FM, אתם ודאי מכירים את הריטואל. מאזינים עולים לשידור ומדברים עם זהבי על נושאי דיומא. כמובן, לעיתים עולים לשידור מאזינים שהם פחות בקו השפיות ומייצרים רגעים משעשעים והזויים במיוחד. השיחה הבאה שהתקיימה בין זהבי לאחד המאזינים בתוכנית ששודרה היום, עתידה להפוך לקאלט, ותיכנס ללא ספק להיכל התהילה של התכנית בתור אחת השיחות הכי מצחיקות והזויות שקיים זהבי.

המאזין שעלה לשידור ביקש לדבר עם זהבי על “שלוש נושאים”, וכבר על ההתחלה ספג מזהבי הערת משמעת על העברית הקלוקלת. בתחילה דיבר המאזין במשך כמה שניות בנושא “תג מחיר” אך האקשן התחיל כשהוא עבר לנושא השני – גזענות בתכנית “אחד נגד מאה” בספיישל ילדים ששודר לא מזמן.


קליק להאזנה במידה והנגן לא פועל

המאזין טען שהשאלה “איזה דג אינו שוחה בים” הייתה גזענית, היות והתשובה הנכונה אליה הייתה “גפילטע פיש”, תשובה שלטענתו ילדים ממוצא ספרדי לא יודעים לענות עליה. בשלב הזה הוצת הפיוז הקצר של זהבי שהחל לתקוף את המאזין על כך שהוא בכלל מעז להבדיל בין ילדים ספרדים לאשכנזים, והשאר הוא היסטוריה. מדובר ברגעי זהב רדיופוניים, כשהמאזין מתחיל לבכות ולהתייפח על כך שזהבי מזלזל בהיותו ספרדי תוך שזהבי לא ממצמץ וממשיך לרדת על העובדה שהמאזין נולד בארץ וקורא לעצמו ספרדי.

גם לאחר שסיימו להתדיין בנושא “אחד נגד מאה” ועברו לדבר על כדורגל, הצליח זהבי לעצבן את המאזין האומלל, שהמשיך לטעון שזהבי “מצמצם אותו”. אל תחמיצו.

לייק לפטריה בפייסבוק