ארנב ננסי: הכירו את חיית המחמד הבאה שלכם

האם יצא לכם אי פעם לפגוש בפניו של ארנב ננסי? ובכן, במידה ולא, הרשו לנו לציין כי מדובר על היצור המתוק ביותר שנמצא על גבי כדור הארץ, כזה שלא ניתן שלא להתאהב בו מהמבט הראשון. זאת בעוד כי ברחבי העולם כולו ניתן לפגוש במגוון רחב של זנים שונים של אותם יצורים, כאשר כל זן נבדל מהשני במספר מאפיינים ייחודיים.

על כן, הגזה הקטע ביותר של ארנב ננסי ברחבי העולם נקרא “ההולנדי הגמדי”, בעוד כי משקלו נע בטווח של בין חצי קילו לקילו בודד, כאשר צווארו ארוך וראשו גדול במיוחד ביחס לאוזניו הקטנות והמחודדות. בנוסף, להולנדי הגמדי פרווה עבה במיוחד שתוכלו לפגוש במגוון רחב של צבעים וגוונים.

גזע פופולרי נוסף יהיה הארנב הפיגמי שגודל באמריקה הצפונית, והוא למעשה אחד מתוך שני הזנים היחידים באמריקה שחופר לעצמו את המחילה. על כן, תוחלת החיים הממוצעת של מרבית הזנים הננסיים ברחבי העולם נעמד על גבי פרק זמן של 5 שנים, בעוד כי ישנם מספר זנים שאפילו יכול להכפיל את הגיל הנ”ל.

Credit: Shutterstock

עקרונות מפתח בגידול ארנב ננסי

במידה וגם אתם מעוניינים בגידול ארנב ננסי בסביבת הבית שלכם, הרי שעליכם לוודא כי אתם מקפידים על כל החוקים החשובים:

  • ביטחון – עליכם לזכור כי ארנב ננסי הוא יצור שברירי במיוחד שדורש תשומת לב ולכן, עליכם לוודא כי סביבת הגידול שלהם אכן בטוחה עבורם, בעוד כי ההמלצה המרכזית תהיה לבצע שימוש בכלוב גדו ומרווח, ולהסתייע בספוג על מנת לרפדו.
  • תזונה נכונה – חשוב לציין כי ארנב ננסי הוא צמחוני, מה שמעלה חשיבות רבה הסובבת סביב רמת ההזנה שהוא מקבל. לכן, מוטב להעניק לו מזון המורכב מסיבים תזונתיים, בעוד כי ההעדפה המרכזית תהיה לשלב חציר וקש טרי לצד ירקות בכל ארוחה.
  • זהירות – כאמור, הארנב הננסי הוא שברירי במיוחד, ויהיה עליכם להיזהר כאשר אתם מחזיקים אותו. במילים אחרות – במידה והארנג מעט לחוץ ומנסה להשתחרר, ההמלצה תהיה לשחרר אותו לחלוטין ולא להחזיקו בכוח, ולעולם לא להרימו מאוזניו.
  • ניקיון והיגיינה – רמת ההיגיינה של ארנבונים ננסיים היא קריטית במיוחד. לכן, מומלץ להבריש את הפרווה לעיתים קרובות, לגזוז את הציפורניים של הארנב וכן גם לבצע טיפולים למניעת פרעושים. דבר נוסף וחשוב לא פחות יהיה לעקוב אחר משקל הארנב אחת לחודש, במטרה לוודא כי הוא נמצא במשקל תקין, כאשר ירידה או עלייה חדה במשקל יהוו סיבות לדאגה.
  • סירוס ועיקור – בהגעת הארנב הננסי לגיל ארבעה חודשים הוא מתחיל להיות פעיל במיוחד מבחינה מינית, כאשר ההמלצה ברוב המוחלט של המקרים תהיה לסרס את הזכרים ולעקר את הנקבות, במטרה למנוע התמודדות עם חיפוש אחר אימוץ הולם לגורי הארנבונים ובמקביל, תוכלו להרגיע את האגרסיביות.
אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק